Mamici norocoase de sept-oct 2008(87)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Clau, de ce nu m-ai tras si pe mine de maneca sa-ti vad pozele??Acum abia le-am vazut si eu!!!Arati super!!
Banu, ia si te menajeza!!!Ai grija cu etajele!!Plimbarile nu strica...excesul da!

31+LUCAS
AMR 9 saptamani!!! 9saptamani!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

quote:
Originally posted by bitza2008

Freshanana, tocmai am citit la mamicile de pepenashi de iulie-august si acolo vin bebeii pe capete!!!si e atat de emotionant!!Tu macar ai idee ce inseamna nasterea, ca mai ai un copil, dar eu...habarnista si la capitolul nastere si crestere.DAr...asa e...cu Dumnezeu inainte!!

31+LUCAS
AMR 9 saptamani!!! 9saptamani!!!!




si eu citesc acolo si ma emotionez uneori
dar eu am nascut acum aprox 8 ani, am uitat tot - am ideile principale, in fine
singurul lucru pe care l-am reprosat prietenelor mele care au nascut prin cezariana inaintea mea a fost ca niciuna nu mi-a spus ce ma asteapta
daca puteti sa cititi cat mai multe povesti despre nasteri sau aveti cineva apropiat care a nascut si poate sa va spuna si aspectele neplacute ale nasterii eu zic sa puneti cat mai multe intrebari
chiar daca va sperie. e mai bn sa te duci pregatit psihic pt orice la spital.
asta e parerea mea. desigur ca fiecare face ce vrea, dar eu as face altfel daca as naste prima data : m-as informa din 100 de locuri care sunt pasii cezarienei si ce se va intampla cu mn in spital


30+
AMR 64 zile

puiutz
pui
www.kodakgallery.com/PhotoView.jsp?Uc=vytszv5.vaoy9ap&Uy=65z0qh&Ux=0&UV=875906701053_115887768111&collid=17579189111.393587768111.1210411304871&photoid=193587768111&folderid=0&view=1&page=1&sort_order=0&albumsperpage=&navfolderid=2008" target="_blank">burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

si io stiu ca tot pana in luna a-4-a se face.....

carla,28+ putoiu sasha
cirese si pepene...pepene si cirese....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

bine v-am gasit dragi burtici !

eu am ajuns acasa, din pacate sunt foarte obosita dupa ziua de azi....a fost o zi de kk, datorita atmosferei din birou de azi cand s-au auzit tipete, luari la misto si asa mai departe care pe mine m-au iritat si mi-au dat o stare de agitatie. In plus, vad ca in loc sa fiu menajata se asteapta de la mine mai mult...astazi cel putin m-au capiat....

maine am eco morfo fetala, a venit si ziua asta ca de cand o astept....si am emotii, unele fete stiu ca am avut un DT prost si un TT bun, prin urmare am renuntat sa mai fac amnio si am zis ca merg pe ecografie....maine am aceasta ecografie, deci este o zi foarte importanta pentru mine.

va pup pe toate. poate reusesc sa mai citesc din urma putin....

maryb 22+ cu

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

quote:
Originally posted by bitza2008

Clau, de ce nu m-ai tras si pe mine de maneca sa-ti vad pozele??Acum abia le-am vazut si eu!!!Arati super!!
Banu, ia si te menajeza!!!Ai grija cu etajele!!Plimbarile nu strica...excesul da!

31+LUCAS
AMR 9 saptamani!!! 9saptamani!!!!




Bitza, esti o dulce multumesc frumos de aprecieri insa sunt destul de grasuta chiar daca nu pare asa, am luat aproape 15 kg si sper sa nu iau mai mult de 5 in urmatoarele 2 luni. Macar sa ma opresc la 20 kg ca si asa mi se pare enorm, insa am pus 6-7 kg cat am stat acasa la pat 2 luni, asa ca imi va fii greu sa ajung iar la greutatea mea.

