Mamici de pepenasi de iulie - august 2008 (101)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns baby_r7 spune:

ANA adica trebuie sa imi fac griji?
ca azinoapte a s-a miscat pana la 5 dimineata in toate pozitiile posibile..........
cand stau in pat ma tot fatai de pe o parte pe alta ca oricum im amortesc mainile daca stau doar pe o parte.........
de miscat se misca asa si cand stau pe scaun la calculator.........
deci sa imi fac griji?
sa il sun pe dr.?


Roxana34+ de Bianca Maria
AMR 6 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Ce de-a vesti bune!!!

Ce bine ca Gini si bebelina sunt bine!!! Si o externeaza si pe Teodora!!!...Abia astept sa ne scrie Sun cateva randuri...

Vicky, bine ai revenit mamico!!! Wowww , ai avut o nastere rapida!!!

Tecky, si eu care ma intrebam daca e cazul de sau nu....

Roxana ( Baby), bebe el meu e neintors si il simt in permanenta lovind in ficat...

Cristina 33+ ,cu Mihai Daniel

AMR 48 ZILE
" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

quote:
Originally posted by baby_r7

ANA adica trebuie sa imi fac griji?
ca azinoapte a s-a miscat pana la 5 dimineata in toate pozitiile posibile..........
cand stau in pat ma tot fatai de pe o parte pe alta ca oricum im amortesc mainile daca stau doar pe o parte.........
de miscat se misca asa si cand stau pe scaun la calculator.........
deci sa imi fac griji?
sa il sun pe dr.?


Roxana34+ de Bianca Maria
AMR 6 SAPTAMANI




Roxana, si bebe al meu se misca mai mereu...ei acum saracutii nici nu mai au asa mult spatiu de miscare, incearca si ei sa se mai dezamorteasca putin... Plus ca si noi , mamicile simtim mult mai pregnant orice miscare a lor..

Cristina 33+ ,cu Mihai Daniel

AMR 48 ZILE
" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_r7 spune:

Vio ma bucur sa citesc despre tine ca te simti mai bine..............sa ai grija de tine in continuare...
Cristina pe mine mai nou de ieri ma inteapa "dansa" cand ma plimb pe afara.........si cand fac pipi..........
oare acum trebuie sa ne plimbam mai putin pe jos?
o sa intreb dr. cand merg la el..........
nici la tine nu s-a intors inca?
eu sper sa se intoarca pana merg la echo la 37 de saptamani ca nu vreau cezariana decat in caz de urgenta...........

Roxana34+ de Bianca Maria
AMR 6 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Baby n-am vrut sa te sperii, doar ca asta e ceea ce stiu eu, ca mi-a spus dr. Si eu am perioade cand bb se misca intr-un si nu stiu cum sa mai stau ca sa se linisteasca... Stai mai mult pe spate? Ca aia e pozitia cea mai nasoala pt circulatie si pt tine si pt bb.

Anna 37+ cu Ioana Maria
AMR 10 ZILE
vinebarza
bebe
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_r7 spune:

le admir mult pe cele care au ajuns deja la 38 de saptamani...........
eu am abia 34 merg pe 35 si deja ma plang de toate.......... parca as fi o baba de 80 de ani.........
merg sa imi iau si eu o piersica si revin.........

Roxana34+ de Bianca Maria
AMR 6 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Roxana, nu , nu s-a intors bebe nici la mine, dar sper sa o faca ..De intepat nu ma inteapa inca "don'soara" ; eu ma plimb in continuare, mersul face bine, daca nu ai restrictii nu renunta la plimbare. Bine, e adevarat ca obosesc mai usor ca acum o luna, dar nu ma dau batuta...

Cristina 33+ ,cu Mihai Daniel

AMR 48 ZILE
" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta29 spune:

Trimis la: - 01/07/2008 : 16:54:03
--------------------------------------------------------------------------------

Noi am inceput sa daramam dormitorul, pregatim terenul, sper sa fie gata pina duminica, o sa mearga mai greu ptr ca sotul meu in timpul zilei e la munca, o sa aiba la dispozitie doar 3-4 ore seara.
TURURICA, mare lucru n-am gasit pe net doar doua sabloane de fluturasi pe site-ul de la misiunea casa, am sa incerc si pe la librarii poate am mai mult noroc.
MADA, sa stapiniti sanatosi canapelele!
MAP, multa bafta maine, sa ai o nastere cat mai usoara si refacere cat mai rapida!




Speranta moare intotdeauna ultima!

cea mai fericita32+ cu Alexandra Valentina
www.flickr.com/photos/26288269@N04/" target="_blank">in asteptarea unei minuni
mult asteptat
garderoba printesei
AMR 8 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Roxana, da' o urocultura ai facut???? Ca ma gandesc ca daca te deranjeaza cand urinezi sa nu fie cumva vreo infectie urinara....

Cristina 33+ ,cu Mihai Daniel

AMR 48 ZILE
" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_r7 spune:

Ana cand stau la tv stau sprijinita de perne nu pe spate........si de dormit nu mi-a placut niciodata sa dorm pe spate......ori pe stanga, ori pe dreapta..........
azi noapte mi-am amintit de Dana cand se plangea de dureri de stomac.
pe mine m-a chinuit stomacul toata noaptea......cel putin asa cred ca era stomacul.
ma durea foarte tare in capul pieptului unde se imbina coastele sus de tot si in orice pozitie statea ma durea la fel de tare.......
pe urma pe la 5 dimineata mi s-a facut foame si cine zdranganea prin casa la ora aia la frigider????
eu normal...........

Roxana34+ de Bianca Maria
AMR 6 SAPTAMANI

Mergi la inceput