Colectia de toamna-iarna (202)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Bonjour mes copines.....Hahahha nu imi revin vorbesc in franceza de osaptamana, prost dar ma intelege lumea.
Sa o luam cu inceputul; Ina sa iti traiasca barbatelul, sa ti se vindece spatele si popoul si sa va bucurati de familia marita.
Mara condoleante, Dumnezeu sa il odihneasca in pace.
Asa deci m-am intors sambata, excursia a fost ok, asta daca ignoram hotelul de la marginea orasului, jegos si zgomotos, compania nu prea animata si nici simpatica, conferinta plicticoasa dar lejera in speta am petrecut maxim 4 ore la discutii restul le-am petrecut prin oras.
Strasbourgul este un orasel micut, ma asteptam sa fie mai maricel, cu strazi vechi absolut superbe si partea nou construita in jurul institutiilor europene, foarte frumoasa si avangardista.
Magazinele delicoase, mai putin clasicii in viata, adica Gucii, hermes si Vuitton, care erau mult prea clasice, adica colectii cam vechiute. La Vuitton nu aveau decat genti, si am vrut sa ma pozez in vitrina dar a iesit paznicul cu o falca in cer si una in pamant si am abandonat incercarea, La Gucci muzeu muzeu, dar ma asteptam de arta moderna, ca de clasicisme m-am saturat, deci colectia de anul trecut, eu aveam in piciore pantofi din colectia de anul asta, deci nu m-au dat afara ca am prezentat credibilitate, am mai cumparat o geanta de mana ca nu mai aveam loc in bagaje, am bagat la greu de la Morgan, H&M, Bally si galeriile La fayette. Nu am inteles de ce se considera ca numai in Romanai este o problema cu folosirea deodorantului,ca la conferinta am mirosit transpiratia intregului continent european si american, deci consider necesara o campanie internationala de propovaduire a folosirii deodorantului, mai ales la 30 de grade Celsius si peste. A fost dragut, cu execeptia zborului, cu escala, la distata foarte mica intre ele de am alergat prin Amsterdam ca apucata sa nu pierd avionul, manata fiind de povestirile Andei, pe cursa interna am zburat cu un autocar cu aripi, de 30 de locuri, cu scaun pe aripa si peste trenul de aterizare care mi-a incantat urechile cu zgomotul facut....Dar am ajuns acasa si am avut parte de o intampinare fabuloasa din partea lui Titi, baiatul mamei dragastos, care mi-a dus dorul, dar care s-a consolat la vederea masinutelor lui Spiderman, a aripioarelor de inot tot ale lui Spiderman si a sabiei si a inelului lui Jack Sparow.
Maine pun poze ca azi am biroul full de hartii, desigur ca nu le-a facut nimeni nimic in lipsa mea si apoi sedinta de luni, ca asa ii sade bine romanului.
Pupici
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Salutare!

Delia , da Bia e mai bine, tipa prin casa ca vrea mancare deci ii e foame, azi pana la ora asta nu a facut decat un kk si ala aproape normal, asa ca ma rog sa fie singurul pe ziua de azi, va si concediu placut, multumesc inca odata pentru tot

Mihaela , bine ai revenit! abia astept sa vad pozele

Noki , super pozele de la mare, am ras cand am vazut cum doarme Sarah la terasa , tu arati foarte bine asa ca nu te inteleg de ce tot tii regim. A fost si Xandra la mare cu voi? o si poate mai ne scrie si ea macar putin

Leea , bine a-ti revenit! i-mi pare rau ca ai scapat aparatul in apa dar poate ne arati ceva poze cu voi.




Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

wow, ina, ce rapid!
felicitari, sa va traiasca pufosel, si tie, mami, revenire rapida si laptic!!!

anda, mami de bb vladut
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62685" target="_blank"> povestea nasterii

astia mi-au luat motul!

varsta lui vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pischi2003 spune:

Inuta, felicitari pentru flacau, sa fie sanatos si sa va fie acomodarea cat mai rapida.

