Mamici norocoase de sept-oct 2008(90)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

Buna fetelor...

BANU nu fi suparata. cei din urma vor fi cei dintai....

PIOLICA LA MULTI, MULTI ANI!!!!sa fi fericita alaturi de cei dragi si sa te bucuri de bebelina ta ....100 de ani de acum inainte

Eu am avut un week-end de cosmar, pe linga faptul ca l-am lucrat pe tot, am mai aflat si niste vesti proaste care ma-u cam dat peste cap.....si anume:am aflat ca un priaten de-al nostru a murit ieri inecat in ARGES pe liga faptul ca avea in jur de 28-29 de ani, mai cred ca sotia lui era si insarcinata, asta ma facut sa bufnesc in plins si sa nu ma mai opresc vreo ora.....sotul meu nu mai stia ce sa imi faca sa ma opresc.....si acum stau si ma gandesc si nu imi vine sa cred cat de cruda este viata asta....azi esti maine nu

25+ mami super fericita de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Banu, nu esti ultima, dupa DPN Mami de Alexa ar trebui sa fie dupa tine, ea e cea mai micuta si scumpa burtica a noastra. Cand intru data viitoare aranjez listuta.

Offf, nu mai am rabdare pana plecam, ce greu trece timpul...

Doamne ajuta ca micuta mea sa fie sanatoasa
O burtica mititica

31+ Carla Alexandra
AMR 9 saptamani



"Live the given moment because the moment is your life" (Omar Khayyam)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Banu2268 spune:

buna kllemi ....
mersi da nici prima nu vreau sa fiu

piolica la multi ani sa fii sanatoasa si tu si bebeloiul tau


kllemi asa e viata asta i-o fi fost destinul ce sa faci.

mai bine tu linisteste-te ca-i faci rau lui bebe

22+ Salih

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Piolica, La multi ani si bebe sanatos si frumos si mancacios si destept...desi nu rimeaza cu restul

Intrebare: prezenta colostrului garanteaza existenta laptelui pentru bebe?La mine vad ca a inceput sa apara zilnic (se uda cu ce sunt imbracata - deocamdata nu a trecut prin doua straturi, ci doar cand stau in casa in rochie sau pijama), dar acum doua seri era aproape complet uda pijamaua in dreptul unui san....

27+
bebe David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Banu2268 spune:

anca mersi mult.

sunt asa de fricoasa .... nu vreau sa fiu ultima

da in nici intr-un caz prima,.....
mi-e o frica de nastere.... da cica trebuie sa fim curajoase si sa nu ne fie frica de dureri pentru ca nu stiu ce substanta din creierul nostru se elimna atunci si actioneaza ca un fel de anestezic si ne ajuta sa suportam mai usor durerile. in schimb daca ne e frica aceasta substanta este anihilata si ramanem fara anestezic.
da pana nasc mai am asa ca poate sa-mi fie frica acum

hehehee

22+ Salih

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

deci am citit din urma si vad ca avem fete care merg azi la eco si o sarbatorita, asa ca sa incep si eu cu urarile si galeria....

piolica, LA MULTI ANI !!! Sa fii sanatoasa si tu si bebe si sa ai o nastere cat mai usoara !

anca si carla

iepurila

preety la morfo a fost binisor, in sensul ca dr nu a putut vedea absolut tot la inimioara lui bebe din cauza pozitiei in care statea. Mi-a scris pe eco sa revin pe la 24-25s pentru reexaminare cardiaca. Maine merg si la iosup si sper ca bebe sa stea frumos si sa-i vedem si fatuca si la inimioara tot ce trebuie sa vada dr.



maryb 23+ cu

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

LA MULTI ANI , PIOLICA!!!!
SA FII SANATOASA SI TU SI BEBELU, SA AI PARTE DE NOROC, FEREICIRE, BANII MULTI SI O SARCINA CAT MAI USOARA SI O NASTERE DE CARE SA-TI AMINTESTI CU PLACERE!


29+ Mami fericita de Irina

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatoase!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Atat a mai ramas pana vine minunea
AMR 71 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

Da BANU stiu ca asa este viata, dar parca ....., nu stiu mi se pare prea cruda cateodata, cand auzi chestii de genul asta parca te face sa te gandesti mai mult ca viata este atat de scurta si noi ne mai si batem joc de ea, in loc sa ne bucuram de orice moment

25+ mami super fericita de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Maryb

Va pe toate, merg sa ma pregatesc pentru drum. Doamne ajuta!

Doamne ajuta ca micuta mea sa fie sanatoasa
O burtica mititica

31+ Carla Alexandra
AMR 9 saptamani



"Live the given moment because the moment is your life" (Omar Khayyam)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Mie nu mi-a aparut colostru E de rau??????



POZNICI CU NOI
www.flickr.com/photos/23758792@N08/?saved=1" target="_blank">POZE CU BURTOIU SI BUBU
30+ Cuculetz Andrei


AM SCHIMBAT PREFIXUL AMR 10 SAPTAMANI

AMR 68 DE ZILE PANA LA BEBE ANDREI

Mergi la inceput