Mamici de pepenasi de iulie - august 2008 (101)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Gini, felicitari si refacere rapida!
BB Irina, bine ai venit pe lume
si sa-ti dea DD sanatate multa si noroc!
Sa recuperezi rapid greutatea si sa le aduci numai bucurii parintilor!


Boti, multzam de vesti . Mare bucurie mi-ai facut ! Oooof, ce spaima am tras cu Gini! Dar uite ca DD are grija de bebeii din odiseea noastra! Rugile noastre sunt ascultate!

Mi-a dat si Sun mesaj, maine cand ajung acolo o sun si vedem cum facem sa ne vedem. Se pare ca Gini va sta in rezerva ei, daca ele vor pleca acasa maine. Si speram asa sa fie .

Map, pentru tine facem galeria de rigoare si iti uram nastere usoara si bb sanatos!




Vicky, bine ai venit acasa! Ma bucur ca ai laptic si asteptam poze!



Asa mai merge domle, sa avem numai si numai vesti bune si bebei sanatosi!


Matei inca doarme. Sper si eu sa fie bine cand face ochi.

pup you all,

Caprioara, mami de Matei (07.01.2002) si in asteptare de Ilinca 38+

AMR 8 zile


"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

poze burtica si lucrusoare Ilinca
(cont abimami2008 cu parola de la mailul comun)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_r7 spune:

da am facut-o si nu am nimic..........
ma inteapa cum sa iti explic....muschiul pe partea dreapta afara nu inauntru cand merg si cand fac pipi ma inteapa ca la cm.......in primele zile cand vine.
sper ca ai inteles ce am explicat, am incercat sa explic cat mai bine.....
ma gandesc ca poate s-o pregati "domnisoara mea" de dilatat?

Roxana34+ de Bianca Maria
AMR 6 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Map, nastere usoara maine!!!! sa treaca emotiile si asteptam sa ne dai de veste cand va veni bebe Luca...

Cristina 33+ ,cu Mihai Daniel

AMR 48 ZILE
" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Mada, felicitari pentru canapele! Cu atatea vesti, am uitat sa te felicit si pe tine pentru achizitie .

Caprioara, mami de Matei (07.01.2002) si in asteptare de Ilinca 38+

AMR 8 zile


"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

poze burtica si lucrusoare Ilinca
(cont abimami2008 cu parola de la mailul comun)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Felicitari mamicilor Anca si Gini! Sa va bucurati de fetitele voastre, sa fie sanatoase si cuminti! Refacere usoara si rapida!


Ma bucur ca se intorc acasa Laura si Teodora!

Eu am fost azi sa-mi scoata firele de la epiziotomie, cu un taxi...care a intrat frontal intr-un microbuz. Microbuzul iesea din Carrefour Orhideea si a vrut sa faca la stanga pe Plevnei desi e interzis, a iesit direct, fara sa se uite, nene...noroc ca am avut centura, taximetristul a avut reflexe si frane bune, eu nu ma mai gandeam decat la copii in clipele alea, m-a socat rau. La politie tot soferul vinovat era cu gura, ca de ce nu a fost atent taximetristul, ca are experienta...pai, daca nu era atent nu minimaliza impactul accidentului.

Soferul m-a dus dupa aia la spital, cu alta masina, nu mi-a mai luat nici bani pe cursa...inca sunt speriata.


Diana, Andrei (23.06.2008) si Iulia (15.07.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_r7 spune:

offffffffff Diana prin ce ai putut sa treci........
multi nebuni au carnet in ziua de azi mai ales in Bucuresti ...............
bine ca esti bine si nu ai patit nimic...

Roxana34+ de Bianca Maria
AMR 6 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

Vaaaaleeeuu!!!!DIANA M!!! bine ca esti bine! nici nu vreau sa ma gandesc prin ce ai trecut! Tampiti, frate! eu i-as tortura pe astia! sincer! da asa...sa simta! bine ca nu mai erai insarcinata! mie imi e o frica de masini de cand sunt gravida....!!! ma gandesc numai aiurea pana ajung la destinatie!

ce fac? pun poezia pentru GINI? Eu plec intr-o vizita, asa ca poate pana ma introc sunt vesti de la ea. si vedem atunci.


Ruxandra 31+ si Andrei Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Fetelor ms de urari.
Baby nu ma supar.
Sorry da ma doare spatele si picioarele de numa asa ca merg sa stau putin intinsa si recuperez mai pe seara.
Deci sa stiti nu nasc.
Daca nasc sigur va anunt merg sa ma intind putin ca is obosita dupa plimbarea de azi.

-------------------------------------------------------------------
Mada mami de Arianna Raisa si acum cu Amira Maya
5 Days Overdue...baby likes playing mind games...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Roxana, se poate sa fie si ceea ce zici tu. NU am avut inca de a-face cu dureri dintr-astea... Pot fi date de uter care se tot intinde si trage de tot felul de structuri sau poate iradiaza vreun nervisor in " zona " respectiva ..

Mada, tu esti un fenomen!!! Felicitari pentru canapele!!! Cred ca de-acum bebelina poate veni oricand, mai ales ca stie ca te-ai linistit cu achizitiile ( sau nu? )!!!

Diana, Doamne prin ce experienta ai trecut!!! Bine ca nu ai patit nimic...LA cum se conduce in Bucuresti, sincer nu ma mai surprinde nimic

Cristina 33+ ,cu Mihai Daniel

AMR 48 ZILE
" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Ruxandra, sa stii ca si mie mi-e o leneee de vre-o 2 zile... asi dormii in continuu, parca nici sa mananc nu am chef. De-abia ma mai tarai pe aici, mi s-au umflat picioarele de nu mai sunt de recunoscut, mi se pare ca s-a lasat si burtica putin .

Diana, uuuf, bine ca nu s-a intamplat nimic si ca esti ok

Didi 38+

Mergi la inceput