Mamici norocoase de sept-oct 2008(87)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

quote:
Originally posted by CD27

Eu nu vreau sa ma gandesc cat a mai ramas, mi-e frica , asa ca n-am calculat nimic, n-am nici ticker...stau asa in ceata, sunt o fricoasa

27s+
http://albume.claudiugilmeanu.ro/weddings/roxana_cristian/



bine ca treci totusi nr de saptamani
asta ca sa nu te trezesti ca ai 40 si nasti


cred ca tuturor ne e frica

sotul meu nu mai are rabdare sa treaca cele 2 luni pana nasc. d'apai eu (desi eu stiu cam ce ma asteapta si la nastere si dupa, tot mi-e frica pt ca nu sunt 2 nasteri la fel si nici 2 copii la fel). cu dumnezeu inainte , ce va hotari el asta se va intampla

30+
AMR 64 zile

puiutz
pui
www.kodakgallery.com/PhotoView.jsp?Uc=vytszv5.vaoy9ap&Uy=65z0qh&Ux=0&UV=875906701053_115887768111&collid=17579189111.393587768111.1210411304871&photoid=193587768111&folderid=0&view=1&page=1&sort_order=0&albumsperpage=&navfolderid=2008" target="_blank">burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Banu2268 spune:

buna ce faceti?
toata lumea cu colul inchis?

numai eu intredeschis? mai e cineva si daca da ce v-a zis dr in afara de serclaj?
de fapt col intredeschis adica orificiul extern nu intern.

cine ma trece si pe mine in listuta?

dn 21.08 1983
um 29.01.2008
bb 04.11.2008

mersi

22+ Salih

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Claudinna felicitari si tie si sa stea pana la 40 sapt.

Am ajuns si eu acasa in sfarsit

Nu vreau sa ma gandesc la nastere, am vazut o groaza de filmulete, am ascultat povesti de la cummnatele mele in care-mi spuneau ca s-au chinuit oricum nu suport durerea...



25+

Bebe

Eco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Banu2268 si eu am avut colul intredeschis cand am iesit din spital si am continuat tratamentul cu no spa si gynipral, daca mi-au dat drumul acasa atunci...banuiesc ca nu e o chestie foarte grava. Oricum e nevoie de tratament si repaos, nu te speria

27s+
http://albume.claudiugilmeanu.ro/weddings/roxana_cristian/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

quote:
Originally posted by monica_dicut

clau, iti modific eu, dar de acasa ca de la serv nu pot. Dar sa mai imi aduci tu aminte. Diseara sunt la curs.

Mary se duce maine la doc nu astazi, maine la 13, 30. Sa ne pregatim sa scoatem agitatele.



POZNICI CU NOI
www.flickr.com/photos/23758792@N08/?saved=1" target="_blank">POZE CU BURTOIU SI BUBU
29+ Cuculetz Andrei

AMR 73 DE ZILE PANA LA BEBE ANDREI




Multumesc frumos Moni, sper sa nu uit sa iti amintesc


29+ Mami fericita de Irina

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatoase!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Atat a mai ramas pana vine minunea
AMR 76 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

quote:
Originally posted by Mimihoo

Buna dragelor,

Pisicile si-au mai revenit nitel, adk se suporta la 10 cm fara sa se scuipe sau sa se maraie ... hm, tocmai ce-a scuipat-o cea mare pe cea mica ...sper sa-si revina, totusi ca sunt cam obositoare.
Am fost la doctor si raportez: COL INCHIS! mai scurt dar inchis. cred ca va inchipuiti ce tare ne-am bucurat. Ieri am fost la servici dar dupa 3h de stat pe scaun am intepenit de spate si-am plecat acasa :-(. Incepuse sa ma ia si cu calduri, lesin ... treburi din'astea. Astazi am incercat sa ma duc la servici, dar am mers 5' si a inceput iar sa ma doara spatele. asa ca am facut cale intoarsa si sunt din nou ... acasa.
Colac peste pupaza, am aflat ca un coleg a facut TBC si trebuie sa vb cu un specilist ca radiografie n-am voie sa fac ... uoff!

va pupez!


Mi
www.flickr.com/photos/mipepitoida


Bravos pt col inchis iar cu colegul ai mare grija ca tu esti sensibila acum. Sper sa iti fie bine si sa nu ai probleme. Cat despre pisici lasa ca se adapteaza ele una cu cealalta cat mai repede ca nu au de ales

29+ Mami fericita de Irina

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatoase!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Atat a mai ramas pana vine minunea
AMR 76 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

buna burticoase,

tocmai am terminat tot de citit
io azi sunt un pic mai 'putin arsa'....ma simt mai ghini ..si maine ma intorc in buc.....apoi plec o zi la tara...offfffffff si gata co.
va pup pe toate... pe toaaaaateeee...si vorba lu soata mea....'mai bine plecati toate in concediu... ca si-asa vad ca nu poti sta fara site-ul asta"i-am zis ca-i ofticos
andy si io amlov f jos....ii ziceam lu soata mea ca simt ca putoiu asta sta in orice clipa gata 'sa iasa'....si ma si doare cand apasa el.
oare e normal sa-l simtim pe bebe asa jos?


carla,28+ putoiu sasha
cirese si pepene...pepene si cirese....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Freshanana, tocmai am citit la mamicile de pepenashi de iulie-august si acolo vin bebeii pe capete!!!si e atat de emotionant!!Tu macar ai idee ce inseamna nasterea, ca mai ai un copil, dar eu...habarnista si la capitolul nastere si crestere.DAr...asa e...cu Dumnezeu inainte!!

31+LUCAS
AMR 9 saptamani!!! 9saptamani!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Banu2268 spune:

cd27
mersi dar s-a inchis?
al 3 lea dr mi-a zis ca din moment ce orificiul intern e inchis nu mai conteaza cum e cel extern si sa stau linistita dupa ce a 2 a dr vroia sa-mi faca cerclaj ( ca sa-mi ia banii normal)

da eu nu prea am luat no spa nici altceva si la servici am urcat si etaje am facut miscare plimbari prin parca si n-am nimic nici dureri nici altceva. nici dr nu mi-a zis sa stau la pat sau mai stiu eu ce. doar ca normal n-am ridicat nimic greu n-am carat ... si tot asa.

22+ Salih

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

quote:
Originally posted by Banu2268

buna ce faceti?
toata lumea cu colul inchis?

numai eu intredeschis? mai e cineva si daca da ce v-a zis dr in afara de serclaj?
de fapt col intredeschis adica orificiul extern nu intern.

cine ma trece si pe mine in listuta?

dn 21.08 1983
um 29.01.2008
bb 04.11.2008

mersi

22+ Salih


Si eu sunt tot cu colul inchis dar am auzit prin spital cand am fost internata ca cerclaj se poate face pana in saptamana 24 de sarcina. Daca ai probleme intreaba medicul daca e cazul sa iti faca.

29+ Mami fericita de Irina

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatoase!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Atat a mai ramas pana vine minunea
AMR 76 ZILE

Mergi la inceput