Dulceturi si papanasi de sept - oct 2007 (163)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

quote:
Originally posted by sim_stoian

Aoleu, Ana, 73-74 kg? Dar ce face de topeste asa kg? Ca poate gasesc si eu secretul


Sim, mami de Stefan (25.08.2007)



Sim, explicatia cred ca e soiul rau. Si soiul rau nu piere cu una cu doua

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Neata!

Mad multumim de urare

Ana si al meu tot soi de asta e La 1,87 m nu reuseste sa treaca de 72 de kile,dar cand a venit la mine avea 65...Taica-meu in schimb e categoria grea,la 1,90 are 105 kile si tot se chinuie sa mai slabeasca

Prisi si Miru a noastra se trezeste noaptea,de cateva ori,maraind...nu stiu de la ce...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

La multe lunite Ebonee si Andrei!

sarbatoritilor zilei




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

La MULTI ANI fericiti uram azi pentru 2 mamici:
Danielle si Roxali!
Sa fiti iubite si fericite alaturi de cei dragi voua!

La multe lunite si celorlalti sarbatoriti ai zilei!

Tocmai am realizat ca deja luna asta sunt papanasi care fac 1 anisor! Uau!

Sim, Ana, sotii vostrii nu vor niste kg de la mine? Ca aaaaam...cate vor ei, si gratis! Ba platesc eu si expedierea!

Melania, cred ca stomacul lui tudor e ok. Nu a avut niciodata diaree pana acum si sper sa fie asa si de acum inainte. Nici constipat nu a fost, a avut kk mai tare, dar s-a reglat de la sine. Probabil fructele il ajuta, de asta nici nu am de gand sa-i scot masa de fructe de la 10. Eventual o sa i-o mut mai devreme atunci cand incepe gradinita sau le cer lor sa-i dea fructe proaspete neaparat. Plus ca vad acum pe net ca afinele se introduc cica intre 8 si 10 luni. Si le-a acceptat cu placere pe toate.
Pana acum, Tudor nu a refuzat nimic de papa. Cerealele simple la inceput au fost cah, dar combinate cu iaurt sau branza sunt delicioase. Singura problema a fost la pepenele rosu. I-am dat sa guste, a luat, dar figura lui era tare comica. A doua imbucatura nu a mai vrut-o. Dar e de inteles, nu avea niciun gust, putea fi la fel de bine castravete sau...lemn cu apa. Astept sa merg la sud in concediu si sa-l incerc acolo cu pepenii adevarati.

Fetelor, ce e cu guar gum asta? Am citit cate ceva pe net si sunt cam in ceata. Eu i-am luat lui Tudor niste biscuiti pt. copii sa mai rontaie si singurele ingrediente care ma fac sa nu-i dau sunt sarea de mare, faina de lupin (?) si guar gum-ul asta.
Cred ca ma duc azi sa-i caut niste biscuiti normali. Pana atunci ramanem la pufuleti.

Fug, s-a trezit!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

pentru toata lumea

dau de baut, am baiat mare !

.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )


www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Pentru dragele noastre mamici sarbatorite azi : Danielle si Roxali
un sincer La multi ani fericiti !
Sa va fie viata plina de zambet si bucurie !
Va trimitem muuulti pupici si flori si www.flickr.com/photos/septoct2007/2630897616/" target="_blank">cadouri frumoase www.flickr.com/photos/septoct2007/2630900560/in/photostream/" target="_blank">cu mult drag

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

sa va zic de Ghighi, ieri a fost in mare forma: a daramat ( rupt ) un satelit si a daramat un tv, la distanta de jumatate de ora una de alta. norocul lui si-al meu ca a cazut peste ele si n-are nici o lovitura. am zis ca nu mai trag cu aspiratorul cand suntem singuri acasa, cand exercitam treaba-n dormitor a calarit satelitul din sufra si cad aspiram in sufra a stricat tv din dormitor ( nu mai are imagine, doar sonor ).
Vorba lu' tac-su, noi suntem de vina ca le-am lasat in raza lui de actiune....

.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )


www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

El este Ghighi, vestit alpinist,
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/" target="_blank">Suflet sensibil si www.flickr.com/photos/23756759@N04/2545528031/" target="_blank">muschi de otel,
Si niciodata nu va fi trist
Cu www.flickr.com/photos/23756759@N04/2584123406/" target="_blank">mami mereu alaturi de el!

LA MAI MULTE LUNITZE ! sarbatoritilor de azi:
voinicul rasfatat Matteo de piccaflor
dulcea Ebonee de Danielle
puternicul Andrei de papanash
papanashul Andrei de mami25_7
papanashul Andrei de Carmenita

Sa cresteti mari, sanatosi, voinici si frumosi !


Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

multumim foarte mult pentru urari !!!!



.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )


www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

multumesc,multumesc,multumesc din suflet ptr urari fetelor,sunteti minunate!!!



pozici

danielle de Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput