Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (63)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aweya spune:

Bina ati revenit roli si danonique! Sa ne povestiti si noua cum a fost si VREM POZE!

Ramona ai o dulceata de baiat si ce frumos sta el in fundulet. Sa-ti traiasca!

Nicole-mamica si Mihai Alexandru (26.01.2008)

www.flickr.com/photos/25114008@N06/" target="_blank">poze Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

Dragelor, am si eu o dilema.
Duminica plecam la mare, de luni incepe sejurul nostru. Mie trebuia sa-mi vina CM luni (alaltaieri). Nu mi-a venit nici pana azi, si de acuma, oricand mi-ar veni, sigur voi fi 'pe stop' la mare, pt. ca iubitul meu CM tine 10 zile...si nici macar nu am primele 2-3 zile abundente, ci in zilele 3-5 e cel mai abundent, deci sigur la mare as prinde apogeul
Nu-a adepta chestiilor care perturba echilibrul hormonal, stiu cat de important e, dar de data asta chiar am nevoie sa NU FIU in zilele acelea.
In sfarsit intrebarea : mai exista ceva metoda sa nu-ti vina ciclul (sa-l amani, intarzii, anything)? Stiu ca auzeam in adolescenta mea de renumita injectie cu Vitamina K.
Ginecologul meu nu raspunde la tel. acum, o sa-l sun neaparat sa vb. cu el, dar vreau sa imi spuneti si voi daca ati auzit de asa ceva.
Mersic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Eu am o prietena care folosea viramina k,da nu injectabil lua pe cale orala(desi parca e foarte amara)nu mai retin 3 sau 5 fiole si nici intervalul nu-l mai stiu,dar nu functiona mereu
daca luai pastile anticonceptionale era foarte simplu:nu faceai pauza aia de 7 zile si pur si simplu incepei urmatoarea folie

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea NOU!!!
Bibi se face mare


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Ven,

Din cate stiu eu Vitamina K favorizeaza coagularea sangelui nicidecum nu poate intarzia menstruatia. singurul efect pe care il poate avea asupra menstruatiei este sa scada fluxul ca aceasta sa nu fie asa de abundenta. Tntr-adevar se poate intarzia menstruatia, se poate chiar sari peste o luna, dar acest lucru se face cu anticonceptionale orale/injectabile.

Oricum, nu fa nimik pana nu vorbesti cu ginecologul tau; dak nu dai de el, mai bine pune-ti tampoane (OB-uri) si 2 costume, si te schimbi dupa ce faci baie.

Eu "metoda" asta am aplicat-o (am patit-o si eu, in Grecia, acum cativa ani) si m-am dus si la Aqua Park, si m-am dat in toate prostiile.
E adevarat ca la mine menstruatia dureaza max 5 zile (si acum, dupa nastere)




Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Ingerasul nostru
Albume
Fetze de buburuza
SUNT VEDETA
CELEBRA LA 6 LUNI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

GInette acum te adaug in lista de mess sper ca nu te superi,e bine sa te am acolo.

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea NOU!!!
Bibi se face mare


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by Ven

Dragelor, am si eu o dilema.
Duminica plecam la mare, de luni incepe sejurul nostru. Mie trebuia sa-mi vina CM luni (alaltaieri). Nu mi-a venit nici pana azi, si de acuma, oricand mi-ar veni, sigur voi fi 'pe stop' la mare, pt. ca iubitul meu CM tine 10 zile...si nici macar nu am primele 2-3 zile abundente, ci in zilele 3-5 e cel mai abundent, deci sigur la mare as prinde apogeul
Nu-a adepta chestiilor care perturba echilibrul hormonal, stiu cat de important e, dar de data asta chiar am nevoie sa NU FIU in zilele acelea.
In sfarsit intrebarea : mai exista ceva metoda sa nu-ti vina ciclul (sa-l amani, intarzii, anything)? Stiu ca auzeam in adolescenta mea de renumita injectie cu Vitamina K.
Ginecologul meu nu raspunde la tel. acum, o sa-l sun neaparat sa vb. cu el, dar vreau sa imi spuneti si voi daca ati auzit de asa ceva.
Mersic!

Venera, mama lui Markus (10 dec. 2003) si a lui Mathias (26 dec. 2007)




In afara variantei de a incepe de azi o folie de anticonceptionale eu nu stiu .
Oricum medicul care te cunoaste iti va spune ce e cel mai potrivit.

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Atat de chiauna sunt de cand o chinuie dintisoru pe Bianca incat am uitat sa multumesc zuzicilor care ne-au felicitat pt dintisor si celor care au vizualizat pozele noastre...deci
Si cu pozele sunt la zi da nu am apucat sa nominalizez...ca nu ma lasa deloc puiul meu marait(ce-o dureao pe ea saracutza)asa ca va rog
Fetelor voi ce gel a-ti folosit pt gingii?calgel?eu nu am gasit decat dentinox gel o fi bun de ceva?!!

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea NOU!!!
Bibi se face mare


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Pana de curand Bianca papa cu foarte mare interes legumele dar de o saptamana le refuza cu desavarsire...nu cred ca are legatura cu dintii pt ca fructele le papa...a mai patit cineva asa?!!!vreo solutie?ceva?!!!

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea NOU!!!
Bibi se face mare


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Salut zuzici!
M-am intors si eu de la dentist! A fost ultima sedinta! Ufff...bine ca a trecut.

Veste mare: aseara s-a intors bb si de pe burta pe spate. s-a prins singur de miscare si nu s-a mai oprit. era ca un titirez: cind pe burta, cind pe spate!
asa ca de acum am rostogolici in buna regula!


Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Salut zuzici!
M-am intors si eu de la dentist! A fost ultima sedinta! Ufff...bine ca a trecut.

Veste mare: aseara s-a intors bb si de pe burta pe spate. s-a prins singur de miscare si nu s-a mai oprit. era ca un titirez: cind pe burta, cind pe spate!
asa ca de acum am rostogolici in buna regula!


Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput