Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 22

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nally spune:

Luminita bun venit!

Sa iti traiasca godolosii si sa fie sanatosi! Ce sunt? Fetite ... baietei ... sau mixt ?

Fetele ieri am fost la epilat la salon! Nu va zic ce bine m-am simtit!! de cand am facut sercaljul nu am mai avut curaj sa merg la salon ... de fapt nu am mai iesit din casa decat la control la dr. ... ieri insa... a fost o zi de razgaiala si rasfat! Salonul e foarte aproape de casa ... m-a dus tati la inceput cu masina... dar la intors nu l-ma mai sunat sa vina sa ma ia... si am facut si o plimbarica mica-mica pe jos... Nebunie curata ziceai ca sunt de pe alta lume... ma uitam la tot prin jur si nu imi venea sa cred ce multe se pot schimba in 7 saptamani... Nu am avut contractii si ma simt excelent ... sa vad daca am curaj sa merg si inainte sa nasc macar cu cateva zile la epilat... urasc lama si ce lasa in urma....

Vineri mergem la dr. pentru toate cele ... s-a amanat un pic... vrea sa ma vada mai pe indelete se pare si vineri are mai mult timp! [] Ce imi place cand nu se grabeste! Dar asa e el de obicei... un dragut ... cat s-ar grabi nu fuge de langa tine si nu te repede!

Fetele am primit si eu ieri o adresa a unui magazin online din italia cu preturi ok care livreaza si in romania fara probleme! Fetele de la odisee sunt tare multumite de ce au primit de acolo. Am intrat si eu si mi-am pus in cos una alta necesare pentru pici si vreau sa zic ca ies super ok la bani! Acum nu mai ramane decat sa ma hotarasca sa trimit comanda in data ce aflu detalii cu modalitatile de livrare si plata!

Adresa : www.bimbomarket.it/en/

Va pup pe toate!

Nally si Sebastian (14.04.2004) - cu 30 s - D.P.N 6 Oct. 2008
Dambusteii scumpi!




Poze cu Sebi!


* Nici un barbat nu crede ca o femeie vorbeste prea mult... cand il vorbeste de bine!*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Luminita in primul rand, felicitari pt sarcina! Sa iti dea Domnul sanatate si 2 copii perfecti. E bine sa fii pregatita cu bagajul. Exista sanse maxime sa ajungi cel putin la 36 de saptamani cu sarcina, daca ai grija de tine, nu faci efort, stai mult in pat si respecti indicatiile medicului. Printre noi e o mamica de tripleti, Oana, care a dus sarcina 36 de saptamani, desi nu are mai mult de 1.60 si f. f. putine kg. E bine totusi sa fii pregatita cu o gentutza cu cele strict necesare, in caz ca trebuie sa ajungi de urgentza la spital, sa nu mai ai si grija asta. Cred ca Anna(Sheannamp) si AYUMI sunt cele mai experimentate mamici de gemeni prematuri si ele ti-ar putea spune mai multe lucruri despre cum e sa cresti pui mici, mici. Eu iti doresc sa fie totul super bine si te asteptam sa ne mai spui de tine.

Noi suntem bine. Copii mai au 2 zile de cresa si intra in vacantza. Sunt sanatosi, veseli si pusi pe sotii. Isi exprima tot mai mult si mai frumos atasamentul unul de celalalt, nu se mai bat asa de mult si de des cum o faceau in urma cu cateva saptamani, cedeaza mult mai usor jucarii si se joaca, efectiv, mult mai mult si mai frumos impreuna. Se pare ca si lunile de vorbit pe langa ei " spune 'multumesc', 'cu placere','te rog', 'buna ziua' " etc nu au fost in van, ci chiar se vad rezultate. Mereu ii aud prin casa spunandu-si unul celuilalat "poftim/multumesc/cu placere".
Mi-a facut Rares o faza sambata, m-a dat pe spate. Erau dupa baie si de jucau pe pat amandoi. La un moment dat erau pe spate si bateau din picioare, dar ajungeau sa se loveasca reciproc. Le-am zis sa inceteze, ca o sa-i doara (pe ei ii distra), ca o sa se loveasca. Dupa ce le-a zis de cateva ori, Rares s-a potolit, dar Bianca i-a mai articulat 2 picioare. La care o iau de un picior si cu o mana o imping de funduletz mai tare, de-a zburat Bianca mea intr-un coltz de pat. Rares, se uita la mine cu o fatza si imi zice pe un ton de-mi venea sa-mi dau palme "De ce o batzi pe sora mea?" Zic "Nu o bat, am dat-o intr-o parte sa nu te loveasca pe tine!" La care imi zice iar "Sa nu o bati pe sora mea!" si incepe sa planga.



Lavinia ii tinem pumnii surorii tale sa fie bine! Ati gasit gazda pt mare? Cand plecati?




Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi , Cugetari gemene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Multumesc mult fetelor pentru raspunsuri!
Le rog si pe Anna (Sheannamp) si AYUMI sa-mi raspunda, cand si daca au timp :)

Nally, astept 2 baietei, care impart aceeasi placenta si care acum sunt f bine si f jucausi. Sper sa fie totul bine pana la final, stau cat de mult pot in pat si nu fac efort, doar sa tin sarcina cat mai mult posibil...

