Romanii din Marea Britanie (18)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Motanik care e situatia? Cit mai ai?

Mada cum mai merge? A plecat mama ta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xelanoimis spune:

mada_mxm, ce mamica curajoasa ai fost
motanik, sa auzim si de la tine numai de bine

In august venim si noi intr-o scurta vacanta.
Va rog sa-mi recomandati un magazin de jucarii in Londra, unul pe care sa vreau sa-l iau acasa cu totul . Mie nu prea imi place sa colind prin magazine si as vrea sa merg direct la sursa. Inca nu stiu exact cate zile o sa stam efectiv in Londra, dar n-as vrea sa ma intorc fara niste jucarii pentru bebe si eventual niste benzi desenate pentru noi.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Buna fetelor!
Noi avem data probabila luni, 28, deci ar mai fi 4 zile fara asta. Beba e coborata, luni la control era 2/5 si acum mi se pare si mai jos. Mi-au oferit membrane sweep pt luni daca pana atunci nimic si apoi la maxim 10 zile inducere dar sper sa nu ajungem pana acolo. Burtocul e din ce in ce mai greoi, vreau sa nasc mai repede. Sper sa vin cu vestea cat mai curand!

Xela, pt jucarii, vezi Mothercare si Toys'r'us.

Va pup!

--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Motanik, tinem pumnii si pregatim majoretele



Dark Bendis

16+

http://bd.lilypie.com/gSJep1.png

"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

fetelor, va salutam si noi din uk, am ajuns in formatie completa de ieri, suntem bine, asteptam sa treaca notice-ul de 2 sapt si sa ne mutam in casuta noastra (am reusit sa inchiriem ceva f fain, la bani super ok, cu ajutorul lu' cumnata-miu :) traiasca rudele! :) ).

motanik, nastere usoara, bebe sanatos si papacios!! bafta multa, hai, mai e o tzara si vine :)

Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Buna fetele!

Sorry ca nu apuc sa intru mai des.
Andra pregatim majoretele.
Multi pupici si sa speram ca vine bebitza si fara sweep da in caz ca nu vrea la mine ai vazut ce bine a functionat sweep-ul. Sper sa nasti rapid si usor si fara pb.
Gabby mai pun acuma poze si va dau din nou link ca eu le tot schimb mai pun noi si mai sterg din alea mai vechi ca na se ocupa spatiul.
Ari la inceput prima zi era super excited apoi doua zile ignore total si apoi ii place de bebe sa il atinga si se distreaza de numa cand simte pe bebe ca pune mana pe ea dar daca bebe doarme face galagie special sa il trezeasca si apoi zice oh no baby crying. Bine e si ea putin geloasa mai ales ca bebe doarme cu noi in camera nu zice ea nimic special da se evde ca nu ii convine da na trecem si peste astea da in rest e ok nu a dat niciodata in ea sau ceva a avut tentative dar i-a tecut atata tot nu ii place cand plange bebe.
Uff tre sa fug uita-ti si link-ul cu poze noi.

-----------------------------------------------------
Mada mami de Arianna Raisa si Amira Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela B. spune:

Motanik, nastere cit mai usoara, rapida si fara probleme. Si un bebe sanatos, mancacios si...cuminte......(ce frumos visez, nu?) Cu Mada...cind am scris si eu...hop a nascut...Sper la fel sa fie si la tine!

Mada...desi este greu acum, este grozav ca ai doi copii (spune asta o mamica de 1 copil numai...care tare si-ar mai dori unul...) Si sunteti tare draguti. M-am uitat si pe toate pozele tale!

Numai bine.

gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Draga Mada si noi avem doar un singur copil si tare mai regretam ca nu am facut 2 cind a fost timpul. Acum iti este greu, dar sa vezi ce recompensata o sa fii cind fetele or fi mai mari si ce frumos or sa se joace impreuna! Al meu tare sufera de lipsa de companie, ii tot aduc prieteni de cite ori am ocazia dar nu e de ajuns! Eu sint copil uni si barbata-meu are un frate care la rindul lui are un singur baiat si ma consolez cu gindul ca si vara-su e singur la parinti. Slaba consolare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancuta-Maria spune:

Buna ziua!
Ma alatur si eu :)
Multa santate voua si bebicilor vostri!


-----------------------------------------------------------------------
„timpul nu-i menajeaza pe cei care se cred in afara lui” (Francois Fayolle)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Salutare fetelor! Am intrat pe fuga sa va fac cunostinta cu Theo, care s-a grabit si a venit pe lume vineri, 25 iulie 2008, la 8.32 dimineata.
Elena Theodora

Va pup, am sa revin cu povestea nasterii cand am timp s-o scriu.

--------------------

Andra

Mergi la inceput