Mamici de pepenasi de iulie-august 2008 (106)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

Caprioara: LA MULTI ANI!!!

tuchi: nu-ti face probl, nici pe mine nu m-au durut sanii in sarcina si moi au fost tot timpul

dragutele, pe mine ma doare burtik in partea de jos asa ca la menstruatie de vreo 2 zile si mai ales in partea stanga, parca ma apasa ceva si ma si doare. Durerile sunt suportabile dar aproape continue...S-a mai confruntat cineva cu asa ceva? O fi normal??

bubuleana
38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

TUCHI eu stiam de mai demult ca esti . Te si trecusem pe lista ca esti din nou. Sa dea D-zeu o pana la termen si fara probleme. Cat despre sani stai linistita ca vei mai avea asa senzatii. Nici eu nu ii mai aveam duri sau umflaati ca in primele saptamani. E drept ca eram super speriata dar iti spun din experienta incearca sa nu te mai "controlezi" ca daca e sa nu fie e.Dar D-zeu e mare si te va ajuta- De asta tre' sa ai mare incredere si sa nu te pierzi cu firea sa nu te panichezi. Sanatate multa.





ALESSIO, comoara mea




S-a mai nascut o stea: ALESSIO!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana81 spune:

Neatza!!!

Rau mai dorm, defapt nu dorm, ba de la arsuri, ba de la nas infundat, of, of..
Am terminat oficial bagajul pt spital, acum asteptam minunea mai linistiti!!!

TUCHI ma bucur sa vad ca esti iarasi cu noi, sarcina usoara iti doresc, in ceea ce priveste sanii....stai linistita, si eu am patit la fel, si abia acum au inceput iar sa ma doara si sa se tensioneze, PUP fata, si ai incredere ca de data asta va fi asa cum doresti!!!

INTREBARE pt mamici....cum faceti poze la minuni, cu blitz, fara, nu este nici o contraindicatie...???intreb pt ca nu stiu si mi-am pus pb, nu ca sa o fac pe desteapta...sa ma pregatesc, ca daca ar fi dupa mine mi-as lega ap de sani
Ma duc sa pap si revin...daca nu adorm

35 si CLARA ANDREEA

MAI SUNT 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gallyb spune:

Buna dimineata si de la noi!
Eu am avut o noapte alba,am adormit de abia pe la 4-5 si acu am facut ochisori.
SUN la cat mai multe saptamani, lunisoare si anisori printesei tale!!! O sa va tin minte muuuuuuult timp, mai ales ca Teodora e nascuta in aceeasi zi cu mine.

39+ Xenia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta_m_tm spune:

Ceau fetelor
Am si eu o intrebare pentru cele care si-au primit banii pe prenatal, cati bani ati primit? Eu am brutul 1000 lei si mi-a spus contabila ca 680 lei o sa primesc, si mi se pare putin eu ma asteptam mai mult.

37+ Miruna AMR 2+
poze
bebele meu
vio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadnabr spune:


Buna dimineata! Cui trimit datele? pe privat sau aici?

V-am pupat,

O zi buna la toate viitoarele mamici si la mamici cu pepenasi

Madalina, Sonia si 36+ cu Julia Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu79 spune:

Danangie- La multi ani pt. bebe Alessio - are deja o luna astazi! Mai ce baiat mare ai!

Pupicei

Ralu
38+ Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana81 spune:

Violeta eu am primit cu 100 lei mai mult decat brutul, pe mine m-a surprins placut...din cate stiu eu, se face media veniturilor pe ultimile 6 luni...la mine asa s-ar explica, pt ca in ultimile 6 luni am avut prime, bonusuri...Eu iti spun din proprie experienta, poate fetele sunt in domeniu si stiu mai multe.PUPICI

35 si CLARA ANDREEA

MAI SUNT 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana81 spune:

ARIADNABR bine ai venit, posteazale aici pe forum si vor fi preluate de fete care le va pune pe prima pagina

35 si CLARA ANDREEA

MAI SUNT 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadnabr spune:


Datele mele: DN: 22.1.1977, UM: 25.10.2007, DNP: 31.07.2008. Nasc in Dublin, The Coombe Hospital. Deocamdata, suntem o fetita grasuna si sanatoasa, asta daca nu s-au inselat doctorii

Dana81 Eu n-am auzit sa fie contraindicatie la folosirea blitzului...poate alte mamici au alte pareri

Bubuleana Daca durerile sunt constante si nu insotite de contractii regulate care sa se inteteasca in putere si durere, se pare ca sunt normale. E posibil sa se fi angajat bebitza si sa apese pe vreun nerv ceva. Dar, pentru siguranta, suna-ti doctorul e mai sigur

V-am pupat

Madalina, Sonia si 36+ cu Julia Sara

Mergi la inceput