Mamici norocoase de sept-oct 2008(90)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Da cuscra mi-a dat dr sa fac analizele, a zis sa le fac in saptamana 28 si astazi era ultima zi, dupa calculele mele , mi-a dat sa fac urmatoarele: sumar urina, toxoplasmoza, HLG, glicemie, uree, creatinina, acid uric, TGO, TGP, APTT, TSH, FT4 (dr mea mi-a dat mai multe, dar dr de la CMU atat mi-a scirs pe recomandare si a zis ca restul le fac prin saptamana 30..si nu mai stiu cat )..aa si toleranta la glucoza, pe care trebuie sa merg sa o fac in alta zi

28s
http://albume.claudiugilmeanu.ro/weddings/roxana_cristian/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Banu2268 spune:

da kllemi ai dreptate

hai nu mai fi suparata!!!
gandeste-te la ceva frumos de fiecare data cand esti suparata.

cum ar fi cu cine o sa semene bebelusa ta ?......
cum o sa fie >?

(ce bine dau eu sfaturi altora cand eu am cosmaruri cu sindromul down :) eu de ce nu ma gandesc la ceva frumos>???????/

22+ Salih

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Anca drum bun si sa vii cu vesti bune.
Si eu plec cu Andy la inot.Vorbim mai tarziu.
Va poooop pe toate.

29+bbelina

laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Buna, fetelor!

Doresc sa urez si eu La Multi Ani sarbatoritelor de azi, sarcini usoare si bebici frumosi si papaciosi!

Bafta la eco Anca (bis! ti-am facut galerie si ieri, cuscra! )si lui Iepurila:
ANCA & CARLA

IEPURILA

Gargaritza, esti mai bine?

Tzitziri, nu avem acelasi patutz, al meu (al lui Luca) nu e cel drept. Am pus poze cu tot ce am cumparat pentru puiul meu, uite aici:MOBILA SI LUCRUSOARE LUCA

O zi excelenta tuturor!

29+ LUCA

AMR PANA LA LUCA 11 SAPTAMANI !!!!!!

POZE



“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

BANU e bine ca stii si te pricepi sa dai sfturi bune, eu in astfel de situatii nu ma pricep deloc, iar in legatura cu problema ta cred ca esti si un pic gandindu-ma ca ai avut si experienta aia neplacuta.......hai incearca sa nu te mai gandesti la asa ceva......

25+ mami super fericita de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gargaritza85 spune:

Buna Eva, multumesc sunt mai bine....mult mai bine tu esti bine? ce face bebe Luca? bebitza mea nu mai poate de cald cred..e asa agitata..si mi se intareste burtica, se face ca un pietroi...da ii fac mai-mai si se mai linisteste

24+ Ariana

bebe si pe tati lu' bebe


http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Simo&year=2008&month=10&day=27&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_and spune:

mamici!
In primul rand:
Anca
Iepurica

Sa veniti cu cele mai bune vesti, va pup si va doresc multa bafta!

Piolica la multi ani, petrecere frumoasa si tot ce-ti doresti sa ti se implineasca!

Felicitari tuturor fetelor care au schimbat semnatura (Nocom, gargaritza si din weekend Anca, Eva, Maryb, Monica) , daca am omis pe cineva, . Am schimbat si noi sambata prefixul , a mai ramas asa putin...

Eva ce de cumparaturi ati facut, bravo!!!Sa ne pui poze cand amenajati camera lui Luca, sunt tare curioasa! Sper sa ajungem si noi la Ikea saptamana asta si tot la mobilier alb ne gandim si noi.
Monica, Clau, Laura, Andy galro .
Alina concediu placut la mare, sa faci o baie si pt noi!

gargaritza suntem aici daca ai nevoie sa vorbesti, tine cont si de faptul ca gravidutele sunt mai emotive si tind sa exagereze mai ales cand vine vorba de siguranta caminului si a cuplului...poate tati lui bebe are si el o perioada mai grea, si el trebuie sa se obisnuiasca cu ideea ca asteptati un copil si cu responsabilitatea care cade pe umerii lui. Nu stiu situatia ta, dar ma uit la mine si cateodata un gest sau o vorba absolut normale ale sotului meu mi se par aiurea si bufnesc in plans - dau vina exclusiv pe hormoni iar vestea buna e ca trece, asa ca fruntea sus si ai grija sa nu superi bebitza!


30+ cu Mina Alexandra

Poze
Asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

gargaritza, daca ti se face burtica pietroi nu prea e bine, inseamna ca ai contractii BH. Ia un no-spa. Eu nu le luam in seama la inceput ca ziceam ca sta bebe nu stiu cum, tot gaseam scuze. Si uite ca acum sufar mai rau. Ia no-spa si stai linistita

Eva , ce mai faci tu? Nu prea ne mai iubesti, decat fugitiv asa



POZNICI CU NOI
www.flickr.com/photos/23758792@N08/?saved=1" target="_blank">POZE CU BURTOIU SI BUBU
30+ Cuculetz Andrei


AM SCHIMBAT PREFIXUL AMR 10 SAPTAMANI

AMR 68 DE ZILE PANA LA BEBE ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Banu2268 spune:

da kllemi ai dreptate...........

22+ Salih

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preety spune:

Bv Maryb. Astept numai vesti bune.

Am vb la tel cu dr mea si i-am spus de scurgere. A zis ca dak are consistenta apei si se imbiba un tampon de vata sa ma duc imediat la control ca ar putea sa fie lichid amniotic....
Asa ca fac maine testarea.



24+

Mergi la inceput