Havin - doua vieti, o dragoste

Havin - doua vieti, o dragoste | Autor: matildasep

Link direct la acest mesaj

Urmari-ti noul serial de pe kanal? M-am uitat din curiozitate la primul episod, si m*am trezit ca ma uit si la al doilea, deci m-a prins flama
In comparatie cu 1001 nopti, mi-a placut mai mult, pt. ca au actionat din prima, fara sa o lungeasca , dar tipul, parca prea se forteaza sau asa o fi rolul?! Dar in schimb imi place de Havin, e dragalasa. dar povestea e cam banala, ca orice serial...
Sper sa am cu cine comenta in continuare.

************************
Fetita mea, 3 ani si doua luni:' Esti o dragoste minunata de coscolata(ciocolata)!
************************
Through a childs eyes:" Dear God, Thank u for the baby brother, but what i prayed for, was a puppy."
************************

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdanaty spune:

si mie imi place serialul,iar despre BARAN ce sa spun...sunt topita dupa el.Am auzit ca are mare succes in TURCIA ca si cantaret...si multe fane

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matildasep spune:

Da , intr-adevar e foarte popular in Turcia.
Ai vazut ep. de marti? A fost frumos, romantic, dar pacat ca s-a terminat cu accidentul, in loc de casatorie. Sunt foarte curioasa ce se intampla in continuare..

************************
Fetita mea, 3 ani si doua luni:' Esti o dragoste minunata de coscolata(ciocolata)!
************************
Through a childs eyes:" Dear God, Thank u for the baby brother, but what i prayed for, was a puppy."
************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdanaty spune:

sigur ca l-am urmarit si am vazut cateva secvente din urmatorul in care Baran isi revine si cand intreaba de Havin descopera patul ei gol.Mor de curioziate pana miercuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matildasep spune:

Of, ce trist a fost ep. din seara asta, si ce trist e serialul care se va termina fara happy-end; el va muri.
Nici nu stiu daca sa ma mai uit, e prea trist.




************************
Fetita mea, 3 ani si doua luni:' Esti o dragoste minunata de coscolata(ciocolata)!
************************
Through a childs eyes:" Dear God, Thank u for the baby brother, but what i prayed for, was a puppy."
************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matildasep spune:

Magda, asculta aici melodia de pe coloana sonora, eu am ascultat-o de 1000 x...mi-a rupt sufletul...
http://www.trilulilu.ro/siad/57fc465e6e63fe

************************
Fetita mea, 3 ani si doua luni:' Esti o dragoste minunata de coscolata(ciocolata)!
************************
Through a childs eyes:" Dear God, Thank u for the baby brother, but what i prayed for, was a puppy."
************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matildasep spune:

Deci, m-am uitat in continuare, si desi n-a scris nimeni sunt vreo 9 sute si ceva de vizite, inseamna ca totusi e urmarit serialul..asa ca scriu pt.voi,
ep. din seara asta a fost foarte emotionant, saracu' Baran crede ca s-a dus cu capu', e aproape sigur ca e ea, dar havin se tine tare, pana cand a varsat paharul cu vin, s-a cam dat de gol...si faza din bucatarie cand el vroia sa o atinga....of, doamne...sufera amandoi...
Ei, n-am convins pe nimeni? inca...
Ce-i drept e mai tragic decat 1001 nopti, dar ma face mai curioasa de ce se va imtampla in ep. ur....

************************
Fetita mea, 3 ani si doua luni:' Esti o dragoste minunata de coscolata(ciocolata)!
************************
Through a childs eyes:" Dear God, Thank u for the baby brother, but what i prayed for, was a puppy."
************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amonar spune:

Ba eu ma uit la acest serial. Si eu am inceput cu 1001 de nopti la care credeam ca voi ramane fidela....dar aceasta poveste m-a acaparat. Stiu care este sfarsitul si voi hotara la un moment dat daca ma voi opri sau nu. Ma tine in suspans si asta e o chestie buna, m-am obisnuit si cu personajele...la inceput imi placea mai mult de Sherazat dar Havin ma cucereste din ce in ce mai mult. La fel cu Onur si Baran...La inceput ma enerva Baran cu rasul lui, acum mi se pare mai mascul decat Onur. Ma uit la amandoua dar parca 1001 de nopti incepe sa ma plicitseasca. Si anume personajul Sherazat..prea este exagerat de simpla si de aceea cateodata nu mi se pare potrivita pt rolul asta. Nu are sex-appeal-ul lui Havin, asta e...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matildasep spune:

quote:
citat din mesajul lui Amonar

Ba eu ma uit la acest serial. Si eu am inceput cu 1001 de nopti la care credeam ca voi ramane fidela....dar aceasta poveste m-a acaparat. Stiu care este sfarsitul si voi hotara la un moment dat daca ma voi opri sau nu. Ma tine in suspans si asta e o chestie buna, m-am obisnuit si cu personajele...la inceput imi placea mai mult de Sherazat dar Havin ma cucereste din ce in ce mai mult. La fel cu Onur si Baran...La inceput ma enerva Baran cu rasul lui, acum mi se pare mai mascul decat Onur. Ma uit la amandoua dar parca 1001 de nopti incepe sa ma plicitseasca. Si anume personajul Sherazat..prea este exagerat de simpla si de aceea cateodata nu mi se pare potrivita pt rolul asta. Nu are sex-appeal-ul lui Havin, asta e...







La fel mi s-a intamplat si mie, la inceput mi-a placut, iar cu timpul s-a pierdut din farmec, numai simt emotii, nu mai astept cu nerabdare ep.ur, probabil din cauza ca m-am uitat la ep. ur. si o lungesc pana la sf..
In schimb la Havin... de fape 'Haziran gecesi' se numeste filmul, adica noapte de iunie, de la primul episod m-a tulburat, am plans, si acum cand ei se intalnesc imi bate inima asa de tare, parca mi s-ar intampla mie. Si Havin e dragalasa, joaca bine actrita, iar el e foarte expresiv....

************************
Fetita mea, 3 ani si doua luni:' Esti o dragoste minunata de coscolata(ciocolata)!
************************
Through a childs eyes:" Dear God, Thank u for the baby brother, but what i prayed for, was a puppy."
************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdanaty spune:

Matildasep merci frumos pt melodie.O ascult si nu ma mai satur de ea.Nu pot sa cred ca serialul se sfarseste tragic.Stii cumva de ce moare BARAN?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fannna2003 spune:

si eu l-am descoperit intamplator...am vazut ultimele 3 episoade si m-a cucerit
Se sfarseste trist?...e normal tinand cont de situatie....cineva trebuie sa moara ptr fericirea altuia....

Mata Emma lupta iar cu cancerul

Mergi la inceput