Mamici norocoase de sept-oct 2008(85)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Da, ai dreptate e si aici o treaba..cumparatul cantarului,mamicile cu experienta stiu mai bine.
DAr am si eu o intrebare, care cred ca ramane fara raspuns ca nu e nimeni pe aici...monitorul audio...de care ati luat?

30+LUCAS
AMR 10 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piersicutza spune:

quote:
Originally posted by bitza2008

Da, ai dreptate e si aici o treaba..cumparatul cantarului,mamicile cu experienta stiu mai bine.
DAr am si eu o intrebare, care cred ca ramane fara raspuns ca nu e nimeni pe aici...monitorul audio...de care ati luat?

30+LUCAS
AMR 10 saptamani!!!




Bitza eu mai sunt pe-aici si ti-as raspunde dar nu stiu despre ce e vorba, sorry.

24+

Piersicutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Este vb de un aparat care poate fi audio sau video. Unitataea principala se pune in camera copilului iar tu fiind in alta camera il auzi/vezi printr-o statie/monitor.

Mi se pare util dar acum sa vedem ce spun si mamicile experimentate.

25+

Bebe

Eco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Eu nu am cumparat nimic (inca) pentru bb pentru ca deja de la primul subiect legat de cumparaturi am inceput sa ne. Eu vreau patut din lemn, lungutz, ca sa il pot folosi si mai tarziu, care sa aiba intaltime reglabila(sa pot sa ma aplec usor avand in vedere ca probabil ca in primele saptamani o sa fiu cam teapana) si eventual un sertar dedesubt.
El vrea patut de la chicco.

27+ - Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Deci nu bantui singura pe aici!
Angelynna, esti o scumpa, stiu definitia, dar nu stiu la ce sa ma uit cand cumpar un monitor. Noi avem o cam de supraveghere cu ecranel lcd si are si night vision, n u e special pt bebe dar ma gandesc ca o fi buna!


30+LUCAS
AMR 10 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Banu2268 spune:

buna gravidutelor

stie cineva ce e cu igm si igg?
eu mereu le incurc

21+ Salih

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Banu,IgM-ul iti zice dak ai boala in prezent si IgG daca ai avut-o in trecut si ai oarece imunitate.

30+LUCAS
AMR 10 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Bitza incearca poate e buna pt bebe, explicatia am dat-o pt Piersicutza.

Noi am fost in parc si e atat de bine

25+

Bebe

Eco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

bitza: ce ai tu este foarte bun ptr bebe, la nepoate am vazut ceva de genul www.reclama.ro/sisteme-de-supraveghere-copii/interfon-cu-activare-vocala-3760/" target="_blank">asta, daca ai mai multe camere si vrei sa-l si veziasta pare super ok si la bani
eu nu sunt hotarata daca sa iau cu monitor sau nu, avand doar doua camere, il aud cand plange si merg sa vad de ce.

Vasile
22+

bibinika
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Felicic, primul link nu merge.Si eu tot 2 camere am, dar punem monitorul pt ca l-am primit de Craciun de la o firma colaboratoare si dak il avem...

30+LUCAS
AMR 10 saptamani!!!

Mergi la inceput