Mamici norocoase de sept-oct 2008(87)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Banu2268 spune:

clau,
da dar stii ce cred ca si eu sunt mai fricoasa
si astia cand te vad ca ti-e frica sunt in stare sa-ti recomande det oate ca stiu ca tu n-o sa refuzei de frica.
a mea parea dornica , mi-a zis ca e ceva simplu.......... nu dureaza mult cu anestezie totala....................
asta a 3 a mi s-a parut mai draguta si m-am mai linistit si eu un pic ca am luat si antibiotic fara sa stiu ca sunt gravida sau chiar atunci am ramas, apoi am facut infectii urinare la 6 saptamani si la 12 si am luat antibiotic bine prescris de dr......

asa ca eu am ramas cred traumatizata psihic de nebuna aia care mi-a zis ca prima mea sarcina e extrauterina si uite ca a fost normala.

22+ Salih

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

quote:
Originally posted by andreea_and

Salutare fetele!
Monica, Mimihoo felicitari pentru vestile bune de la doctor!
Babytza ba sa stii ca ne-a fost dor de tine .
Monyca ma bucur ca s-a oprit sangerarea.
Cam liniste pe aici, vad ca n-au mai intrat multe fete, unde sunteti burtici? Piolica, Eva, Nushu, July, Danucu, Felicic, Claudinna, Diana, Mmimi, Magda, A-rose, Khristin, Tzitziri, Rain lover, Piersicutza, Aurrora, Elya, gargaritza, si de mamicile de gemeni AndreeaUK si Nally nu mai stim chiar nimic- sper ca toata lumea e bine, cu colul inchis cum zice Banu si cu bebeii jucausi atat cat trebuie.

Eu mai am putin-putin cu santierul, am apucat sa dau si o comanda pe laredoute ca iar au fost reduceri si de-abia astept saptamana viitoare sa terminam si cu curatenia si sa mergem dupa mobila si lucruri de bebe.
Sper sa reusim sa ajungem duminica la botezul unei prietene - as vrea si de curiozitate, ma credeti ca n-am mai fost la un botez de 20 ani de cand eram copil si habar n-am ce trebuie sa se intample, vreau sa iau notite pt cand vine si randul nostru. Apropos, cam cat se da sau ce ar trebui sa-i iau lui bebe? V-am spus, sunt in ceata totala.


29+ cu Mina Alexandra

Poze
Asa crestem



Noi am fost sambata la un botez si am dat 150 euro. Am vrut sa luam ceva si pentru bebe dar am aflat ca are tot ce ii trebuie si am renuntat..

Valentina 26 + Matei

Asa creste gandacelul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_and spune:

Maryb multa bafta maine la morfo, tinem pumnii si de-abia asteptam vestile bune!
Ratonelu s-ar putea sa fie amandoua cauzele, ia-ti si tu crema de protectie cu spf 40+ ca sa nu te mai arzi. Oricum te prinde soarele si sub umbrela.
Clau
Bitza felicitari pentru semnatura, ce putin mai e, ma apuca si pe mine frica...
Freshanana imi pare rau ca a fost asa o experienta socanta prima nastere, poate s-au mai schimbat lucrurile prin spital de acum 8 ani si macar acum stii la ce sa te astepti. Eu prima data cand am citit cum decurge o operatie de cezariana am lesinat, la propriu, nici nu vreau sa ma gandesc cum va fi cand imi va veni sorocul, indiferent cum voi naste.

29+ cu Mina Alexandra

Poze
Asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Banu2268 spune:

col inchis sau nu ...... si alte probleme
sa fim si noi optimiste ca totul o sa fie bine, si ca o sa fim si noi si bebeloii sanatosi

22+ Salih

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Maryb bafta maine la echo!!!! O sa vezi ca totul este bine !! Te asteptam cu vest bune !!!

Valentina 26 + Matei

Asa creste gandacelul nostru

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

freshn,sora mea are 2 cezariene...si a doua a fost mai usoara...
prima a fost czariana de urgenta dupa vreo 12 ore de travaliu etc.
a doua a fost aproape programata..zi aproape c-a ajuns la spital si cam in 2 ore au bagat-o in operatie(era sala ocupata)...
prima data nu prea a stiut ea ce si cum ca tre sa ceara cum o doare un pic .....sa ceara repede calmant si sa nu mai stea sa astepte cand isi aduc aminte asistentele etc.
si io tot cezariana vreau.....si io sunt de aceeasi parere..mai bine taietura la burta decat in alta parte...unde io-s destul de micuta si cred c-as ave o taieturaaaa......stiu si io ca parerile sunt impartite si respect alegerea fiecareia dintre noi
puuppp

carla,28+ putoiu sasha
cirese si pepene...pepene si cirese....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Fresh si eu voi face a doua cezariana,am doua prietene si o verisoara care au facut inaintea mea si au zis ca adoua e mai usoara in senssul ca stii la ce sa te astepti,pe una dintre ele am fost ai am vizitat-o cat era inac inca in spital si spunea ca nu se compara,ca e mai usor si asa si era se misca mai usor,statea turceste in pat,am ramas muta,noah ...acum eu oricum mor de frica si sper sa fie asa cum au zis ele.Vom vedea.

28+bbelina

laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_and spune:

Babytza, Ratonelu multumesc mult de raspuns, deci bani dam sigur ca fac si ei tot la restaurant - de fapt s-ar putea sa fie si nunta daca se hotaraste prietena mea sa-l ia de barbat pe tatal copilului pana duminica, ca nu prea vroia . Pentru bebe ma gandesc ce sa iau ca si el are cam de toate, ma batea gandul sa ii iau o salteluta de joaca despre care au vorbit fetele azi, sper sa nu ii fi luat si ei intre timp..haine are destule..jucarii..

29+ cu Mina Alexandra

Poze
Asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Si in Bucuresti tot 100 eur se dau de obicei dar ei ne sunt prieteni buni si a vrut el sa dam putin mai mult...

Valentina 26 + Matei

Asa creste gandacelul nostru

Mergi la inceput