Noki, Mihaela, Leea, bine ati revenit printre noi, sa va fie de bine vacantele, mai mari sau mai mici.
Leea, las' ca iei unul cu mai multi megapixeli, aluia inecat atat i-o fi fost dat sa tina....
Noki, faine pozele. Tare bine-i de voi, bucurestencele, ca puteti face cate o nebunie intr-un weekend si fuga la mare. La noi dureaza cam 10 ore un drum, cu 2-3 opriri de benzina, papa, pishu....

Mara, condoleante pentru pierdere. Greu de suportat, greu de acceptat, greu de uitat. Dar totusi uitarea are rolul ei, ma refer la durere care in timp se estompeaza si raman amintirile frumoase. Sanatate Flaviei si celui mic, inca nenascut.

Alina
, evident ca italianca trebuia sa se dea pe brazda .

Catutza, revenire rapida micutei. E pe drumul cel bun, vad.

Noi ieri am facut 6 ani de mariaj, asa ca am fost sa sarbatorim evenimentul undeva la o terasa. Iar Alex a avut proasta inspiratie sa cada de pe niste scari de si-a umflat iar nasul (a mai facut-o si luna trecuta), i-a curs un pic sange din nas... Ideea e ca mi-a cam stat inima in loc, eram langa ea cand a cazut, am amortizat doar jumatate de cazatura. Dar cine fugea dupa 1 minut la copii sa se joace in continuare, in timp ce eu tremuram toata? Ma uimeste cum trec cei mici peste incidente de felul asta si cum o facem noi, cei mari.

Mihaela si Alexandra - Maria (01.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Nuuuu, de poze n-ati scapat.Ca a ramas cardul intact. Obiectivul e bulit cred. Ala de poarta lentile Carl Zeiss, asa ca sa coste mai mult reparatie, de s-o putea face. Asa ca cele mai noi poze sint aici:
http://www.dropshots.com/leea_cv#date/2008-06-09/18:15:45

Cami am fost prin Buzau dar doar l-am survolat. De-asta nici nu ti-am dat vreun semn...insa pina la majoratul copiilor ne mai intilnim noi
Pischi multa fericire si in cei 90 de ani care v-au ramas de trait impreuna.Pt Alex, pupic pe bornaias sa nu ramaina cu vinatai.Lui T nici acu dupa 2 saptamini nu i-a trecut vinataia de la ochi.
Miha io n-am inteles ce-i cu deodorantul.de ce nu se foloseste pe la ai de-si zic civilizati???Orisicit a meritat plecarea daca la intoarcere Titi ti-a dat cel mai dulce pupic.

Cata ups, n-am stiut de Biencutza. Sanatate multa tare!
Mara condoleante scumpo!Imi pare rau, rau!
Ripley snitel???Cu placine si mere???E ceva despre care eu n-am auzit.Unde ,cum,cit si de ce?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

fete dragi,

citit printre randuri.STOP. rachie= dezastru total! STOP.ne-a zapacit de creieri si ne-a stors de nervi! STOP.
am inceput un mesaj acum trei zile si nu am apucat sa-l posetz/termin, o voi face curind, la fel si poze. STOP.

cuscra, sigur ca este ok cu astor, nu-i nici un secret ( doar daca nu-l tii tu!)

nu prea reusim sa facem mare lucru, copiii ne ocupa tot timpul, dar sintem fericiti . eu alaptez des, la cite o ora jumate-doua si pufoselul sta tot atita timp la san, imi place la nebunie sa alaptez, asta as face toata ziua - lui pufosel ii spun "pompita" si sper cu el sa am mai mult succes ( am eliminat orice drumuri si plecat de acasa, nu se vor mai repeta greselile facute cu rachie, m-am invatat minte).

multumewsc pentru urari, sinteti niste dulci

miri, am auzit artificiile ~!

o sa intru dupa-amiaza sa mai citesc.


pupicei!

