Colectia de toamna-iarna (202)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

of, madau, nici nu stiu ce sa zic... ne sa fie bine.

Cristina & Elise-Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Bun gasit colectie!

E a treia oara cand incep sa scriu un mesaj..sper sa-l termin si sa apuc sa-l trimit de data asta.

Ne-am intors miercuri de la marea bulgareasca, din minunata aventura a vacantei in 4 (2 magneti de energie + 2 furnizori ). Peste asteptari!! Ceea ce inseamna ca ne-am asteptat sa fie muuuult mai rau, sa ne luam campii si sa fugim inapoi dupa doua zile. De unde! Copiii au fost super-incantati, Stefan s-a transformat rapid in Omul-din-Atlantis (cu colac, evident!) iar Anna a fost pur si simplu FASCINATA de nisip. Atat de fascinata, ca a si cazut cu fata in el, a luat o gura buna, avea nisip si in ochi la greu dar...nu a zis nici "mac" - zambea fericita. A fost, pre total, muuult mau usor decat anul trecut, Che s-a jucat si singur, isi organiza joaca si inotul, a fost mau putin dependent de noi si asta ne-a prins bine tuturor. Anna, cuminte, cum o stiti, nu s-a dezmintit. Ce mi-a placut la nebunie: cu isi tineau d eurat pe masina, amandoi in spate, in scaunele..erau deliciosi. Uneori se umplea masina de hohotele lor de ras si..parca uitai de oboseala!

Acum incerc sa-mi revin, am intrat direct in valtoare, acum am apucat sa mai scriu pentru sa stau la receptie la pensiune si astept niste cazri, Stefan e cu mama, Anna cu soacra si abia astept sa merg si eu acasa. Tot weekendul am fost pe aici pe la smotruiala (a se citit curatenia in camere si toata pensiunea) pentru ca femeia care-mi face curatenie a avut liber si eu aveam full de oameni asa ca sunt "fresh".

Mi-a fost dor de voi, imi pare rau ca am scapat aniversari, poze, discutii, nu mai tin pasul .

Am asteptat sa citesc despre INA si ma bucur sa urez din suflet un
Bun venit pe lume PUFOSEL!!! Inutza draga, ma bucur tare mult ca ti-ai implinit acest vis, acum sunteti o familie de invidiat si va doresc tot binele din lume! .




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

madau, mi se pare ultimul moment din lume sa te gandesti la ziua ta. in alta ordine de idei, poate te astepti sa depling situatia impreuna cu tine, dar ma stiti ca nu prea fac sa, io-s de principiu ca ajut mai mult daca motivez pe cineva cu vorbe de ne-mila decat daca plang cu el. asa ca iti zic sa te pui rapidismente pe picioare, lasa plansul ca nu aduce nimic pe masa si in casa si organizeaza-te. da, stiu ca esti in pom cu maica-ta in spital, dar nu esti singura si cum se descurca altele, te vei descurca si tu, sunt perfect sigura, dk imi permiteti pleonasmul de intarire a expresiei.
fa tot ce poti pentru maica-ta, dr, tratament, le faci pe toate cu miruna in spinare daca e nevoie, lasa atacurile de panica ca daca n-ai timp nu mai apar atacurile, stii si tu asta. nu o sa cazi, sunt sigura, poate t impiedici putin la inceput, dar poti. nu te mai baza pe nimeni ca sa suferi daca nu primesti sprijin, bazeaza-te doar pe tine. tu nu te poti dezamagi singura. poti sa tii si copilul si casa si mama in spital daca trebuie. sanatate multa ii doresc mamei tale si tin pumnii pentru maine.

inainte sa ies, ca am de facut 'fo 2 acte azi si sa mai scriu 2 randuri la astro pufosel inainte de somn, mai vreau sa o somez pe tania sa puna poze daca a terminat cu cazarile in seara asta ca io vreau sa vad che si anna in nisip

aa, sa nu uit, am tresarit la toate povestirile din ultimele 2 pagini cu copii scapati din mana, si nic a scapat 2 pasi pe strada ieri de ... este putin spus mi-a sarit inima, ...ma cenzureaza daca spun ce mi-a venit sa fac. dar dupa. ca in prima fractiune m-am aruncat si l-am apucat de spatele sepcii. asa l-am tras. pastele lui de copil care nu vrea sa mearga de mana pe trotuar si se mai si arunca in fata masinii! ca dk pateste ceva, mor! numai desenele alea sunt de vina ca vede ca-l calca pe Tom masina, il face afis si ala se ridica, adica vede ca Tom nu pateste nimic dupa ce l-a calcat masina. copilul rade. si nu intelege nici de buba nici de mori, Doamne, stiti cum e cu el pe strada?! sport extrem, neindicat cardiacilor! ca am zis ca ii arat un accident la tv si tot nu ma indur, zic sa nu-l traumatizez.

