Mamici norocoase de sept-oct 2008(87)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

andy pe noi (eram 2 ) nu ne-au spalat niciodata la terapie intensiva
iar din cele 3 din salonul cu cezariene in 7 zile nu ne-a spalat nimeni
fiecare mergea la baie si se spala singura
cred ca serviciul spalat nu era inclus in pret (la stat) si sincer mai bn ma spal singura - ma lipsesc ma vada toata lumea goala pe acolo si cine stie cu ce jegosenii ma spala

30+
AMR 64 zile

puiutz
pui
www.kodakgallery.com/PhotoView.jsp?Uc=vytszv5.vaoy9ap&Uy=65z0qh&Ux=0&UV=875906701053_115887768111&collid=17579189111.393587768111.1210411304871&photoid=193587768111&folderid=0&view=1&page=1&sort_order=0&albumsperpage=&navfolderid=2008" target="_blank">burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Banu, stai linistit mamico , colul meu s-a inchis (cred ), am fost la un singur control d-atunci si a zis ca e ok. Nu am facut cerclaj, dr de la spital era croita sa imi faca, dar eu am mancat toata noaptea dinainte si dimineata (cred ca era o foame pe fond nervos, de frica), asa ca n-a mai avut ce sa-mi faca. tratamentul si repaosul m-au ajutat, am mai avut contractii, am reluat tratamentul, dar nu fac continuu tratament , dar recunosc stau mai mult in pat, nici plimbari nu prea fac
Cat despre nastere, le admir mult pe fetele care vor sa nasca natural, dar eu nu ma simt in stare pur si simplu si sper din tot sufletul sa fie totul in regula sa fac cezariana
Bine ca ati deschis discutia sa o intreb si eu pe cumnata cum e dupa cezariana, desi mi-e cam frica de ce o sa aud . Ea s-a recuperat repede, operatia dimineata si seara statea pe marginea patului, a 2 a zi a alaptata, dar....nu toate organismele sunt la fel
Sa va zic, am vazut o crema anticelulita buna si pentru gravidoase, ma bate gandul sa o incerc, am celulita pana la genunchi , e 77 lei iar 2 sunt 1 mil o suta (cam scumput )

27s+
http://albume.claudiugilmeanu.ro/weddings/roxana_cristian/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

cd sa nu iei vichy ca nu e buna
eu am incercat vichy si pt celulita si pt grasimea de pe abdomen si nu a fost buna de nimik
sau mai stii poate tie o sa iti foloseasca

30+
AMR 64 zile

puiutz
pui
www.kodakgallery.com/PhotoView.jsp?Uc=vytszv5.vaoy9ap&Uy=65z0qh&Ux=0&UV=875906701053_115887768111&collid=17579189111.393587768111.1210411304871&photoid=193587768111&folderid=0&view=1&page=1&sort_order=0&albumsperpage=&navfolderid=2008" target="_blank">burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Eu cred ca e nasol si dupa naturala si dupa cezariana. Fiecare e cu belele ei... Spre exemplu eu am nascut normal fetita si desi a fost mica m-a taiat foarte mult. Si apoi dupa doua luni de chin ca s-a desfacut operatia de la exterior cand am incercat si eu ceva cu sotul am constatat ca ma cususe fooooarte mult...Am fost din nou virgina . Dupa multe incercari si dupa multe saptamani a fost din nou normal.... Daca ar fi sa aleg unde sa am taietura as spune direct ca aleg cezariana. Dar totuisi daca pot sa nasc natural am sa incerc..

Valentina 26 + Matei

Asa creste gandacelul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Banu2268 spune:

eu o astept pe fosta mea colega de facultate care cica naste pana la sfarsitul saptamanii normal cu epidurala

abia astept sa-mi spuna cum a fost

eu nu m-am internat niciodata in spital si nici nu m-am operat niciodata.

asa ca sper normal...... e natural nu> toate suntem pregatite pentru asta depinde de noi ce alegem.

22+ Salih

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

quote:
Originally posted by babytza

Eu cred ca e nasol si dupa naturala si dupa cezariana. Fiecare e cu belele ei... Spre exemplu eu am nascut normal fetita si desi a fost mica m-a taiat foarte mult. Si apoi dupa doua luni de chin ca s-a desfacut operatia de la exterior cand am incercat si eu ceva cu sotul am constatat ca ma cususe fooooarte mult...Am fost din nou virgina . Dupa multe incercari si dupa multe saptamani a fost din nou normal.... Daca ar fi sa aleg unde sa am taietura as spune direct ca aleg cezariana. Dar totuisi daca pot sa nasc natural am sa incerc..

Valentina 26 + Matei

Asa creste gandacelul nostru




ai patit ca fina mea
si pe ea a facut-o virgina si s-a chinuit un pic dupa
doar de unde sa stie dr cat erai inainte ? ca nu te masoara. te face si el cum crede

30+
AMR 64 zile

puiutz
pui
www.kodakgallery.com/PhotoView.jsp?Uc=vytszv5.vaoy9ap&Uy=65z0qh&Ux=0&UV=875906701053_115887768111&collid=17579189111.393587768111.1210411304871&photoid=193587768111&folderid=0&view=1&page=1&sort_order=0&albumsperpage=&navfolderid=2008" target="_blank">burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Banu2268 spune:

vai da ce metode groaznic de primitive!!!!!!!

sa ne spele acolo ... de fata cu toata lumea>???

da chiar asa?

stiti ce ma gandeam eu? cand nasc sa am vreo camera sau telefonul cu mine , cum nu se poarta frumos cineva inregistreaza nene si fa-le vedete diseara la stiri sa le vada toata lumea!!!!

22+ Salih

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Fresh norocul tau,noi pe langa altele mai trebuia sa suportam si chestia asta.Eu am fost traumatizata tare rau dupa ce am iesit din spital,asa ca acum imi fac curaj si zic ca poate am mai evoluat si ca acuma va fi altfel,mai bine...sper.
Saptamana viitoare merg la dr.sa vad ce zice de col ,sper sa zica ca e k ca eu simt ff jos bb-lina.

28+bbelina

laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Banu2268 spune:

ehehehehe

da ce-i asa rau? sa fim virgine din nou ?

22+ Salih

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Parerea mea este ca indiferent cum alege fiecare sa nasca este decizia ei si trebuie respectata. Si cel mai important este sa fie bebelusul bine....Ca noi ne refacem oricum si durerile prin care trecem le uitam in timp...

Valentina 26 + Matei

Asa creste gandacelul nostru

Mergi la inceput