Mai astept vesti de la voi, chiar daca n-au legatura directa cu mine, e f dragut (si util) sa citesc despre mamici cu gemeni!

Va pup,
Luminita
http://tusibebe.wordpress.com
http://luminitamalanca.wordpress.com

cu gemeni, saptamana 26

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

lavinia!! felicitari!! vei fi matusicaaaaaaaaaaaaa!! eu in Z 10 de la ET am avut 116 valoarea BHCG-ului ... si erau doi in burtica!!! am o prietena cu val. 45 in Z10 si acum are o fetita de 7 luni!
eliana sa aveti somnicuri usoare in noile patuturi!
luminita eu de pe la 30 de sapt. am stat cu bagajul facut!
laura foarte frumos din partea lui Rares



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paulat spune:

Pussisi eu am patit faza cu laptele (ai mei au mancat numai Humana) si dupa ce ne-am chinuit 2 saptamani cu toate felurile am revenit la Humana 2 (am intrebat pediatrul si el ne-a spus ca se poate lua pana la un an.
Am o problema mare : cand a fost bolnav unul dintre bebeii, nu am avut voie sa-i scot afara cateva zile; ptr. ca nu adormeau i-am pus in carucior , rectific carucioarein casa si acum nu vor sa doarma decat in ele. Sunt disperata; cand se apropie ora de somn si vad patutul plang. Azi ne-am chinuit o jumatate de ora in patut sa doarma si nu a fost chip. TOT in carucior. Am incercat de nu stiu cate ori pana acum si nimic. Decat oboseala si plansete. CE FAC?

Mami de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Buna dragele mele!
Am intrat sa va multumesc mult pentru urari si sa va pup in mare graba pentru ca plec in concediu cu fetitele si nu prea am timp sa mai intru vreo luna. Va doresc tuturor o vara frumoasa!

Lachi mamica deKarina si Iris
http://www.dropshots.com/lachione#albums/a%20treia%20luna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

paulat am patit-o si eu si de atunci adorm pe jos ...loc amejat cu 2 covoare, patura... cu mine langa ele, eu le citesc, povestesc .. asa adorm si seara si in timpul zilei! Acolo ne luam si micul dejun si cina si le ami las si in timpul zilei sa se joace. In carucior doar ne plimbam ... ne le mai adorm in carucior de atunci...



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_Filip spune:

buna fetelor....
noi va citim dar...nu prea sciem...
acum avem 31 de saptamani fara prea mari probleme...
doar picioare umflate...shi greutate mare...am pus 25 de kg pana acum...doctorul a zis ca e fetita shi baiat...dar oricum...nu conteaza ce sunt...doar sa fie sanatosi...la serv mai merg shi acum ca ma plitisesc rau acasa...
bebelasii sunt de-a latul in burtica...asa ca misca foarte tare...incat imi e frica cateodata ca imi plezneste butra
speram sa rezistam cat mai multe saptamani....
sanatate multa viitoarelor mamici...shi mamicilor shi la printisorii lor...

DPN 25.09.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Luminita, BUN VENIT!!!!
Sa fiti sanatosi si sa ai o sarcina cat mai lunga!

Nally, stai cumintica, nu te juca cu focul! Stiu ca e foarte greu si stiu ca de multe ori iti vine sa te urci pe pereti, dar e vorba doar de cateva saptamani, pe care sa nu ajungi sa le regreti, ca mine! Cred ca ti-am mai spus, eu am nascut la 34 de sapt. si jumatate, tocmai din cauza ca nu am ascultat-o pe dr sa stau in pat... Iar cand mi-am vazut puiutele cat erau de mici si firave, la terapie intensiva, cu perfuzii in capsoare... as fi dat orice sa le mai fi tinul macar doua saptamani acolo unde le era bine, in burtica...

Vorba nepotelului meu: "Gata cu joaca! Asta-i tiaba selioasa!"

Pupici multi si aveti grija de comorile din burtica!!

_
Dalina, mami de minuni gemenute Anita & Miriam (29.06.2006)
http://s292.photobucket.com/albums/mm33/dalinaGMN/
http://ro.fotoalbum.eu/dalina

"Nu crede in miracole. Bazeaza-te pe ele!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainia spune:

Fetelor, sa va spun una tare: de fapt de acum doua duminici pana luni care a trecut(ziua in care a fost programata pentru beta) au trecut , de fapt 9 zile!!!! Dar nimeni nu si-a dat seama!!! Deci valoarea de un picut peste 40 era la 9 zile, nu la 10!!! Acum, venind spre casa de la Bucuresti unde a fost sa repete analiza si-a dat seama sora mea!!! Deci maine va afla valoarea lui beta la 11 zile, nu la 12... Da-i buna si asta pentru comparare intre valori!
Va pup! Va scriu maine cand aflu vesti!
pussi minunata, ca de obicei!!!

Mergi la inceput