*Gravidute de noiembrie-decembrie (51)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Buna dimineata burtici

Eu am cam fost plecata hai-hui..iar vestea pierderii Floricelelor m-a dat efectiv peste cap, am plans in seara aia o gramada, nu stiu ce sa zic si cum sa zic, oricum vorbele sunt de prisos...Catalina - suntem langa tine

Am vazut cateva burtici tare dragute - Bebecris, Elilov - sunteti asa sumpici...si nu sunteti deloc grase...

Din pacate si eu fac efort destul de mult si sustinut cu grasanu care tot timpul se catara, alearga de colo-colo, cand venim de afar nici pomeneala sa mai aiba putere sa urce el 4 etaje asa ca tot mami....ufff, sper ca macar bebe din burtica sa nu resimta oboseala si stresul meu ff mult!

Va citesc mai tot timpul, nu apuc sa scriu, pt ca cineva(nu spun cine ) e merau cu ochii pe mineeeee...si normal ca vrea le sa butoneze si mai rau de chinuim ....ooofff

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006) si 15+
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

neata fetele
mirtha felicitari de rez bune de la echo sa cresteti mari si sanatosi la termen.
fetele multumesc de ganduri si de aprecieri si
asteptam azi vesti bunde de la fetele care merg pe la echo sau alt tip de intalniri
20+Dimitrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Flori mercic, dar eu tot ca o mica balena esuata ma simt.Da, si Astery e inca la subiectul de mamici de ian-feb 2006...colul tau este ok..atit il aveam eu la Bia la 14 sapt. Ma bucur ca bb e bine, chiar daca nu si-a aratat sexul..las ca afli in curind!Eu acum am dureri ca la ciclu, asa ca o sa bag un nospa!
Alexutza_26 4 etaje cu grasunul in brate? Ups..si tu te menajezi nu gluma!


Bianca Andreea
Larisa Elena21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Loren - pai ce sa fac, nu are cine sa ma ajute, mai ales ca iesim cam de 2 ori pe zi, ca altfel murim si de nervi si agitatie si de calduraaa, am incercat printre vecini sa ma ajute cineva contra cost sa il tracteze pe grasan...dar stii cum e, e bine la inceput, pe urma cand si-au dat seama ca-i greu al naibii, s-au dus pe la treburile lor

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006) si 15+
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamiseli_11 spune:

Buna dimineata, va poftesc la cafea. Eu am fost matinala, am baut deja o ceasca.
Ieri mi-a fost ingrozitor de rau, am avut o durere de cap cumplita si stari de ameteala si palpitatii de nu m-am putut da jos din pat toata dupa-amiaza. Mi-a trecut intr-un final cu un masaj energic din partea sotului la ceafa. Problema e ca a inceput piciorul bolnav sa cedeze, eram sa cad de 2 ori in casa. Nu m-a mai sustinut genunchiul.
Ieri cand am citit ultima oara odiseea am vrut sa va multumesc pt urarile de concediu placut si pt sfaturile cu burtica insa nu am mai reusit. Azi insa, dupa 10 ore de somn profund, sunt foarte bine. Va multumesc la toate fetele fara sa nominalizez ca sigur uit pe cineva.
Andy eu am anuntat pe toata lumea ca sunt gravi chiar de la inceput. Ce-i drept, e prima sarcina, nu am patit nimic pana acum. Nu stiu ce sa iti spun, sigur le vei putea spune tuturor prietenilor cand te vei simti pregatita. La urma urmei e copilul tau, nu trebuie sa pui afis in fata portii "Sunt gravi!"
Otilia mai ai putin si scapi de raceala. Cat despre numele baiatului, am stiut ca asa vreau sa-l cheme de la inceput, fara ezitari si sotul la fel. Nu am o explicatie logica. Pur si simplu s-a lipit. Ma bucur ca iti place.
Andreyutza trebuie facut tratament pt infectie. Mie medicul mi-a dat augmentin care e din grupa penicilinelor si se pare fara risc in sarcina, pt infectia urinara pe care o am. Ma plangeam ca ma doare burta cand fac pipi si nu prea mai urinez cum trebuie si am descoperit de ce. Am 4 zile de tratament si ma simt bine, nu ma doare burta, nu simt nimic in neregula cu bebe iar urinatul e din ce in ce mai bine. Mergi la doctor de urgenta.
Criss703 renunta la tocuri si la ridicat greutati. Burta cred ca te doare de la ligamentele care se intand. Daca te uiti cam 2 capitole in urma, gasesti o postare de-a lui Mav unde povesteste despre ligamentul rotund. Foarte interesant si explica ce se intampla la tine si la toate gravidutele de altfel.
Mirtha felicitari pt fetita balerina. Asteptam detalii.
Lorena ai mare grija cu efortul.
Isabela bine ai revenit. Ma bucur ca bebe e bine.Sa ne spui cum e la eco, aici toate vestile sunt asteptate, bune, rele, ne sustinem si la bine si la rau. Felicitari pt posibilul baietel.
Eli sanatate multa mamei tale. Burrtica e foarte frumoasa.
Flori76 e bine ca te-ai linistit si totul e in parametri la eco. Ai grija de tine.
Diana mie imi place Mihai, de altfel asa il va chema pe baietel si mai imi place Andrei.
Mihai inseamna "cine se aseamana cu Dumnezeu", Gabriel = "omul puternic al lui Dumnezeu", Andrei= razboinic, barbat, puternic si Damian= a domestici. Vezi care din aceste nume impreuna cu Tudor va suna bine, va place si se potriveste si cu numele de familie.
Eu ma duc sa fac ceva de mancare si mai intru sa citesc mai pe dupa-amiaza.
Va pup

