Prejudecati vestimentare...

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianaloy spune:

[dayanara Posted - 13/09/2008 : 15:17:41
--------------------------------------------------------------------------------
eu am multe prejudecati , majoritatea doar ale mele, probabil ca nu m.ar deranja sa vad la altele dar un lucru nu suport sa vad nici la mine nici la altele, pantalonii trasi in sus bine tot de.ti intra in toate gaurile si se vede conturul la toate cele din fata :))), e groaznic!!!



...si eu la fel. Plus ca nu port si nici nu suport pantalonii cu talie joasa cu vedere la chiloti (tanga sau nu )sau care atunci cand te apleci/stai pe scaun dezvaluie partea de sus a fundului...eu cand probez astfel de pantaloni ma aplec sa vad daca-mi iese ceva pe vreundeva...unele cred ca sunt sexi, eu nu sunt de aceeasi parere- si am vazut cateva domnitze la care genul ala de blugi sau lenjerie ar trebui "interzis prin lege".



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

mie imi plac cei cu talie joasa dar nu exagerati, nu.mi place sa se vada fundul si dunga :)), de exemplu cand ies cu copilul in parc unde stiu ca ma aplec des nu.mi pun blugi cu talie joasa, sau ii port cu bluza mai lunga

offtopic: adriana tu spuneai ca ti.ai luat din romania blugii aia levis de.o gramada de bani si ca tot tai la ei ?

ivan si dayanara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaloy spune:

Dayanara,
eu is aia ...si am inceput taiatul blugilor de 120$ de jos in sus- a nu se intelege altcumva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaloy spune:

...sper sa nu ajung ca asta:

http://www.fugly.com/media/IMAGES/Scary/freak-in-tight-jeans-shorts.jpg

brrr...sunt totusi o fire toleranta, nu va suparati pe mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianaloy

...sper sa nu ajung ca asta:

http://www.fugly.com/media/IMAGES/Scary/freak-in-tight-jeans-shorts.jpg

brrr...sunt totusi o fire toleranta, nu va suparati pe mine.

Adriana, mama de baieti: Andrei(30.11.05) si Mihai(3.08.00)


...no coment!

mama din 16 nov 2006
Draga mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_s spune:

Ce m-am distrat la subiectul asta de nu va pot spune! Si asta nu numai pentru ca ma recunosc in multe "prejudecati" - majoritatea preluate de la mama/bunica...aveti dreptate cele mai multe cu sosete/sandale si altele, dar sa va spun eu ce bestial arata o fata subtirica (asiatica in general, lor li se potriveste demential) cu uniforma de scoala si sosete si sandale sau pantofiori de lac!! Sau pantaloni foarte scurti, tocuri si geaca de piele...Stiu ca e greu de vizualizat, dar ce vreau de fapt sa spun e ca si varsta e un factor. Normal ca la 15-25 de ani ai alta indrazneala, arati si altfel...n-o sa ies eu la 35 cu fusta ultra-mini din care sa mi se vada celulita!! Am vazut ca s-a discutat mult Canada si America. Eu locuiesc in Canada si vreau sa va spun ca aveti o imagine total gresita. Sunt intr-adevar multe femei care au 150 kg si umbla in sort sau fusta mini, sau nefardate, sau mai stiu eu cum. Dar sunt si alte mii (eu le vad zilnic in centru, cand merg la servici) imbracate elegant, business, fardate, aranjate, dichisite. Iar tinerii/tinerele sunt foarte la moda - cum apare un trend nou, cum incearca. Sa nu uitati ca si SUA si Canada sunt tari de emigranti - normal ca est-europencele sunt altfel decat asiaticele sau indiencele sau africancele, dar asta nu inseamna ca sunt mai bune/frumoase/aranjate. De multe ori vad femei africane in metrou - in saluri si esarfe atat de colorate si frumoase, cu fuste lungi si vaporoase si pline de bijuterii - si arata bine!! Chiar foarte bine!! Dar asta fiindca si tenul si stilul sunt potrivite, unei albe poate nu i-ar veni la fel de bine...Si ca sa fiu in subiect - am si eu cunostinte romance care nu se fardeaza si nu se uita cu ce se imbraca...e o optiune personala, nu poti spune ca daca esti romanca te dichisesti pana nu mai poti. Fiecare cum ii e firea.. Ca sa nu mai spun ca am vazut de multe ori in Romania femei pe tocuri de 10, in taior, cu margele la gat, etc. cocosate de plasele de cumparaturi cu care veneau de la piata...asta mi se pare mai jenant decat o poseta neasortata cu pantofii...Hai ca am vorbit prea mult - de fapt vroiam sa spun ca in esenta gusturile nu se discuta si ce-i vine bine unuia/uneia nu se potriveste pentru oricine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

