Strumfi de un an (iul-aug 2007) (86)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Miillyy spune:

Buna dimineata si o de la Arad. Trezireeaaaa!

M. si Mihnea

http://www.flickr.com/photos/13025337@N04/?saved=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Sunteti asa frumusei si scumpei amandoi!
http://www.flickr.com/photos/13025337@N04/2625216546/

Pupici


http://good-times.webshots.com/album/563789222OBlizr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Neataa! O cafea pt toata lumea

Wooow, cate s-au intamplat in cateva zile!
pt toti strumfii sarbatoriti, in spcial pt Adeluta, Dodo, Matei, Denis Sa fiti sanatosi si sa va bucuratii parintii si de parintii vostri!
si pt tinericile mamici care au avut un motiv de sarbatoare: Alina, Simo Frumos gest al sotului Alinei

Vazut si eu pozici frumoase cu Dodolici carliontat, cu Daria cu codite, cu strumf de Xerxe delicat, cu Mihnea cel cu ochi rapitori si am mai vazut niste frumuseti de mamici, chiar asa, sa va fie rusinica, aratati prea bine

Intrbati de Lia... Ea si cu UNa sunt bine, doar ca nu mai au timp sa stea pe net, domnisoara cea frumoasa a inceput sa mearga cu mami de manuta si fara manuta si e intr-o continua explorare

Nikole tare ma bucur ca sunteti bine, si ma bucur sa te mai citesc. Mai vrem poze cu Albastrel

Oana si mie mi se pare normal ce simti tu, incearca, asa cum spuneau fetele, sa faci ceva care iti place, chiar si pt 10 minute (o baie cu saruri aromate, un shopping pt tine, o lectura de valoare, o plimbare cu o prietena...) si iesi mult afara, te-ar ajuta. Daca vrei ne intalnim in Copou sa ne destindem impreuna

Despre noi... am deja emotii ca mai sunt 4 zile pana la implinirea unui an de cand am adus-o pe lume pe printesa Lorinush Anul trecut, pe vremea asta, eram in spital pt ultimele analize si abia asteptam sa imi vad gagalicea, nimic altceva nu ma speria Noi nu facem ceva special, vin nasii la noi, abia pe 12 iulie, la rugamintea lor (pt ca au ei ceva de rezolvat pana atunci), le dam colacii, rasfatam sarbatorita si cam atat.
Aaa, si sa nu uit, Lori a invatat sa coboare singura de pe patul nostru, dar de urcat nu poate inca



Lavi si Lorina Maria (5 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52208" target="_blank">am jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

la Multi Ani!!!!Doru Andrei.Oare ce mai face mami a ta?


Oana,mami celor doi nazdravani: Iosua si Aaron.

www.flickr.com/photos/14066329@N04" target="_blank">poze noi


"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Buna dimineta!
La multi ani Doru Andrei! Poate ne pune mami niste poze cu tine sa vadem cat de mare e flacaul ei.
Alina/anya sotul tau e un dragut. La multi ani!
Luna foarte frumoase bancurile. Sanatate multa puiutiulor tai!
Milena ma bucur ca ai inceput sa mai postezi. E superb puiutul tau. Poate ne pui mai multe poze. Iar la tine nu se vad cele 5 kg.
Pt fetele care vor sa mai slabeasca. Eu am reusit sa ajung 56 de kg (cat imi doream) dupa ce am inceput sa iau boabe de orez pe stomacul gol. Se ia in prina zi un bob, apoi 2, pana la 30, apoi in ordine descrescatoare. Vad ca la mine a mers, dar de abdomene nu am scapat .
Dana eu pt petele de pe fata mergeam la cosmetica. O sa consult si eu un dermatolog. Nu mai stiu daca ti-am spus ca am vazut poze cu frumoasa Dariuta. E tare dulce.
Deni frumos ca voi sarbatoriti si primul sarut. Am admirat pozicile. Sunteti o familie foarte frumoasa. Imi pare rau ca vrei sa tai buclele lui Dodo, dar o sa ii creasca altele.
Monica felicitari Andreei pt ca paseste singurica. Eu pe Alex l-am invatat sa cada cu hamul.
Lavi felicitari Lorinei pt progrese. O sa invete repede si sa se urce in pat. Andra desi nu merge decat de-a busilea a invatat sa se catere pe trepte si pe scaunelul lui Alex. Eu am inlemnit cand am gasit-o in picioare pe scaun.
Pup fetele dar si strumfii!

