Havin - doua vieti, o dragoste

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

Am incercat sa urmaresc "Havin", insa nu e pe placul meu. E o telenovela tipica. Eu nu prea inteleg cum, intr-o tara precum Turcia, unde morala islamica se zice ca are un cuvant greu de spus, s-a putut face asa un serial din care nimeni nu are nimic bun de invatat (sau poate e facut doar pentru strainatate, fara a fi fost difuzat de Turcia?). Nu sunt o puritana, insa iubirea asta bolnavicioasa a celor doua personaje principale in detrimentul familiei, atata timp cat ni se arata o sotie frumoasa si desteapta, niste copii extrem de dragalasi, nu-mi place. Bine, e drept ca nici personajul feminin principal nu-mi place nicicum (parul vopsit blond cu radacinile ramase negre, gesturile de mahala...) si poate asta ma face subiectiva. Nici nu suporta comparatie cu "1001 de nopti". Acolo pana si betiile unor personaje sunt mai de bun gust decat dialogurile si gesturile celor din "Havin". E parerea mea si va rog sa nu va suparati

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matildasep spune:

Normal sa nu va placa, pt. ca nu se compara actorii cu cei din 1001 nopti, naz elmaz-havin avea 21 de ani cand a jucat, deci fara experienta in actorie, totusi a jucat bine rolul, iar ozcan denis-baran e cantaret, actoria e locul 2 pt. el, dar totusi a avut suucces filmul in turcia, in 2004 cand a fost facut filmul..Restul depinde de regizori si echipa..
In schimb actorii din 1001 nopti au facut facultatea de film, deci e meseria lor, e obligatoriu sa joace bine, chiar si asa, daca a-ti vazut ultimul ep., nu a fost jucat prea bine rolul lui onur, cand a lesinat sehrazat, reactia lui a fost cam tarzie, deci in direct, fara duble, nici lor nu le iese bine treaba, dar cum spuneam nu se compara..
Eu personal mai uit la ambele filme, mai mult sa invat limba, pt. ca-mi trebuie....Iar in havin..imi place cel mai mult muzica, ar trebui sa asculta-ti..Isin Karaca, Gokhan Kirdar..


************************
Fetita mea, 3 ani si doua luni:' Esti o dragoste minunata de coscolata(ciocolata)!
************************
Through a childs eyes:" Dear God, Thank u for the baby brother, but what i prayed for, was a puppy."
************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

Matilda, mie muzica din film nu-mi spune nimic, zau! Probabil ca cine intelege versurile cantecelor e incantat de ele, insa eu nu aud altceva decat muzica lenta, turceasca, fara nici un fel de mesaj. Chiar si din "1001 de nopti" nu-mi place decat melodia instrumentala din genericul de inceput, in rest...

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matildasep spune:

Ai dreptate, pt. cine nu intelege, nu inseamna nimic..

************************
Fetita mea, 3 ani si doua luni:' Esti o dragoste minunata de coscolata(ciocolata)!
************************
Through a childs eyes:" Dear God, Thank u for the baby brother, but what i prayed for, was a puppy."
************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Matildasep, nu am boala serialelor, dar mi-au placut actorii. Insa de ceva timp uit de film si nici cand e reluarea nu stiu. Am mai prins reluarile de duminica. saptamana asta nu am reusit sa vad nici un episod.

Monica si iepurasii

"Daca iubesti pe cineva,ii ierti orice greseala;daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din iubire..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maribela spune:

Sal!Ma bucur ca cineva iubeste telenovelele turcesti!Si mie imi place HAVIN!E dragalasa si e o scumpa!Oricum le prefer telenovelelor sud-americane,care au acelasi subiect!


doar cei ce cred,inving!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

eu ma uit si la "1001 nopti" si la Havin......chiar imi plac! si in conditiile in care pe celelalte posturi gasesti doar filme cu violenta, sex si teroare..............sunt de preferat astea. personal, imi place personajul Onur :)

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matildasep spune:

ayla , stiam ca reluarea e a2a zi la pranz, acum nu stiu, si nici pe site nu scrie..sper sa reusesti sa vezi toate episoadele. eu l*am pierdut pe cel de miercuri, si n*am reusit sa*l vad nici in reluare..
mychydutza, si mie imi place de onur, daca la inceput l*am preferat pe kerem, acum nu*mi place asa mult...



************************
Fetita mea, 3 ani si doua luni:' Esti o dragoste minunata de coscolata(ciocolata)!
************************
Through a childs eyes:" Dear God, Thank u for the baby brother, but what i prayed for, was a puppy."
************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Ce mai sigur prindeam reluarea de duminica, si dadeau toate episoadele din timpul saptamanii. Duminica am vazut doar, reluare fiind de miercuri sau joi, ca este posibil trasplant de maduva de la viitorul copil al lui Baran cu Havin, pt fetita. Dar ca si in reclama la episodul viitor, Havin il gaseste pe Baran la ex-sotia lui dimineata si jura ca nu va naste niciodata copilul. Am crezut ca mai urmeaza ceva, dar asa s-a terminat si nici ce va fi saptamana asta nu a mai dat. Sunt asa derutata in ultimul timp cu programul Kanal D ca nimic nu mai reusesc sa vad. Mi-am propus sa cumpar programul TV pana ma invat iar cu orele. Ca acum am mai prins un serial tot pe Kanal D si vreau sa-l urmaresc.

Monica si iepurasii

"Daca iubesti pe cineva,ii ierti orice greseala;daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din iubire..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matildasep spune:

Mersi pt. relatarea ep. care a fost miercuri, joi a fost meci, si de sap. asta sunt 2 ep..
cred ca zici de iubire de argint, nu? eu am pierdut primele ep. si oricum nu am timp sa ma uit in fiecare zi, dupa- masa, dar cand il prind ma uit, sa mai invat expresii. tipul e sexy..

************************
Fetita mea, 3 ani si doua luni:' Esti o dragoste minunata de coscolata(ciocolata)!
************************
Through a childs eyes:" Dear God, Thank u for the baby brother, but what i prayed for, was a puppy."
************************

Mergi la inceput