sunt de acord cu tine alina


ivan si dayanara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Am si eu mai multi pitici, dar acum imi vin in minte doar cativa:
- nu port aur
- nu port imbracaminte/incaltaminte cu auriu/argintiu
- nu port pantofi sport cu shoxuri
- nu port haine/incaltaminte in care nu ma simt ok pentru ca am tot timpul o mimica de om chinuit
- nu port unghiile lungi vopsite in culori tari - unghiile lungi french, unghiile scurte colorate (sau french)
- nu port marci la vedere - mi se ridica tensiunea la ideea de a da o gramada de bani si tot pe banii mei sa mai fac si reclama
- nu port fuste scurte cu tocuri
- nu port decat un inel o data, nu mai multe (pitic propriu si personal )
- nu port ciorapi la incaltaminte cu degetele la vedere, imi dadea mama cand eram mica si acum mi se pare horror
- imprimeu ori sus ori jos, celalta parte sa fie uni
- hainele sa fie cat mai simple - fara logo-uri, inscrisuri, paiete, floricele, margele aplicate
- nu suport bijuteriile tipatoare de plastic
- nu port machiaj incarcat ziua



Good things happen to good people.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Mai am ditamai lista :
- in machiaj subliniez sau ochii sau buzele
- nu suport tinuta sport cu poseta
- nu suport hainele albe sub care se vede lenjeria neagra
- nu folosesc niciodata chestia aia numita sclipici , horror
- nu ma imbrac in galben decat daca sunt foarte bronzata, pentru ca de felul meu sunt o alba-ca-zapada
- nu m-as vopsi blonda (pentru ca spre deosebire de majoritatea blondelor imi dau seama ca as arata ridicol), nici bruneta (ca mai nou asa e moda printre adolescenti) si nici nu mi-as epila sprancele ca sa imi fac tatuaj in locul lor si nici nu folosesc solarul (majoritatea celor pe care le cunosc si il folosesc efectiv fac abuz de el #8211; merg acolo sa se carbonizeze (apropo de ceea ce am scris aici, daca o sa fiu invitata la vreun bal mascat m-am hotarat sa ma imbrac in pitipoanca #8211; o doza buna de autobronzant, vopsea din aceea care rezista la 6 spalari #8211; obligatoriu neagra + parul perfect intins eventual + ceva bentite roz, sutien animal print la vedere si multa imitatie de aur (aud devarat n-am si nici ganduri sa-mi procure) la o tinuta sport, evident , machiaj puternic la ochi, mult roz la buze, unghii false din piata #61514;)
- nu port leggings
- ori cercei mari si ceva finut la gat, ori un colier/margele care sa iasa in evidenta si cercei finuti
- incerc sa evit materialele sintetice
- ori decolteu, ori fusta scurta
- asortez lenjeria intima cu ceva de pe tinuta, chiar daca, evident, nu e la vedere (eu tot stiu ca e acolo si e u un fix al meu, nu m-as simti bine cu sutien rosu si chiloti verzi sub tricou mov si pantaloni negri
- nu mi-as pune unghii false, decat daca ar fi neaparata nevoie si as vrea sa fie foarte finute, sa nu se vada ca sunt false (la o singura persoana mi-am pus problema daca sunt unghiile ei sau sunt false, asa bine erau puse si asa simple si frumoase)
- nu port animal print




Good things happen to good people.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina_nz spune:

http://pitzipoanca.org/

un site de (ne)inspiratie :))))

Ina

Mergi la inceput