Mamici norocoase de sept-oct 2008(89)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Sunteti mortale gagici

Mami de Andy, frumos flacau ai Sa-ti traiasca! Hai arata-ne si burtica acum.

Doamne ajuta ca micuta mea sa fie sanatoasa
O burtica mititica

30+ Carla Alexandra
AMR 10 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Moni vecinii de jos sunt super de treaba si au inteels cand le-am explicat ce s-a intamplat si oricum aveau o pata pe tavan destul de mica....

Diana
31+ mamica fericita de ANDREI EDUARD
AMR putin pana sa ne vedem minunea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

buna burtici !

am ajuns si eu acasa......bineinteles epuizata, intrucat noua sefa se pare ca vrea sa muncim 8 ore din 8 daca se poate....asa m-a enervat azi ca m-a durut si burtica si a trebuit sa iau un no-spa....dar....am aranjat ca de luni sa nu ma mai duc pentru vreo 2 saptamani ca NU MAI POT !!!!!!

asa ca voi sta mai mult cu voi zilele astea

ma duc sa mai rasfoiesc putin paginile de la care am ramas ieri.

maryb 22+ cu

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

monique: tare vezi ca te-ai minunat de mine si calci pe urmele mele

miercuri seara, sotul nu raspunde la telef sa-l intreb ce facem de mancare, voioasa scot niste pulpe de pui din conge le pun la dezghetat in microunde, stau cu voi pe forum, suna si sotul si zice ca el nu are chef de nimik de mancare, da daca vreau sa-i fac o placere sai-fac supa cu rasol de vita. okapa! prestat, mancat, somn.
Aseara intru in casa, ma trazneste un damf de mortaciune de la usa, arunc gunoiul, aerisesc, spal absolut tot ce se poate in bucatarie, inclusiv frigiderul. Mi se parea ca nu mai miroase nimic(io ma obisnuisem cu mirosul)
Intra sotul: haoleu, ce pute asa? sg ramas nespalat in casa era Fox.
Io intreb umila: FOX poate?
Ce fox, miroase a carne stricata!
Sa paralizez, uitasem pulpele in microunde si de la caldura, o luasera la vale rau

deci, eu nu mai am nici un neuron

Vasile
24+

bibinika
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

salut dragelor!
nu am mai intrat de mult timp, am avut destul de mult de munca, in sfirsit seful meu s-a hotarit, asa ca va trebui sa predau munca mea la 4 persoane. daca stiam ca sint asa de importanta, ii ceream de 4 ori salariul...
anca, andreea_and, merci ca v-ati gindit la mine, sinteti niste scumpe.

noi sintem bine, bebelina da din picioare la greu, iar eu cumpar si dau comenzi de hainute si alte nebunii peste tot.

boo, am dat comanda de mobila, ne-am inteles cu nenea ala de la Sf Gheorghe.

prietena mea cea mai buna a fost la noi timp de o saptamina, asa ca am fost in nenumarate magazine, ea are o boala cu pantofii, iar eu am o boala cu hainele de bebelini. asa ca acum abia astept sa ma odihnesc.

la toate fetele. sper ca sinteti toate bine (am citit cam in diagonala)


29+
minunea
Piolica_Enceinte
Tunisia_2008

---------------
Education is what remains after one has forgotten everything he learned in school. (Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

M-am intorc de la dr, ei bine n-am lesinat pe drum , dar am alat cauza pentru care Mikul nu mai dadea semne, am avut contractii se pare, dar cred ca am ajuns sa ma obisnuiesc cu ele ca nu mi-am dat seama, asa am tot felul de dureri de burta, dar cum lumea din jur ma incurajeaza sa nu le dau importanta....asa am facut...se pare ca Mikul a luat atitudine. Dr mi-a zis sa stau la racaoare, caldura da contractii, sa beau 3.5 l de lichide, sa stau intinsa in pat ca uterul e contractil . In rest mi-a dat analize care a zis ca trebuiau facute deja (multeee), am repetat mycoplasma si m-am programat la eco saptamana viitoare la dr Craioveanu(o stie cineva??). Iar am gasit programare la ora 14, cred ca ma omoara sefa pana la urma
Andreea_ada bine ai venit, sarcina usoara
Moni bine ca n-ai patit nimic
Deci asta faci Piolica,shopping pentru baby...bine...
Mi-au sosit si mie contractele pentru celule stem, trebuie sa le recuperez din vecini ca eram plecata, dar eu parca aveam mai multa incredere cand le depozitau la Bratislava parca

28s
http://albume.claudiugilmeanu.ro/weddings/roxana_cristian/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

vaaaaiiiii moni si felicic m-ati facut sa rad rau cu pataniile voastre....mai ales felicic cu fraza "haoleu....ce pute asa ?"

bitza, imi pare tare rau de infectia aia nenorocita, sper sa treaca de la tratament.

fresh, aniversare placuta si din partea mea.

nocom, merci pentru pont, deci spondiloza, am retinut.

maryb 22+ cu

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Cuscra ce faci????

Deci, am pus prajitura la cuptor, evident NU fara peripetii Pe scurt, am pus prajitura in tava de la aragazul vechi, evident mai mic, tava care statea cas/stramba in cuptor pt ca NU ERA LOCUL EI ACOLO!!!! Si m-am gandit inainte sa o tapetez sa nu fie cumva aia, da io stiam ca e pe balcon in aragazu' vechi !!!!!!!!! In fine. Sper sa nu adorm si sper sa iasa ceva de priji a mea dupa cat am fatzait-o dintr-o tava in alta....



POZNICI CU NOI
www.flickr.com/photos/23758792@N08/?saved=1" target="_blank">POZE CU BURTOIU SI BUBU
29+ Cuculetz Andrei

AMR 71 DE ZILE PANA LA BEBE ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

quote:
Originally posted by anca81

Pentru cele interesate, am vazut ieri la stiri ca s-a deschis la Cluj primul laborator de procesare si banca de pastrare a sangelui placentar din RO. Firma se numeste Cord Blood Center.

Doamne ajuta ca micuta mea sa fie sanatoasa
O burtica mititica

30+ Carla Alexandra
AMR 10 saptamani




mai bine ramanea depozitarea in Slovenia nu am nici un chef sa aud: ne pare rau, dar din cauza unei pene de curent, probele nu mai sunt viabile!
tot este bine ca-i Cluj, daca era in Buc io nu mai recoltam cu ei, in conditiile in care la ap nou nu am nici acum curent electric, dupa doua zile, excavatoristul afumat de la santierul de alaturi a taiat cablurile ce alimentau zona

Vasile
24+

bibinika
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

mary povesteste-mi cu CM-ul. Ma bucur ca ai reusit.



POZNICI CU NOI
www.flickr.com/photos/23758792@N08/?saved=1" target="_blank">POZE CU BURTOIU SI BUBU
29+ Cuculetz Andrei

AMR 71 DE ZILE PANA LA BEBE ANDREI

Mergi la inceput