Ina, Rachel Georgia ( 23 Nov.,2005)si Robert Edward (1 Iulie, 2008)


Today is a wonderful day; I choose to make it so.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Bai Ina jur ca am vazut la mare o mamica, semana leit cu tine si o fetita care semna perfect cu Rachie. Da jur. M-am holbat ca proasta la ea de-o fi zis femeia ca-s dezaxata.Ma tot gindeam bai,ea sa fie? Da nu se poate ca tre sa fie cu Edy la purtator sau macar alaturi.Iti spun ca am ramas gura casca vazind asemanarea.Desigur imi bulisem deja aparatul foto,ca le faceam o poza.In rest...tine-te bine!Felicitari inca odata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Noki hi, hi lasa sa-ti mai zica si alta lume ca nu esti grasa ca pe mine nu m-ai crezut Super poze de la mare!

Leea tare bine arati si tu! Iar Tudor e frumos foc, are o expresie de zici ca pozeaza ptr reviste Imi plac pozele in care inota voiniceste cu colacul si i se vedea funduletul prin apa.

Pischi au, cred si eu ca te-ai speriat, dar ce sa faci, astia mici nu pricep nimic, sau uita imediat!

MIhaelutat mama, mama, ce de cumparaturi, ai prins si lin sezon de reduceri

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Se pare ca blestemul asupra familiei mele continua, tocmai vin cu mama de la dr care ne-a spus s-o internam de urgenta pt ca el e convins ca e vorba de o ciroza hepatica, destul de avansata la prima vedere, o sa merg maine cu ea la prima ora si vom vedea cum e.

Nu mai pot spune nimic, as vrea doar sa puneti un gand bun si pt noi la DD, totul se naruie in jurul meu si nu stiu de ce, nu stiu cat o sa mai pot rezista, si daca o sa mai pot. Hici nu pot gandi mai mult de atat, mama e singurul meu sprijin, altul nu mai am pe lumea asta, situatia cu Marius o stiti cu toate, nu ma pot baza pe el 100%, eu am atacurile de panica de care stiti, refuz sa ma gandesc ce fac daca o pierd si pe ea

Vineri e ziua mea...fac 30 de ani...ce aniversare frumoasa imi propusesem si uite ce primesc!

Imi pare rau, daca v-am intristat, nu am cu cine sa vorbesc, nu ma pot opri din plans si nu stiu incotro s-o apuc

Va pup....nu mai pot continua

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

noki, leea, pozele voastre. leea, mi-a placut la nebunie poza in care T. sta pe colac si i se vede poponeata prin apa.
ina, nervi de otel si multa rabdare iti doresc, sa dovedesti isteriile lui rachie.
catutza, bine ca bia s-a reglat cu burtica. si noi am avut un episod care a tinut vreo 3 zile, dar nu grav. acum suntem bine.
ripley, in avatarul de pe mess ana e cu noua frizura?
bb_alinus, sunteti de belea cu patul si cu babutza. bine ca nu a tb sa-i platiti vreo spitalizare
pischi, nasol cu sperietura. am tras si noi astazi una cat sa ne ajunga pt toata viata. mergeam cu fata la vaccin, eu m-am oprit la un magazin (cativa m de cabinetul medicului de fam.) sa cumpar o mica atentie, stefan a parcat masina in fata cabinetului. ies din mag., elise ma vede si vine spre mine. stefan mergea pasiv, elise alerga. la un mom dat o zbugheste printre masinile parcate pe marginea strazii, exact in mom in care trecea o masina. nu stiu ce s-a intamplat ca mi-am pus mana la ochi, ori a agatat-o tat'su, ori a ocolit-o soferul, ca mie mi s-a taiat filmul.
oare numai al meu e asa cu capul in nori? e a doua chestie grava pe care o face, prima anul trecut la mare cand supraveghea copilul si cand ma uit... ia copilul de unde nu-i. am gasit-o balacindu-se in apa, putea sa se-nece.

Cristina & Elise-Stefania

Mergi la inceput