Prejudecati vestimentare...

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Citat:
citat din mesajul lui ina_nz

http://pitzipoanca.org/

un site de (ne)inspiratie :))))

Ina


Tot la site-ul ala ma gandeam si eu :-))



Good things happen to good people.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guguluff spune:

Din articolul prezentat, chiar mi se pare urat: tinuta cu paiete purtata ziua(oribil camasa sport sifonata impreuna cu fusta cu paiete, indiferent de ora); pantofii in culori deschise arata oribil cu ciorapi negri mati(port des ciorapi mati dar niciodata cu ceva deschis la culoare, poate doar pt Halloween daca ma costumez in profesoara traznita); poate si tinuta cu culori stridente ar fi cam 'too much' purtata seara, la shopping merge(cum a folosit-o si Reese Witherspoon)
Si rochia de piele o fi ok, dar nu prea e discreta, scoate burtica in evidenta.

ALINA mamica fericita de ELIZA fetitza perfecta (10.04.2006)
My workshop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucis spune:

a spus cineva ca nu poarta deact bijuterii veritabile, sunt de acord ca acestea arata infinit mai bine decat gablonturile, dar, totusi, ce venituri trebuie sa ai ca sa iti poti permite sa iei numai bijuterii valoroase, cu pietre pretioase? eu am o colectie f mare de cercei care nu sunt decat cativa din aur/aur alb, iar restul sunt gablonturi, trocmai pt ca imi place sa mi-i schimb mereu, la diferite tinute, am cercei din/combinati de lemn, os, argint, sticla de murano, cristale, email, etc, care merg de minune la o gramada de tinute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns StMihaela spune:

Nu am prejudecati. Ma ghidez dupa regulile bunului simt, dupa un simt cromatic bine dezvoltat ...
M-am uitat si eu pe pitzipoanca.org si m-au luat fiorii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cinezee spune:

in ala cu pitzipoanca s-a uitat sotul meu si m-a lamurit ...nu m-as uita in el nici daca as muri de plictiseala

in lucru mici regasesti fericirea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss3 spune:

Da, bunul gust atat, nu alte prejudecati. atata timp cat nu esti o varza pe strada, nu am nici o problema, cat nu imi afecteaza campul vizual

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisaelisa spune:

Nu asortez :

maro cu roz

gri cu maro

galben cu verde


Dar :

albul poate fi asortat cu orice alta culoare, pe cand negrul, nu.


lisaelisa

mami de Ancuta ingeras dragalas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missdeutza spune:

E bun subiectul asta, am ras destul de tare,m-ati binedispus...mai ales k am avut o zi
Multe din ce ati spus ma caracterizeaza si pe mine, dar as mai adauga:
niciodata ciorapi plasa si nici paiete
nu-mi plac hainele aurii sau argintii
nu-mi place gulerul de la camasa purtat deasupra sacoului
culoarea maro nu e pe gustul meu...am impresia ca imbatraneste
la un moment dat era o moda...cu un singur cercel in ureche ..de ala mare si lung ...de-ti tragea capul intr-o parte ..de cat de greu era....no way
In schimb am purtat pantofi albi cu ciorapi negri mati...si m-am simtit f bine...asta e ..fiecare cu gusturile lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss3 spune:

Nu imi plac chestiile lucioase, sau tipatoare sau iti iau ochii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_Perianu spune:

Nu imi place in aceeasi tinuta bluza decoltata/mulata si fusta scurta.
In general imi place stilul usor clasic (a nu se citi batranesc )adica imi plac rochitele pe corp, usor peste genunchi, feminine.

Mergi la inceput