Ce deodorante ?????

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mia06 spune:

BIONSEN (luat din dm Ungaria). Deodorant roll-on fara aluminiu si mai e si un spary cu cristale din acelea de care scria cineva cateva posturi mai sus.
Foarte ok, trnspir dar nu miroase naspa.

Aluminium free

aici link-ul http://www.bionsen.co.uk/

(p.s. nu am citit raspunsurile celelalte, deci poate s-a mai spus de acest produs. Daca da, sorry...am scris doar ce folosesc io )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelk1978 spune:

Eu transpir foarte mult si, de regula, deodorantele pe care le-am folosit au dat gres la un moment lat(dupa cateva luni de folosinta--ex: garnier minerale, bourjois...care cica tin 48 de ore, m-am trezit ca miroe supa vreo 5 ore). Asa ca mi-am cumparat mennen stick intensive. Il folosesc de 2 saptamani si sunt multumita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chupa_chip spune:

Am incercat deodorante de toate felurile si marcile: spray, roll-on, stick. Fiecare are un neajuns; unele lasa pete pe haine, altele nu sunt eficiente la cat transpir eu. Pana la urma am ajuns sa-mi dau cu parfum si mi-am rezolvat 3 probleme: nu mai transpir la fel de mult, nu mai patez hainele si nu mai am 2 mirosuri pe mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an_drupy spune:

Eu folosesc de ceva timp deja Vichy roll-on cu capac verde. Eu transpiram mult, si mereu eram cu bluza uda la subrat, bineninteles foarte deranjant. Exista si un tratament la Vichy, o crema, dar nu am avut rabdare sa o folosesc, in prima saptamana se da zilnic, apoi 4 zile sau ceva de genul asta, pana ajungi numai 2 zile pe saptamana, dar eu mereu uitam, si am ramas la deodorant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirelou spune:

Si pe mine ma obsedeaza aluminiul asta. Mi-am luat Sebamed dar, din pacate, mi se pare ca nu e atat de eficient pe cat credeam (pentru mine). Am incercat si eu cu Mennen, in disperare de cauza si am fost foarte surprinsa de rezultat. Ma impac super bine cu el si nu mi se pare ca miros "a barbat" (asta era grija mea) de vreme ce parfumul pe care-l folosesc de zi cu zi e mult mai puternic decat orice stick. Dar atentie numai anumite Mennenuri nu contin aluminiu, cele translucide si solide. Cele cu pudra sau cele gel sunt exact la Lady Speed Stick/ul, adica cu aluminiu la greu...
A, ma mai impac si cu deo Impulse uneori. NU contine aluminiu si miroase bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dry_votka spune:

Intr-un timp m-am dat si eu cu Mennen stick, a fost foarte bun; intr-adevar, numai unele nu contin aluminiu, trebuie citit cu atentie.

http//verze. ro

http://verze.ro
SITE-ul VERZELOR, FFF. SIMPATIC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sideris spune:

Intreba cineva de piatra de alaun (potassium alum) - se gaseste si in Romania, de exemplu aici: http://sideris.ro/shop/index.php/cosmetice-bio-organice-corp/deodorante.html. Mie personal nu mi se pare eficient destul timp, insa cunosc multe persoane foarte multumite de efect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadyana spune:

Eu tot la deodorantul solid de la Forever am ramas. Este cel mai bun. Nu miroase, ma tine mult, nu lasa urme deloc pe haine si nici nu contine aluminium (ceea ce mi se pare cel mai important). In vara asta m-a tentat unul de la Vichy dar l-am aruncat pur si simplu pentru ca mi se parea ca miroase chiar el a transpiratieAsa ca am ramas la deodorantul meu pe care il consider a fi cel mai bun si pe care il recomand cu caldura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tynutza spune:

buna
yo pot spune ca sunt o norocoasa,ca nu am probleme cu transpiratia:ptr mine ar putea sa nu existe aceste produse!
de folosit ,folosesc orikm un Vichy miros de flori cu capac tot verdesi sunt foarte multumita!
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellaandrei spune:

E bine sa schimbam din cand in cand deodorantul. Asa m-a sfatuit medicul

Mergi la inceput