leea, sa va fie de bine plimbarea la mare. si catutei, parca nu i-am zis. gata plec la treaba. adica tot la calculator, dar inchid forumul ca ma distrage:)


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Anda si cind te gindesti ca varianta Tom si soarecul e una idilica in comparatie cu oribilitatile de pe canale...
Mada imi pare rau rau de ce ti se intimpla,dar vorba Andei, te ridica de jos si continua caci iti esti singurul sprijin.Si nu doar tie.Uite si mama si fiica ta depind de tine, au mari asteptari de la tine.De dragul lor si al tau mai ales,intareste-te!
Tania sa stii ca si la mine a fost peste asteptari.Mai bine decit credeam.Parc-o vad pe Anush cu fata plina de nisip si pe voi amuzati...sau..speriati?Intrare usoara in cotidian!

Noi multumim de complimente!

Si ...uitai ,am impresia ca miroase a dezpampersare definitiva pe la mine prin batatura.F constiincios cere fii-miu pipi.Isi tine cocoshila si face singur cind sintem in natura.In rest la olita.Iar azi mi-a cerut-o chiar si sa faca bau-baul ala de kk.Desigur dupa 4 zile. Peste noapte si la prinz ramane scutecul uscat,dar,pt siguranta i-l mai las o vreme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Hello si de la noi dupa o zi de alergatura soldata in final cu telefon de la bona ca pe bufnita o doare maseaua si ca are febra. Normal ca a avut, m-am holbat cat am putut in gurita ei si am descoperit niste cioturi de masele, in continuarea maselelor maaari, deja ieside de haaat de demult. Nu pricep, dar e clar ca deja e suficient de mare sa-mi zica ce-o doare, asa ca trebuie sa fie nenorocitele alea de colturi...I-am bagat Nurofen si sper sa-i treaca pana maine.

Multumim de aprecierile la adresa pozelor!!!!O clarificare: normal ca acuma nu mai am de ce sa ma plang, ca am slabit 6 kle intr-o luna. Acum sunt multumita. E loc si de mai bine, dar e ok pe moment...

Madau- foarte trist...sanatate multa mamei tale! Speram sa nu fie rau-rau si s-o readuci curand acasa!

CristinaNegara- barbati atenti la copii? Asta e contradictie in termeni....Al meu e atata de habauc ca ieri mi-a lasat farurile aprinse la masina si a trebuit sa-mi dea curent vecinii ca s apot pleca si io la treaba.

Tania- da da da..vrem poze!

Inutza- rabdare si ...laptic!

Alinush- asta cu patutul e in stilul celor care mi se intampla mie...

Leea- suuper pozele de la mare! Ce te tot plangi de sunci, ca ai niste picioare....Iar fii-tu e demential cu puiul de ratza sau ce oratanie o fi aia. (ca sa vezi vastele mele cunostintze din lumea satului)

Pischi- sa fiti fericiti pana la adanci batraneti!!!



Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

MADAU nu le lasa cuprinsa de disperare, situatia nu arata bine, daca o descrii asa, DAR poate sa aiba si alta perspectiva, daca vrei sa te uiti si altfel la ea. Stii tu vorba aia: "ce nu te omoara...".

Din pacate, nu prea stim ce greutati ne asteapta cu parintii, imi e si mie groaza de ele, dar ce putem noi face? Nu noi luam decizia ce urmeaza sa se intampla, dar luam decizia cum vom face fata la cele mai grele momente si eu iti doresc sa iei ACEA DECIZIE care sa-ti confirme ca esti un om puternic. Iti doresc sa regasesti in tine acea putere!


NOKI, ce vrei tu sa fac!! Pana pun eu poze, vine zapada peste noi . Dra voi pune intr-u cincinal urmator. Pana una-alta, cum voii mai prinde ceva timp, voi trage cu ochiul la ale voastre, ca m-ati facut curioasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Mada , i-mi pare rau ca treci prin asa ceva, multa sanatate mamei tale ! iar tu incearca sa te aduni si sa fii tare ca daca gandesti asa te prabusesti

CristinaN , bine ca nu a-ti trecut si voi prin asa ceva, multa sanatate! Cum e in vacanta?

Tania , bine a-ti revenit, te asteptam cu poze

Ina , ai grija de tine si de copilasi, abia astept sa vad poze cu "pufosel"

eu sunt fericita ca azi Bia a avut doar 2 scaune moi si atat, deci e pe drumul cel bun draga de ea nici cand ia fost rau si facea kk de 10 ori pe zi si de 3 ori pe noapte nu a vrut pampers, se trezea sa faca la olitza, asta e o mare realizare




Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Vazut poze frumoase cu Noki & co. si cu Leea si familia

Pischi, la cat mai multe aniversari impreuna

Noi am avut un weekend incarcat, musafiri si plimbari intr-o mie de locuri, dar Rianna a fost super cuminte si-a cooperat. Acum ne revenim din oboseala acumulata... Aveti si poze cu noi aici, cam multe...

