Mamici de pepenasi de iulie- august 2008 (102)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

CAPRImultumim ca ne tii la curent cu vestile despre SUN. si pentru ca ai dus si cadou din partea noastra a tuturor.
Multumesc si pentru feed-back ul despre site. ca sa stiu si eu daca mai continui sau nu

Ruxandra 31+ si Andrei Tudor

poezici pentru mamici si pepenasi

www.agonia.ro/index.php/author/0010820/index.html" target="_blank">poezii mai serioase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara_d spune:

Caprioara credeam ca ele sunt deja acasa dar sa speram ca o sa ia in greutate fetita rapid si vor merge si acasa .
Bine ca este Matei mai bine.
Diarux frumoasa pagina cu poeziile.Te mai ustura ??/
Cristina 26 nici tu nu mai ai asa mult pana nasti , acum m-a uitat la semnatura.
Eu am facut dus ca mor de cald.


38+AMR 9 ZILE
http://bd.lilypie.com/IHRjp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Buna!

Fetelor ce dor imi e sa stau la "taclale" cu voi, dar, .....nu mai e timp....

Bebe David e bine, ar sta non-stop la tzitzi....si eu mai am unul de hranit si ingrijit.....

Am probleme cu sanii....sunt angorjati, am si canalele infundate lateral....

Tecky multam ca mi-ai transmis mesajele! Vad ca inca nu ai nascut....bafta si nastere usoara!

Caprioara ce vesti bune ai adus tu de la Sun....
Dumnezeu cred vrea ca Teo sa fie alaturi de parintii ei care o iubesc!

Mai recuperez cate putin din capitolele ce le-ati scris cu o rapiditate impresionanata!!!

Felicitari tuturor mamicilor care au mai nascut intre timp! Sa se bucure de puiutii lor!Am pus poze pe noul cont de pe picasa, dar eu am dat optiunea "Public" cred si nu sunt alaturi de singurul album care este.... (cel al lui Rontzy)...
Il gasiti la My Public Gallery...daca stie cineva cum sa-l puna alaturi de celalalt, rog din suflet sa o faca!

Dia multam mult de poezica! Foarte frumoasa! Vad ca ai creat in ultimul timp.......non-stop!

Merg sa ma mai intind putin.....dar sper ca in curand sa recuperez toate capitolele!

Nastere usoara tuturor celor care urmeaza sa-si aduca pe lume puiutii!

pe toate!



Flory, mami de Alex 23.02.2006 si David Gabriel 27.06.2008




bebe 2

pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

quote:
Originally posted by dara_d

Caprioara credeam ca ele sunt deja acasa dar sa speram ca o sa ia in greutate fetita rapid si vor merge si acasa .
Bine ca este Matei mai bine.
Diarux frumoasa pagina cu poeziile.Te mai ustura ??/
Cristina 26 nici tu nu mai ai asa mult pana nasti , acum m-a uitat la semnatura.
Eu am facut dus ca mor de cald.


38+AMR 9 ZILE
http://bd.lilypie.com/IHRjp2.png



Dara, mai sunt vreo 6- 7 sapt...adevarul e ca nu mai am rabdare pana vine bebe, abia astept s ail tin in brate, dar pe de-alta parte incerc sa ma bucur de burtica acum , pe ultima usta de metri!!!

Cristina 33+ ,cu Mihai Daniel

AMR 47 ZILE
" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Ruxandra, foarte frumos ai facut cu poezicile!
Cu arsura aia nu stiu ce sa zic, parca si daca aplici putina miere ajuta... acuma stiu ca functioneaza aplicata imediat nu dupa ceva timp, dar...



Didi 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Uff am emotii de acuma, sper sa fie bine sper sa se intample ceva, acuma realizez ca mai bine cand nu stii momentul ca nu ai asa emotii, eu cand stiu ca tre sa merg si poate vine bebe azi ma iau asa emotii. E 2 fara un sfert si eu nu mai am stare.
Fata doarme mi-a dat kiss inainte sa mearga la nani uff abia astept sa ajungem si eu si bebe cu bine acasa sa pot fi alaturi de printesele mele.
Caprioara uff imi pare rau sa aud ca mai trebuie sa stea in spital fetele, speram sa ia printesa in greutate cat mai rapid sa nu mai stagneze.
Vai parca zici ca is copil la prima teza din viata mea.
Diarux faina pagina. Pr arsuri era un spray in ro nu mai stiu cum se cheama galbui si cu miros innecacios care era f bun pt arsuri si rani si etc. Na ca mi-e ciuda ca nu mai stiu cum se chema.
Ma duc sa imi caut ceva de facut pana la 3 fara un sfert ca nu mai am stare.

-------------------------------------------------------------------
Mada mami de Arianna Raisa si acum cu Amira Maya
6 Days Overdue...baby enjoys torturing mummy...already

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara_d spune:

Diarux spray-ul de care spunea Mada cred ca este BIOXITERACOR este sprecial pentru arsuri.Eu asa stiu .

38+AMR 9 ZILE
http://bd.lilypie.com/IHRjp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana81 spune:

Am terminat si eu mancarea, facuta intre 2 reprize de somnic!!!

Off, ma gandeam ca intru acum si aflu ca fetele s acasa, dar asta e ne rugam incontinuare sa pape bine THEO si sa ia in greutate!!!

DIARUX, aiurea cu arsurile astea, m-am pricopsit si eu cu una si mi-a ramas semn pe mana...

MADA mai ai putin...bafta!!!

CAMY se apropie, ai grija sa nu te agiti prea mult, mi-ai facut o pofta de ceva dulce...

CATILIN ce nesimtiti oamenii astia, dar tu ce cautai mama cu burtik pe scarile tramvaiului...doamne fereste de alte evenimente, ia ai tu grija !!!!PUP

BUJO sa stii ca ne lipsesti, ma...sper sa merite dulapul ala tot efortul vostru, abia astept sa-l vad!!!

Ma duc sa pap si apoi sa ies putin afara la cumparaturi, ca nu am scos nasul deloc in lume...cannd ma intorc..MADA sa aud vesti bune

35 si CLARA ANDREEA

MAI SUNT 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

DARA ms mult. . ma mai ustura putin.
FLO ma bucur ca ti-a placut. imediat o si pun pe site. ca inca e in lucru. dar am cam amortit, asa ca mai fac plimbari. mai papa ceva...si revin la lucru. vreau sa ple pun pe toate azi ca sa nu raman in urma ca acusica mai naste cineva...
DIDIdeocamdata ma ajuta si cartoful ala. nu ma mai gandesc la el.
MADAstiu si eu de spray-ul ala. tocmai expirase sil-am aruncat. plang dupa el acum!! nu stiu cum se chema da parca nu cum zicea DARA. da or fi mai multe feluri.cine stie.

Ruxandra 31+ si Andrei Tudor

poezici pentru mamici si pepenasi

www.agonia.ro/index.php/author/0010820/index.html" target="_blank">poezii mai serioase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

DANA vaaaaaleeuuu, mie imi spui? stau cu degetul spanzurat. da' bine ca e numai degetul si nu mai mult. la cat sunt de neatenta dupa cum se vede.....ofof...

Ruxandra 31+ si Andrei Tudor

poezici pentru mamici si pepenasi

www.agonia.ro/index.php/author/0010820/index.html" target="_blank">poezii mai serioase

Mergi la inceput