Mamici norocoase de sept-oct 2008(87)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

multumesc mult dragele mele pentru galerie si urari...si eu imi doresc sa va aduc numai vesti bune. maine la ora 13:00 stiu ca o sa va ganditi la mine

ma duc sa pap ceva, sa-mi fac un dus si sa ma odihnesc apoi.

va doresc o seara frumoasa tuturor.

maryb 22+ cu

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Banu2268 spune:

vai de mine dar eu nu reusesc sa ma integrez aici in forum

toate imi ies invers,.
toate aveti col inchis eu deschis
acu vad ca multe vreti cezariana eu vreau normal cu epidurala.......

mai e cineva cu normal pe aici sa nu ma simt si eu prost

22+ Salih

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

ratonelu ce faci mama ,te prajesti?Sa stii ca habar n-am daca e normal sa ne loveasca bb asa jos,presupun doar ca da ptr ca am mai auzit si pe altele,dar eu ma gandesc ca daca ceva nu ar fi in regula mi-ar fi spus dr.
Banu si eu am colul intredeschis,dr mi-a spus sa mai stau in pat sa ma odihnesc,in rest activitate normala.

28+bbelina

laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Banu2268 spune:

andy

uffffff in sfarsit cineva ca mine, ma simt si eu mai bine

deci tu n-ai facut cerclaj nu?

22+ Salih

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

ratonelu, andy si multumesc de informatii
cine mi-a zis mie de a doua cezariana mi-a spus ca a fost mai greu pt ca a avut aderente si a durat mai mult operatia
plus ca s-a trezit din anestezie in mijlocul operatiei si au ramas drii socati ca ea tbuia sa doarma
si la reanimare a fost nasol
acum eu sper ca in 8 ani s-au mai imbunatatit lucrurile, acum am inteles ca iti pun un cateter in coloana si ca elibereaza periodic o cantitate mai mica de analgezic ca sa nu simti nimik, dar cred ca partea cu :caramida, sonda si fara kiloti - ramane valabila. voi ce stiti ?

30+
AMR 64 zile

puiutz
pui
www.kodakgallery.com/PhotoView.jsp?Uc=vytszv5.vaoy9ap&Uy=65z0qh&Ux=0&UV=875906701053_115887768111&collid=17579189111.393587768111.1210411304871&photoid=193587768111&folderid=0&view=1&page=1&sort_order=0&albumsperpage=&navfolderid=2008" target="_blank">burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Banu2268 spune:

freshanana,....

caramida, sonda si fara chiloti>? la cezariana

doamne da primitivi mai suntem si noi in romania
eu nu incetez sa ma uimesc, nu stiu

lasa ca poate asa o fi o fi evoluat

22+ Salih

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

quote:
Originally posted by Banu2268

vai de mine dar eu nu reusesc sa ma integrez aici in forum

toate imi ies invers,.
toate aveti col inchis eu deschis
acu vad ca multe vreti cezariana eu vreau normal cu epidurala.......

mai e cineva cu normal pe aici sa nu ma simt si eu prost

22+ Salih




Stai linistita ca nu trbuie sa avem probleme identice ca sa fim in acelasi grup... Si eu am fost cu colul deschis...Si eu stau la pat cu tratament pentru contractii. SI EU VREAU SA NASC NORMAL CU EPIDURALA !!!! Asa ca nu te mai panica. Locul tau este acolo unde te simti bine, nu unde problemele sunt asemanatoare...

Valentina 26 + Matei

Asa creste gandacelul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

banu mie mi se pare ca te-ai integrat destul de bn pe aici
si eu cred ca acum nastere normala=cezariana
deci tu esti o raritate, impreuna cu multe alte fete de aici care vor sa nasca natural - eu admir toate femeile care nasc natural si le consider niste curajoase


30+
AMR 64 zile

puiutz
pui
www.kodakgallery.com/PhotoView.jsp?Uc=vytszv5.vaoy9ap&Uy=65z0qh&Ux=0&UV=875906701053_115887768111&collid=17579189111.393587768111.1210411304871&photoid=193587768111&folderid=0&view=1&page=1&sort_order=0&albumsperpage=&navfolderid=2008" target="_blank">burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Banu2268 spune:

mersi ma simt mai usurata acum

toate spuneti ca ati avut colul deschis dar nu spuneti daca ati facut sau nu cerclaj>?
as vrea sa stiu

22+ Salih

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_and spune:

quote:
Originally posted by Banu2268

vai de mine dar eu nu reusesc sa ma integrez aici in forum

toate imi ies invers,.
toate aveti col inchis eu deschis
acu vad ca multe vreti cezariana eu vreau normal cu epidurala.......

mai e cineva cu normal pe aici sa nu ma simt si eu prost

22+ Salih


Stai linistita ca te integrezi foarte bine . Sigur ca ar fi si mai bine sa ai colul inchis si pt asta sa ai grija sa stai mai linistita, pe cat posibil intinsa in pat si fara efort mare. Tinem pumnii sa se inchida si sa stea bebe bine merci acolo pana la 40 saptamani.
Cu nasterea sunt multe fete aici care vor sa nasca natural, printre ele si eu, asta e prima alegere, dar daca va trebui cezariana pt binele meu sau al lui bebe nu am nimic impotriva. Vedem cum ne ajuta Dumnezeu, ma dau eu viteaza acum dar cine stie poate cand va fi sa nasc intru in panica si tip dupa cezariana, vom vedea..

29+ cu Mina Alexandra

Poze
Asa crestem

Mergi la inceput