*Gravidute de noiembrie-decembrie (51)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Mirtha, bebelina ta are greutatea unui bebe de 26s. M-am uitat acum intr-o carte despre sarcina! Felicitari!

_

Diana, mamica Domnisoarei Nasturel
Dialoguri strumfesti


cu Bebedoi 20+






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

'neata fetelor,

Felicitari celor care ati venit cu vesti bune de la eco!
Ieri ne-a venit patutul si l-am asamblat, cu ciripituri, luminite, muzica, vibratii...nebunii, dar l-am strans la loc.Mi-l si imaginam pe bebit in el...
Fetelor, eu de multe ori ma trezesc ca dorm pe spate, e vreo problema?

Ramo 16+

Puiutul meu scump


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oceanborn spune:

Buna dimineata fetelor!
In sfarsit am si eu net dupa o saptamana lipsa !!
Marea noutate e ca ingrosam si noi randurile putzoilor din odiseea aceasta!Avem BAIETEL!!!!!, vineri am aflat si suntem foarte fericiti(pt ca am aflat, daca era fetita bucuria ar fi fost aceeasi)
Martea trecuta a inceput sa miste, mi se pare o minune , dupa lungi asteptari..nici eu nu am simtit fluturasi cum ziceau unele fete, am simtit direct ghionturi, ba in stanga ba in dreapta, da si el cu ce poate
Sarcina decurge normal, bebe are 260g, 12,5cm, a ramas la fel de neastamplarat la eco , asa cum a fost si pana acum..eu am luat doar 2kg, toate masuratorile sunt in limitele normale.. asa ca eu una vin doar cu vesti bune.
La inceputul lui august vom merge si noi la eco morfo,abia astept!
Felicitari Mirtha pentru balerina,I_fotache pentru putzica,Flori pentru vestile bune de la eco si tuturor fetelor care au aflat sexul, imi cer scuze, nu mai stiu... am citit pe diagonala ce s-a scris in ultima sapt!!
Catalina imi pare nespus de rau pentru pierderea suferita, sa dea Dzeu sa aveti puterea sa mergeti mai departe ...si sa aveti speranta in viitor!
Despre tantari...aici e un alt soi s n zanzare tigre, venit din africa,cu bolile de acolo cu tot,asa ca nu e de glumit cu el.muscatura e groaznica,se umfla m tare si mancarimile sunt pe masura,asa ca am luat masuri, si eu am in camera raid night and day, de acela de bagat in priza cu lichid, de cand il folosesc nu mai am nici o muscatura.
Am sa pun si eu o poza cu burtica pe contul comun, specific, e facuta dupa ce am mancat bine si dupa ce am baut jum litru de apa(Andy, la cate griji mi-am facut si eu ca burta nu vrea sa creasca...acum m-am linistit,creste ea..., daca bebe e bine...e totul ok)
Multumesc fetelor care s-au gandit la mine!
O saptamana linistita, racoroasa si cu vesti bune doresc tuturor!!!

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Vreau sa va multumesc din nou pt tot sprijinul....
Nu am vrut sa va amarasc si sa umbresc bucuria vestilor bune asa ca nu am postat aici detalii dar am povestit totul la "Durerea unei pierderi de sarcini" pentru cine vrea sa stie prin ce am trecut.

Va rog din suflet sa ma iertati ca nu nominalizez toate fetele care au incercat sa imi fie alaturi si sincer m-au facut sa nu ma simt singura dar nu am putere. Eu ma rog sa va fie bine si o vreme nu o sa va mai citesc....nu din rautate sau egoism ci din durere.
Acum locul meu este langa alte mamici. Mamicile care se roaga pentru sufletele pierdute.
Va pup si va doresc sarcini usoare. Multumesc mult

Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Oceanborn felicitari pentru baietel!

Catalina multa putere sa treci peste aceasta durere!

ginye 22+ Stefan

Bebitza
Asa a inceput totul

Bebe sapt5 Bebe sapt9 Bebe sapt12 Bebe sapt22

Nepotelu'
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anes spune:

ginye55 draga mea, astea sunt anxietatile tale manifestate prin intermediul viselor! Esti foarte ingrijorata si ai "gasit" aceasta cale sa iti eliberezi temerile. Stiu, sunt foarte neplacute aceste vise, mai ales ca nu te simti foarte bine cand te trezesti. Bebele tau este bine si va ajunge la termen ca sa se intalneasca cu mamica lui ingrijorata!

Alexutza_26 vai de mine! Stiu ca este greu, dar nu exagera cu efortul pt. ca poti declansa contractii, hemoragie.
Fetelor care mai aveti copii, ma pun in locul vostru si cred ca mi-ar fi imposibil sa ma descurc cu doi. Dar va rog eu... nu carati greutati. Toti medicii va vor spune asta!

Felicitari Mirtha pentru fetita,I_fotache pentru baietel!

Flori bine ca esti ok! Iti inteleg nerabdarea de a face o ecografie, mai ales dupa cele care s-au intamplat!


22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Catalina, e infiorator prin ce ai trecut...am citit ce ai povestit la "Durerea unei pierderi", Dumnezeu sa-ti dea putere si tie si sotului tau sa mergeti mai departe...

Ramo 16+

Puiutul meu scump


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Diana deci peste putin intram si in luna a6-a!Macar asa poate nu se mai minuneaza lumea de burta mea!
Ramo2007 si eu ma trezesc de multe ori dormind pe spate..stiu ca cea mai ok poyitie de dormnit este pe stinga..dar pe mine deja a inceput sa ma doara soldul sting ca e pozitia in care incerc sa dorm si de frica sa nu ma loveasca din greseala Bia in burta!
Oceanborn felicitari pentru baietel..iar tu esti o slabanoaga cu cele doar 2 kg luate pina acum!
Ginye55 si eu am, din pacate, cosmaruri legate de sarcina!
Cata ti-am trimis un pm!

Bianca Andreea
Larisa Elena21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Anes am o stare f proasta. Imi vine sa plang si ma intreb de ce? Ultimul control arata ca totul e bine cu bebe. Dar tot imi vine sa plang.Si ma enerveaza ca nu-mi pot controla starea asta pentru ca ma gandesc ca-i fac rau si lui bebe.

ginye 22+ Stefan

Bebitza
Asa a inceput totul

Bebe sapt5 Bebe sapt9 Bebe sapt12 Bebe sapt22

Nepotelu'
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anes spune:

Ramo2007 in general nu este bine sa dormi pe spate pt. ca uterul cu BB apasa pe artere care duc sangele la inima si plamani. Sa nu fie o regula dormituil pe spate, dar daca se mai intampla nu este un capat de tara!



22+

Mergi la inceput