29+ Mami fericita de Irina

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatoase!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Atat a mai ramas pana vine minunea
AMR 75 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Banu2268 spune:

clau,
eu de asta am si schimbat al 2 lea dr ca vroia sa-mi faca cerclaj
daca intrebi dr astia vor sa iti faca imediat ceva ca sa-ti ia banii
al 3lea dr mi-a zis asa, mi-a facut si un desen cum arata inauntru si mi-a zis ca sunt 2 orificii si ca din moment ce la eco se arata ca orificiul intern e inchis nu mai conteaza cum e cel de jos asa ca al meu a tot ramas "intredeschis"

al 2 lea dr era normal la clinica privata si ma incarca cu 1001 de analize fara rost de cand le-a vazut al 3 lea ma intreba asta pt ce v-a dat asta pt ce>

adica cred ca avea si aia un procent din banii care ii dadeam la analize, si mai imi dadea si ceva care se putea face numai acolo.

asa ca din propria experienta la orice problema eu mai merg si la altcineva sa mai ascult o parere, nu de alta dar cand bebeloiul meu era mic si nu se vedea la eco, o vaca tampita de dr mi-a zis ca-i extrauterina, noroc ca m-am dus si la alta dr.

22+ Salih

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Freshanana, sa inteleg ca a fost grea nasterea? Sau recuperarea?Acum ce alegi natural sau ceza?

31+LUCAS
AMR 9 saptamani!!! 9saptamani!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_and spune:

Salutare fetele!
Monica, Mimihoo felicitari pentru vestile bune de la doctor!
Babytza ba sa stii ca ne-a fost dor de tine .
Monyca ma bucur ca s-a oprit sangerarea.
Cam liniste pe aici, vad ca n-au mai intrat multe fete, unde sunteti burtici? Piolica, Eva, Nushu, July, Danucu, Felicic, Claudinna, Diana, Mmimi, Magda, A-rose, Khristin, Tzitziri, Rain lover, Piersicutza, Aurrora, Elya, gargaritza, si de mamicile de gemeni AndreeaUK si Nally nu mai stim chiar nimic- sper ca toata lumea e bine, cu colul inchis cum zice Banu si cu bebeii jucausi atat cat trebuie.

Eu mai am putin-putin cu santierul, am apucat sa dau si o comanda pe laredoute ca iar au fost reduceri si de-abia astept saptamana viitoare sa terminam si cu curatenia si sa mergem dupa mobila si lucruri de bebe.
Sper sa reusim sa ajungem duminica la botezul unei prietene - as vrea si de curiozitate, ma credeti ca n-am mai fost la un botez de 20 ani de cand eram copil si habar n-am ce trebuie sa se intample, vreau sa iau notite pt cand vine si randul nostru. Apropos, cam cat se da sau ce ar trebui sa-i iau lui bebe? V-am spus, sunt in ceata totala.


29+ cu Mina Alexandra

Poze
Asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Maryb stai linistita acum seara si relaxeaza-te dupa ziua ucigatoare pe care ai avut-o si iti tinem pumnii maine la eco sa fie totul bine si sa ne aduci vesti minunate.


29+ Mami fericita de Irina

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatoase!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Atat a mai ramas pana vine minunea
AMR 75 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

quote:
Originally posted by Banu2268

clau,
eu de asta am si schimbat al 2 lea dr ca vroia sa-mi faca cerclaj
daca intrebi dr astia vor sa iti faca imediat ceva ca sa-ti ia banii
al 3lea dr mi-a zis asa, mi-a facut si un desen cum arata inauntru si mi-a zis ca sunt 2 orificii si ca din moment ce la eco se arata ca orificiul intern e inchis nu mai conteaza cum e cel de jos asa ca al meu a tot ramas "intredeschis"

al 2 lea dr era normal la clinica privata si ma incarca cu 1001 de analize fara rost de cand le-a vazut al 3 lea ma intreba asta pt ce v-a dat asta pt ce>

adica cred ca avea si aia un procent din banii care ii dadeam la analize, si mai imi dadea si ceva care se putea face numai acolo.

asa ca din propria experienta la orice problema eu mai merg si la altcineva sa mai ascult o parere, nu de alta dar cand bebeloiul meu era mic si nu se vedea la eco, o vaca tampita de dr mi-a zis ca-i extrauterina, noroc ca m-am dus si la alta dr.

22+ Salih


Banu, nu stiu ce fel de dr sunt astia care nu fac altceva decat sa iti ia banii, insa dr. mea mi-a explicat foarte frumos cand se face si cand nu se face cerclaj. Si nu parea dornica sa imi faca . Iti tin pumnii sa fie bine.

29+ Mami fericita de Irina

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatoase!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Atat a mai ramas pana vine minunea
AMR 75 ZILE

Mergi la inceput