Mamici norocoase de sept-oct 2008(87)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Banu2268 spune:

eeee

stai linistita s-a dus cu etajele, oricum nu exageram dar miscare ne trebuie, de cand stau acasa parca m-am lenevit

acum eu sunt in concediu de odihna am scapat ....
si cand se termina concediul o sa intru in prenatal si am scapat

22+ Salih

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Clau..eu am ajuns la 20 and still counting!!Dar sunt ferm convinsa ca pleaca!!
Mary, bafta maine!!!Doamne ajuta!!!

31+LUCAS
AMR 9 saptamani!!! 9saptamani!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Moni sa nu ma uiti si pe mine cu modificarea din listuta.

Eu va las acum ca vin zugravii la ap. nou si trebuie sa merg acolo.

Pup toate burticile fara nici o exceptie si va doresc o seara minunata si racoroasa.


29+ Mami fericita de Irina

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatoase!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Atat a mai ramas pana vine minunea
AMR 75 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Banu2268 spune:

eeee

stai linistita s-a dus cu etajele, oricum nu exageram dar miscare ne trebuie, de cand stau acasa parca m-am lenevit

acum eu sunt in concediu de odihna am scapat ....
si cand se termina concediul o sa intru in prenatal si am scapat

22+ Salih

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Mimihoo felicitari pentru col inchis !!! Si eu am fost la spitl duminica pentru CM si in timp ce imi facea asistenta actele de internare, dr mi-a facut control si a zis ca e colul inchis. yupiiiiiiii!!


Valentina 26 + Matei

Asa creste gandacelul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

tinem pumnii maine pt eco

hai ca nu mai inteleg nimic...am venit de 2 ore de la plaja(am stat maxin o ora la plaja,..juma sub umbrela...soare o data la 10 min...restul nori si cambate vantu)...si vad ca acum incep sa apara ale zon brozate...dar tot asa f rosii..ca niste arsuri...nu mi s-a intamplat niciodata asa....o de obicei stau la plaja in fiecare an de dim pana seara si n-am nimic...e ceva cu sorele....sau cu mine ,ca-s gavida acum?
tareeeeeeee ciudaaatttttttttttt

carla,28+ putoiu sasha
cirese si pepene...pepene si cirese....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:


Bitza felicitari pentru semnatura !!!!!!!!!!

Valentina 26 + Matei

Asa creste gandacelul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

quote:
Originally posted by bitza2008

Freshanana, sa inteleg ca a fost grea nasterea? Sau recuperarea?Acum ce alegi natural sau ceza?

31+LUCAS
AMR 9 saptamani!!! 9saptamani!!!!




bitza am nascut prin cezariana
nasterea nu a fost grea, a durat f mult ca nu reuseau sa imi opreasca sangerarea (plus ca m-am dus cu banii in mana la anestezist, nu stiam ca tbuia sa dau banii si la neonatolog si asistentei principale - m-am dus ca vaca la fatat)

recuperarea a fost grea. 5 sonde au schimbat pana mi-au gasit una buna (buna nuj din ce punct de vedere). pt ca nu stiam ce ma asteapta mi-a fost greu sa accept ca o sa stau in pat 24 h cu o caramida pe burta, cu sonda - si dureri la fiecare urinare, ca o sa beau doar ceai de lamaie cu un fir de perfuzie, ca nu am voie sa ma misc, ca nu o sa port kiloti si o sa ma schimbe asistentele de kgmul de vata de fata cu toata lumea de la reanimare. adik niste kestii pe care dc le stiam dinainte ar fi fost mai simplu sa le accept, asa am avut numai socuri.
noroc ca mama a stat cu mn acolo si baga bani la asistente in buzunar ca sa mai puna in perfuzie analgezice, sa ma schimbe, etc etc.
e frustrant sa stai la mana unor asistente si sa fii o leguma

a doua oara dupa ceza banuiesc ca voi face tot ceza (sper) pt ca mi-e frica de durere si stiu ca e mai bn pt bb sa iasa prin cezariana(aici parerile sunt impartite, nu vreau sa creez discutii)
si in al doilea rd prefer taietura pe burta in loc de alte parti

acum eu nu am gas pe nimeni care a facut 2 cezariene . ca am auzit mai nou ca a doua e mai nasoala. asa ca acum sunt in per de documentare

30+
AMR 64 zile

puiutz
pui
www.kodakgallery.com/PhotoView.jsp?Uc=vytszv5.vaoy9ap&Uy=65z0qh&Ux=0&UV=875906701053_115887768111&collid=17579189111.393587768111.1210411304871&photoid=193587768111&folderid=0&view=1&page=1&sort_order=0&albumsperpage=&navfolderid=2008" target="_blank">burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

quote:
Originally posted by andreea_and

Salutare fetele!
Monica, Mimihoo felicitari pentru vestile bune de la doctor!
Babytza ba sa stii ca ne-a fost dor de tine .
Monyca ma bucur ca s-a oprit sangerarea.
Cam liniste pe aici, vad ca n-au mai intrat multe fete, unde sunteti burtici? Piolica, Eva, Nushu, July, Danucu, Felicic, Claudinna, Diana, Mmimi, Magda, A-rose, Khristin, Tzitziri, Rain lover, Piersicutza, Aurrora, Elya, gargaritza, si de mamicile de gemeni AndreeaUK si Nally nu mai stim chiar nimic- sper ca toata lumea e bine, cu colul inchis cum zice Banu si cu bebeii jucausi atat cat trebuie.

Eu mai am putin-putin cu santierul, am apucat sa dau si o comanda pe laredoute ca iar au fost reduceri si de-abia astept saptamana viitoare sa terminam si cu curatenia si sa mergem dupa mobila si lucruri de bebe.
Sper sa reusim sa ajungem duminica la botezul unei prietene - as vrea si de curiozitate, ma credeti ca n-am mai fost la un botez de 20 ani de cand eram copil si habar n-am ce trebuie sa se intample, vreau sa iau notite pt cand vine si randul nostru. Apropos, cam cat se da sau ce ar trebui sa-i iau lui bebe? V-am spus, sunt in ceata totala.


29+ cu Mina Alexandra

Poze
Asa crestem







Valentina 26 + Matei

Asa creste gandacelul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

andreeio in febr am fost nasa de botez.....si in ultmiii 2 ani am fost la vreo 5 botezuri...deci ,ma poti intreba...
mai nou la botez se dau bani pt ca majoritatea face botezul la restaurant....si stim toti cum e.
deci normal e sa dai bani macar sa-ti acoperi tacamul la rest....pe langa asta se mai ia un cadou pt bebe...hainute ,jucarii...etc.
io cel putin asa am facut...ma rog ,daca esti nas.....lucurile stau altfel

carla,28+ putoiu sasha
cirese si pepene...pepene si cirese....

Mergi la inceput