Mihaela 19+ Mihai Cosmin
Gargarita lui mami
Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Neata, Burtici!

Andy, mersi frumos de site, l-am pus la favorite si o sa-l studiez pe indelete!

Mirtha, bravooooo! Ma bucur tare mult ca e totul ok! Ti-a placut de Steriu? Cat a costat eco? Cat te-a tinut acolo?


Lorena, sa stii ca si eu mai simt junghiuri si dureri ca la ciclu...Plus ca noaptea mi se intareste burta si mie...am observat ca sarcinile noastre seamana destul de mult pt ca te plangi cam de aceleasi chestii ca si mine!.

Babyzapi, ma duc imediat sa iti admir burtica! Am uitat sa-ti spun ca te-am vazut intr-o zi la Medlife, dar erai foarte ocupata si nu ti-ai ridicat ochii din monitor, asa ca nu am indraznit sa te deranjez. Poate data viitoare ! Oricum, am remarcat ca esti foarte frumu si slaba!

Mamiseli, multumesc pentru detalii, nu stiam ca Damian inseamna "a domestici".

Flori, super vesti si de la tine, ma bucur din inima ca bebe e bine! Colul tau e super lung, stai calma! Al meu avea 2,9 cm cand dr. mea s-a alarmat si l-a considerat cam la limita! Oricum, e ciudata rau chestia asta cu colul...eu am o prietena care a avut colul 2 cm toata sarcina, si a nascut la 40s. Habar nu am cat conteaza lungimea lui. Cred, totusi, ca mai degraba conteaza consistenta si calitatea tesutului decat lungimea.

quote:
"Acum am vazut ca Lorelay a votat capitolul asta cu 4 stelute si nu imi dau seama de ce..."
Cum adica, nue de bine? Scuze dac pun intrebari aiurea, caci nu ma pricep, insa am vazut mutrita aia suparata.



Monicabo, pai daca vrei sa votezi un subiect care-ti place, dai 5 stelute, nu? adica maxim! Daca dai mai putine stelute inseamna ca subiectul ala ti se pare prost, foarte prost sau chiar mediocru.


....................


Catalina, ma gandesc la tine, dar nu indraznesc inca sa te sun. Mi-e dor de tine

_

Diana, mamica Domnisoarei Nasturel
Dialoguri strumfesti


cu Bebedoi 20+






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:



Neatza burtici!

Am avut toata noaptea un vis urat: un criminal in serie omora gravidute. Ma trezeam si cand adormeam tot aia visam. Apoi am vis ca sangeram puternic si mi-era groaza sa merg la spital si sa aflu ca nu mai e bebe. Acum sunt tare ametita. Si mai sunt atatea luni de sarcina! Doamne sa fie totul bine pana la capat!

Mirtha felicitari pentru printesa!

Flori e bine ca te-ai linistit la echo.

Mamiseli ai grija de tine!

ginye 22+ Stefan

Bebitza
Asa a inceput totul

Bebe sapt5 Bebe sapt9 Bebe sapt12 Bebe sapt22

Nepotelu'
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Mamiseli si eu sunt cu durerea de sold sting de 3 zile...
Diana mie imi plac toate numele...Andrei mai mult ca deh, de aia i-am pus si eu Biei Andreea...si daca era baiat ii ziceam Mario Andrei! Dar si Damian e asa deosebit!
Alexutza_26 te cred ca nu se baga nimeni sa ridice saculetul de "cartofi"...abia ii ducem noi si sunt asa de grei...eu de ridicat nu o ridic, dar la diferitele manevre cu ea, tot se lasa cu toata greautatea de 13 kg pe mine!

Bianca Andreea
Larisa Elena21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Imi zice si mie cineva cu ce sapt. intram in luna a6-a?

Bianca Andreea
Larisa Elena21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Lorena, cand ai 22s implinite, deci 22+. La inceputul sapt. 23. Si eu numar si de-abia astept!!!

_

Diana, mamica Domnisoarei Nasturel
Dialoguri strumfesti


cu Bebedoi 20+






Mergi la inceput