Mamici de pepenasi de iulie- august 2008 (102)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Gabriela, felicitari pt. pepenasa grasunica! Sa fiti sanatoase amandoua si sa reveniti repede acasa!

Cristina, si eu sunt ok dupa epiziotomie. Stau f. bine pe scaun, dar pe o pernuta, sa nu fie tare. Ma doare usor cand merg pe jos mai mult datorita presiunii pe perineu (aseara am iesit la plimbare cu nazdravanii). De data trecuta stiu ca te refaci complet cam in 5-6 saptamani (lohii, dureri de oase, perineu, organele coboara la locul lor, sanii produc cat trebuie, etc).

Ruxandra, dupa ce papa bebe acum ma duc in urma sa caut poezia mea, sunt f. curioasa .


Diana, Andrei (23.06.2008) si Iulia (15.07.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

venii si eu de la servici. Bineinteles ca de dimineata am intirziat, ca doar cine era huhurez azi noapte pe net? Eu si mada

mada, bafta la intilnirea cu moasa, sper sa afli mai multe sau poate chiar ramii pe acolo. L-ai instruit pe flo sa ne anunte in caz te opreste la spital?

biri, foarte faina povestea nasterii, Doamne ajuta sa nastem toate asa de usor. Astept cu interes poze cu micutul anthony. M-ai distrat cu zgiltielile pe care i le aplica anna

Fetelor, vad ca sinteti chiar mai multe cu dopuri si secretii, bubu, tecky, didi, camy, mariana, sper ca n-am uitat pe nimeni, va tin pumnii sa se termine totul cu bine.

Voi nasteti si eu ma pregatesc de musafiri din romania, care or sa stea la noi 10 zile. Sper sa fac fata, ca nu prea mi-s sprintena, plus jobul care e inca prezent, chiar daca l-am redus la 50%, dar se cam aduna toate astea.
pupici, merg sa pregatesc ceva de mincare pt musafiri, dar mai trag cu ochiul din cind in cind.


33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Caprioara iti multumim ca ne-ai dat vesti bune despre Gini si Sun! Abia asteptam sa ajunga acasa sa ne impartaseasca experientele lor.Ce bine ca Matei se simte mai bine!
Mada hai ca mai ai putin pana la intalnirea cu moasa.Poate te opreste acolo sa o nasti pe Amira.Sa ne anunti!
Diarux super poeziile pt Gini si Gabriela.Mi-a placut si folderul cu poezii,super ideea.
Eu tot la fel sunt cum ma stiti,dopul curge si nimic mai mult....
Va pup ca ma bag un pic la nani.

Tecky 39 sapt Raluca Ana
AMR 2 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara_d spune:

Caprioara ce draguta si inspirata ai fost cu cadourile pentru fete.Sa speram ca nasti saptaman viitoare.Ma bucur sa citesc ca sunt bine fetele, SUN si GINI.
Mada bafta la moasa sa vina Amira mai repede.
Diarux ce mai ai de munca cu poeziile tale, te pupam .
Catilin cred ca trebuie curand sa stai si tu acasa ca nu mai este de gluma.


38+AMR 9 ZILE
http://bd.lilypie.com/IHRjp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

uite si poezia pentru MONA ca sa o pot pune acolo la locul ei:

Desi MONA a nascut,
Poezie n-am facut.
Nu era atunci "la moda".
(sau am fost eu prea comoda?)

Si acuma revenim
Ca sa n-o nedreptatim.
Stim ca mult a suferit,
Dar, vedeti? A izbandit!

Mai are putin de tras.
Hematomul s-a retras
Si se poate bucura
De noua iubire-a sa.


Ruxandra 31+ si Andrei Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Ruxi, super poeziile!!! Ce iti mai face degetul ars???

EU , mai nou experimentez sariturile lui bebe pe vezica mea urinara...Doamne, ce neastamparat e!!!

Mada, ...poate , poate s-o hotari Amira sa vina azi!!!

Catalina, uff!!! Bine ca de sapt viitoare stai acasa. sa treaca supararea de ieri!!

Diana, ma bucur sa aud ca si la tine epiziotomia s-a vindecat...Mie de epiziotomie mi-e tare teama!!!

Cristina 33+ ,cu Mihai Daniel

AMR 47 ZILE
" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

CRIS, BUJO, DARA, TECKY, DIANA M va pup pe toate.
am pus la semnatura link. sa intrati si sa va dati cu parerea.
acum fac o pauza sa pap si revin sa termin de pus poezicile.

Ruxandra 31+ si Andrei Tudor

poezici pentru mamici si pepenasi

www.agonia.ro/index.php/author/0010820/index.html" target="_blank">poezii mai serioase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Fetele, acum am vazut ca am un mesaj de la Sun:
"Imi pare rau ca nu ne-am vazut dar asta e situatia. Din pacate e agitatie azi. Nu ne externam oricum..."
I-am raspuns: am intrebat daca e totul ok si am rugat-o sa-mi dea un beep cand o pot suna, ca sa-mi spuna mai multe. Sper ca nu s-au externat doar pentru ca sunt niste vizite si inspectii importante in spital si nu din alte motive. V-am spus ca am avut dificultati cu intratul...
Iata ca mi-a si raspuns: "Pt ca nu am luat in greutate ci am stagnat. Acum nu pot vorbi pt ca suntem in alaptari intensive. Vb. maine. Pup."
Asa ca va spun maine dupa ce vorbesc cu ea mai multe.

Sper sa suga bine Teodora si sa inceapa sa ia in greutate. Sa ne pentru asta toate.

Ruxandra, foarte frumos ai facut cu poezicile .

Camy, ai grija de tine si fi cuminte sa-l mai tii pe bebe un pic in burtica, ok?

Mada, bafta !

Va las ca trebe sa papam. Matei pana acum nu a vrut si acum nu-l mai las eu sa scape, pentru ca e si asa cam tarziu pentru pranz.

pup you all,

Caprioara, mami de Matei (07.01.2002) si in asteptare de Ilinca 39+

AMR 7 zile


"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

poze burtica si lucrusoare Ilinca
(cont abimami2008 cu parola de la mailul comun)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

CRIS am pus o suta de cuburi de gheata si nu m-am linistit. ma ustura de mor! asa ca am trecut la planul B , cartof crud. e mai bine acum. sper sa ma lase senzatia asta de usturime.

Ruxandra 31+ si Andrei Tudor

poezici pentru mamici si pepenasi

www.agonia.ro/index.php/author/0010820/index.html" target="_blank">poezii mai serioase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Caprioara, in continuare pentru bebe Teodora sa pape si sa creasca in greutate!!!



Cristina 33+ ,cu Mihai Daniel

AMR 47 ZILE
" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"

Mergi la inceput