Nico, mami de Andra si Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miillyy spune:

nma, interesanta chestia cu orezul ... cred ca o sa incerc si eu (imi plac curele astea care nu implica efort ).

xerxe2005,multumim!Si voi sunteti dulci.

Ieri l-am tuns pe Mihnea ... si a plans ... si nu i-a placut.Imi era asa de mila de el asa chel si suparat. Azi dimineata se freca pe cap si era evident surprins de ce gasea acolo (sau mai bine zis nu gasea).

Nici eu nu stiu cum sa procedez cu Mihnea dpdv al cazaturilor - nici el nu prea stie sa cada. A dat de vreo 2 ori cu biloiul de parchet si parca tot nu s-a prins ce e de facut. Eu insa nu prea agreez hamul, am senzatia ca il incomodeaza, il strange. Cred ca o sa mai exersam pe covor.


M. si Mihnea

http://www.flickr.com/photos/13025337@N04/?saved=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

neatza!
luna cred ca ti-a fost tare greu cu copii bolnaviori!Insanatoshire cat mai rapida.Te puuuuupam

anya felicitari pentru 'motz' si multi ani impreuna alaturi de sotul tau si fetitele voastre!Super idee din partea sotului sa iti faca cadou.Esti fericita sa ai o asemenea familie!

jadi super pozicile!ai 2 copii minunati si frumoshiiiiiiiiii foc foc.Si...mi se pare mie sau ai mai slabit?

milly baietelul tau are nishte okishori..te inneci in ei!Felicitari pentru petrecere.

Si noi l-am sarbatorit putin pe domnul Tati...cu bebe care a inceput sa zica tatatatata ( se oprise la un moment dat din vorbit pentru ca era ocupat cu brum brum) asa ca tati a fost foarte foarte fericit!Nu am facut petrecere din motive de ..nu avem cu cine..dar am fost impreuna cu fratele lui pe afara si apoi acasa la un pahar de vorba ..bere...papica..Ieri am fost iarashi la mare.Noi ne-am prajit nushu cum naiba!Bebe nu slava Domnului..oricum l-am tinut numai sub umbrela...a si dormit.ii place super mult la mare..vroia sa se arunce in mare..Era 8 dimineata apa era rece dar el era mandru si fericit....In alta ordine de idei am inceput sa ii fac baita in dus( nu avem cada).Deca cadita este foarte mica si faceam lac de acumulare in bucatarie.Am sa pun si poze si inca un filmulet..





mami de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex

www.flickr.com/photos/25237392@N04/" target="_blank"> Alex 9-12 luni

povestea nasterii lui bebitz
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=615a863745f24348351e30" target="_blank"> Mami+Tati=Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

'Neata, acum m-am trezit, dupa 11 ore, yupiii!
Am citit pe diagonala noul capitol, Monica, felicitari Andreei, o pupam si asteptam sa o mai vedem. Saby incearca sa nu-i mai ia mingea .
Lavi, felicitari pentru coboratul din pat. Sabinei nu-i prea reuseste, in schimb se urca singura pe paturi si pe fotoliu, sper sa mai dureze pana sa vrea sa coboare singura de la ea din patut.
Si noi suntem in toiul pregatirilor pentru turta, asa ca o sa mai arunc un ochi aici cand mai am timp.

Carla, mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miillyy spune:

Am uitat sa mentionez ca am mai vazut si poze cu Dodo de Jadi. Eu asa un copil frumos mai rar am vazut!Cred ca o sa stea fetele la usa voastra ca la coada la covrigi. Sa va traiasca si sa va fericeasca!


M. si Mihnea

http://www.flickr.com/photos/13025337@N04/?saved=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Lavi,mereu ma minunez de cat de frumoasa e Lori a voastra, a atat de dulce AICI
Sunt cu ochii pe albumele iesencelor, asa mai vad si eu poze de prin Iasi, de care mi-e cumplit de dor...

fetelor voi ati inceput sa le dati puilor mancarica cu sare?Azi a iesit albastrel cu bunica-sa in vizita la cumnata-mea, si cum copilului i s-a facut foame, i-a dat cumnata-mea piure de cartofi cu carnita de pui, si cuputina sare(zice ea).M-a sunat , i-am zis sa-l adauca acasa ca e mancarea pe foc...logic ca nu a mancat nimic, era si satul banui.Sunt curioasa, puiutii vostri tot nesarat papa?
Eu incerc macar inca o luna de acum, pana face un an sa nu-i adaug nimic in mancare, nici sare, nici condimente.

Mergi la inceput