Mamici de pepenasi de iulie- august 2008 (102)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

GINIdragutza, asta e pentru tine si pentru pepenelul tau (scris mai mult cu stanga, ca dreapta e oleak oparita!):

GINI era suparata
cu infectii-asa deodata!
Streptococul bata-l vina!
Pe deasupra si urina!
A facut intravenos
care sufletul i-a scos.
Ba fetita era mica...
nu stia ce sa mai zica...

S-a speriat un pic mai tare
noi am spus o ruga mare!!
dar acum s-a terminat
ce-a fost rau, ele-au uitat.

Sanatate le uram
si stafeta o predam.
Urmatorul pepenel
sa vina cu mare zel!!



Ruxandra 31+ si Andrei Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Ruxi, mai, da ce harnicuta esti tu....EU nu pot sa car mai mult de 4-5 kg ( am facut proba). Spor la gatit si ai grija sa nu fie prea cald...

Capri, foarte frumos ca le-ai dus iconite si apa sfintita!!! Ce ma bucur ca totul este bine si cu bebelina lui Gini si cu Teodora...

Cristina 33+ ,cu Mihai Daniel

AMR 47 ZILE
" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Hop si io printre picaturi. Am dat o fuga si pe santier ca doar planurile pe care le-am dat la muncitori le-am dat ca sa adune maculatura nu ca sa stie ce sa faca acolo
Mai avem de montat 2 usi si gata dulapu. O sa pun poze sa vedeti ce capodopera am facut cu sotu
Felicit toate maimicile, si cele care abia au nascut, si cele care au ajuns acasa. Va spun ca nu mai pot de nerabdare si io. Dar mai am cate ceva de pus in ordine.
Diarux cum esti tu tot timpu pe faza cu rimaSa vedem cum o fi cand oi fi tu la nascare.

bujo 37+ cu Filip
album de nunta
bb stuff
burtik
mini Bujo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

si acum tot cu mana stanga poezica pentru GABRIELA si fetita ei:

GABRIELA tot spera
sa se-ntample-acum ceva.
Pe IRINA o-asteptase.
Ea in iunie sperase
sa o nasca, dar deloc!
Col sa se deschida...IOC!!!

Mai avea asa o frica:
IRINA parea mai mica
la eco, cu-o saptamana.
Doctorul i-a spus sa stea
la spital, dar nu avea
niciun pat eliberat
iar GABITZAa plecat.

Cand momentul a venit
la spital a revenit.
A nascut usor de tot!
Iata-a mai trecut un hop!
Si-a iesit un pepenas
de iulie si cam poznas!


Ruxandra 31+ si Andrei Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

hello fetele...vin de la dr, bebe e bine, TNS-ul a iesit f bine, bebe e ''pe vine''...am colul deschis si moale...deci...oricand il pot astepta pe bebe...daca nu nasc pana sapt viitoare, merg la dr cand vreau eu...pana miercuri si vedem atunci...el crede ca voi naste intr-o saptamana...dara zis ca au mai fost surperize..

..acum merg sa ma intind in pat....pt ca de dimineata sunt pe drum...si la intoarcere mi-am luat o plasa de dulciuri...


Cami 37s+, cu ????????

pustai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Uff am facut si eu is curatica m-am epilat in sf pe picioare mi-am facut toate celea mergem acusi sa punem fata la somn si apoi sa papam si noi ceva si ne mai odihnim putin si apoi plecam spre clinica.
Eagle-ul nu a fost prea incantata ca tre sa ramana cu fata acasa ea spera sa mearga la clinica ca parca tre sa mergem toti de manutza ca la gradinitza sa mai chemam vreo 5 rude. Bine ca nu suntem in ro unde ar avea pile si ar fi pe capul meu la spital toata turma aici numai Flo are voie de la 10 dim la 8 juamte seara asta la maternitate ma refer si restul inclusiv copiii nostri au voie de la 3 jumate la 4 jumate si de la 6 jumate la 7 jumate. E cu interfon si de toate deci intra numai cine trebuie si cand trebuie.
Na acuma sa speram ca va fi bine si ca poate cu putin noroc pana maine vine si pepenasul nostru.
Caprioara multumim mult pt vestile bune si pt ca ai dus la fata cadourile din partea odiseei.

-------------------------------------------------------------------
Mada mami de Arianna Raisa si acum cu Amira Maya
6 Days Overdue...baby enjoys torturing mummy...already

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catilin2008 spune:

buna burtici si mamici de pepenasi,
am reusit si eu sa va prind din urma cu cititul, ma bucur ca gini e bine si fetita ei la fel, caprioara esti cea mai dulce fata, cate faci tu pentru fete, a fost o idee super sa le duci asemenea cadouri fetelor! te pup cu drag
eu una nu stiu cum rezistati la munca pana la asemenea varsta..la saptamani ma refer..eu abia fac 33 de saptamani si nu mai pot sa stau pe scaun...gata..mai vin saptamana asta si stau acasa...am niste dureri pe sub burta..cu radiatii spre .."dansa", bine..am si carat ieri..a venit mama pe la birou, si mi-a adus caise, castraveti..si castraveti murati..si eu merg pe jos de la universitate la unirii...si abia am reusit sa car sacosa pana acolo..si cand sa urc in tramvaiul 32..binenteles.. a inchis idiotul de vatman usile cu mine pe scara..noroc ca nu m-a lovit pe mine, doar sacosa..si mi-a spart un borcan de castraveti..
in rest...asteptam pepenasii...parca map face cezariana..tin pumnii si refacere rapida, si bebe sanatos si mancacios!
si inca asteptam pepenasii cu data trecuta.. mada si tecky..nimic?


32 + cu
Bebicu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Capri, multumim pentru vesti . Esti grozava cum ai reusit sa dai de Gini si ca le-ai dat fetelor cadouri din partea odiseei, super!

Didi 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Fetelor Monica (Map) face maine cezariana, azi numai se interneaza si maine dim intra in operatie.

-------------------------------------------------------------------
Mada mami de Arianna Raisa si acum cu Amira Maya
6 Days Overdue...baby enjoys torturing mummy...already

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

DIDI sau MADA
vreau un feed-back la ce am lucrat pana acum pe site-ul cu poezici.
https://sites.google.com/site/iulieaugust/system/app/pages/sitemap/hierarchy

Ruxandra 31+ si http://bd.lilypie.com/i9fZp3.png" target="_blank">Andrei Tudor

Mergi la inceput