Ce deodorante ?????

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns geo_ionita spune:

Citat:
citat din mesajul lui flo1980

Citat:
citat din mesajul lui nadyana

ma bucur ca ti-a placut, Geo. Sa-ti traiasca bebelusul.Si eu am ramas tot la deo de la Forever si nu vreau sa-l schimb pt nici un alt deodorant. Am colectie de parfumuri, dar in ceea ce priveste deodorantul, il folosesc doar pe acesta. Asta vara am fost detasata cu serviciul o luna si jumatate in Turcia. Fetele de acolo erau f dezamagite de ceea ce auzeau despre deodorantele care contin aluminiu. Asa ca le-am aratat ce folosesc eu si le-am trimis si lor. Sunt f multumite.


Si de unde il cumperi?

_

Mamy for 2 boys: un fulguletz si un pepenash!







Am intrat pe adresa lor de net si am trimis un mail, iar in cateva zile mi-au dat ei un telefon si mi-au cerut adresa iar in cateva zile am primit si coletul cu cele 2 buc pe care le comandasem...dar poti lua legatura cu NADIA ( a scris ea si la acest subiect) si iti poate trimite.

Georgiana
mamica clopotelului Bianca Maria (25.12.2007)
http://community.webshots.com/user/georgiana_chesca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns StMihaela spune:

Citat:
citat din mesajul lui Carrye

Eu am avut probleme cu toate deodorantele asa ca mi-am cumparat un deodorant de la Davidoff - Cool Water. Este cel stick, cum au si barbatii. Ma grabeam si l-am ales pe asta, dar mai sunt case care au astfel de deodorante. L-am ales pe acesta pentru mirosul subtil dar totusi fresh pe care il are si nu imi incurca mirosul parfumului folosit ulterior.
M-a costat 74 lei dar isi face toti banii, mai ales ca stiu cu siguranta ca un an de acum inainte nu imi mai fac astfel de griji.



74 de lei (740.000 lei vechi)... nu e totusi cam mult?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_edi spune:

eprima data cand aud d chestia asta cu aluminiul din deodorante.pt mine cel mai bun e neutro roberts,gel.mentine prospetimea,mirosul si nici nu lasa pete.e super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddutz spune:

eu, tot pe principiul deodorantului fara aluminiu si cat mai natural, folosesc deodorantul de la Yves Rocher, Senteure Nature, 34 ron. cam scumput, dar miroase frumos, neutru mi se pare mie, fara a intra in "conflict" cu nici un parfum cu care il mai asociez (deodorantul il folosesc pentru axila, parfumul pentru asa zisele "zone calde").

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo30967 spune:

bune si testate de mine sunt cele de la lush si sapunelul si cel crema !
e adevarat ca te dai mai greu cu ele dar ...daca tii la sanatate ...

am descoperit si pe cel cu alaun dar nu l-am cumparat inca costa si ala vreo 35 de ron de la magazine naturiste dar nu are miros ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evanescence spune:

Buna am citit ca multe sunteti foarte multumite de deodorantul de la Forever Living Products printre altele ca nu contine Aluminiu asta e super ok dar in schimb contine TRICLOSAN care nu este nici el sanatos.

http://www.health-report.co.uk/triclosan.html

Din pacate nu exista Deodorant sau Antiperspirant EFICIENT care sa nu contina Aluminiu sau Triclosan.
Eu inca caut....

http://tt.lilypie.com/DX66p2.png




"Problemele aduc experienta,iar experienta aduce Intelepciune"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddutz spune:

evanescence, deodorantul de la Yves Rocher, Senteure Nature e verificat si de continutul de triclosan. nu are


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evanescence spune:

maddutz Merci de sugestie...am sa fac comanda la ei,sunt tare curioasa.

Asteptand o minune




"Problemele aduc experienta,iar experienta aduce Intelepciune"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Mi-am luat si eu azi Vichy si pe eticheta nu are trecum aluminu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danadc spune:

Eu mi-am cumparat un deobalsam de la Alverde fara alcool, dar cu zinc ricinoleate (nu stiu ce e).

Altul tot de la Alverde si nou pe piata deozerstaubercu salvie si limete contine: alcohol, aqua, trietyl citreat, parfum, polyglyceryl 10 laurate, glycerin, citric acid, salvia officinalis extract, limonene, linalool, geraniol, citral, famesol...multe din acestea au urmatoarea precizare> ingredients from certified organic agriculture sau from natural organic oils....

Le-am luat ci 9 lei bucata din DM

Tin? Asa si asa. Balsamul parca mai mult. Cert e ca nu te tin o zi intreaga daca de obicei ai probleme cu transpiratia...

Mergi la inceput