Intrebare: in Romania se gasesc pampersi marimea 7? Multumesc anticipat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

cad si io din luna acuma: sa traiasca micutul inei!!!! ina, bravo, fata draga, ce fericita tre' sa fii!!! ce rachie=dezastru?, ce zapaceli? stiu ca stii inauntrul tau ca toate or sa se-aseze in albiile lor si viata curge mai frumos decit ti-ai fi inchipuit vreodata! felicitari. te pup. tare. cit de norocoasa esti!

mona, lia (24.04.2004) si maya (28.10.2005)

"Atlantic de Mai"

"Petrecere de Aprilie"

"Iubitele mele"

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60893" target="_blank">ASA S-A NASCUT MAYA www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961" target="_blank">ASA S-A NASCUT LIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

l-am inceput de vineri, daca mai stau mult ma prinde Craciunul asa ca il trimit:

Fete dragi,

Ne-au dat si noua drumul din spital, deci pufoselul a avut doar niste fluid la plamani , nu are alt gen de probleme, sintem linistiti acum.

Feli, asa m-a tot asigurat si george, ca deoarece a fost in vena n-o sa-i afecteze stomacelul, dar uite ca tot mi-a fost frica si am vrut sa intreb in stanga si in dreapta sa ma asigur ca va fi bine. Cand ii vad manutele vinete de la iv, ma apuca mila de el.
Spitalul are in dotare camere cu net, de aceea am putut sa va dau vesti. Conditiile au fost super excelente, sa tot stai, dat tot mai bine este acasa.
Bafta multa cu masina, sa luati ce va fi pentru voi si sa va linistiti. Ce neseriosi aia de la banca!

Fee - ma bucur ca ai mai aparut!

Pumba, nu ma mulg fiindca pun "pompita"/pufoselu' sa suga si o face destul de des. Cred ca de astazi mi-a venit laptele, nu cred ca mai am colostru, trebuie sa ma uit mai bine ca nu am avut timp..

Pumbitza, Ripley, ehe...cu d-ra Rachie este destul de dificil. Este foarte cooperanta, vrea sa ajute si o las, imi aduce pampersi, crema, o pun sa faca diverse fiindca am vazut ca-i place si insista, il mangaie usor pe caput pe bb edward, nu cred ca i-ar face vreun rau ( dar nici nu as risca sa-i las singuri vreodata in camera) insa a capatat un comportament ciudat, tipa, urla, se comporta ca o rebela, ii spui sa faca ceva si da din picioare...astea in conditiile in care george se ocupa 100% numai de ea, o tine in brate, in carca, ii face pe plac, si eu incerc s-o bag in seama cit pot de mult, nu il pup pe bb de fata cu ea, ba din contra, il cert usor " uite rachie cum face la toaleta, sa inveti si tu, sa papi si tu lapticul singurel, sa ..." etc. o dau exemplu, am lasat-o sa suga si ea de la san sa vada cum este, sta pe perna pe care sta bb cind il alaptez, practic, incercam sa-i facem toate gusturile si nimic nu-i de-ajuns si destul pentru ea.
Din pacate, nu am nici o sansa sa stau cu amindoi deocamdata, george a stat de saptamani intregi acasa cit a trebuit sa stau in pat, acum dupa ce am nascut iar , a fost pe post de de toate, de luni incolo nu se mai poate, asa ca rachie va merge la gradi full time, pentru o perioada, mi se rupa sufletul si am plans dar nu avem incotro, cel putin acolo o sa fie in siguranta iar eu ii pot da un bun start lui pufosel ( adica il voi putea alapta) . In rest, cind este in preajma lui tipa, urla, face zgomot, nu-l lasa sa doarma, stiu ca nu o face din rautate, ea vrea atentie, dar mai mult decit atit, nici nu s-ar putea, practic. Eu nu am dormit asta-noapte decit doua ore, am alaptat non-stop, pufosu' suge cite o ora si jumatate la interval de doua ore.


cam atit apucat sa scriu.
de abia astept astro de la cuscra.

va pup dulce!


Monetuleeeeeee!
pe cuvint de onoare ca m-am gandit mult de tot la tine zilele astea , mai tii minte cind imi spuneai " nu stiu ce faceam cu timpul meu inainte de a se naste fetele? " na, acum si eu ma intreb tot asa! ca am mainile ocupate in permanenta
da, ma pot declara o femeie super-super fericita, nici in visele mele cele mai frumoase nu speram la o fericire suprema.

ce-ai facut cu scoala, ziceai ca in iulie termini?
cum sint fetele-cucuietele?


Ina, Rachel Georgia ( 23 Nov.,2005)si Robert Edward (1 Iulie, 2008)


Today is a wonderful day; I choose to make it so.

Mergi la inceput