Mamici norocoase de sept-oct 2008(85)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

feli nu am primit mail dar repet ca merge foarte foarte greu. Ma bucur ca va ganditi la numele de Alexei, noi nu ne putem hotara de nici o culoare, sper totusi sa ii dam un nume onorabil pana la sfarsit. E foarte normal ca ai cautat bona, eu personal as chema-o chiar dinainte sa nasc pentru a fi obisnuita cu ea ca apoi sa iti fie de un real ajutor. Pediatru e foarte bine ca ai gasit, vine si in alte zone?

cantar nu am fost fan, am avut noroc ca am primit unul la mana a doua. Nu as lua unul de nou, incercati sa faceti rost de unul second hand.
cadita simpla cu dop si pe suport de metal. Am folosit-o foarte mult timp, am avut si din aia cu forma inauntru si declar cu mana pe inima: o porcarie care te mai face sa si scapi copilul prin ea, este parerea mea personala, nu astept sa fiti de acord cu mine doar va impartasesc experienta mea.
termometru digital simplu temperatura luata numai si numai in fund ca dureaza 10 secunde, am avut de ureche si l-am aruncat pentru ca niciodata dar niciodata nu a masurat cum trebuie temperatura.
monitor am avut si l-am folosit doua nopti pana a inceput sa capteze sunete de pe strada si sa ma trezeasca aiurea apoi relicva nene, l-am reactivat cand am plecat prima data de acasa si cand am inceput sa stam noi seara mai mult in curte. Mentionez ca am casa destul de mare si am auzit copilul in permanenta, de oriunde. Daca vreti neaparat luati unul ieftin ca tot treaba aia o face.

July e ok sa faci exercitii cu wrap-ul dar realitatea e putin diferita vei vedea.

Miruna 27+ si Alexei (13.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

fetelorrrrrrrrr...turbez...nu pot sa dorm..m-am pus in pat pe la 11..m-am foit si nimic....am mancat jumate de pepene si am venit la pc....sunt destul de obosita pt ca azi toata ziua nu am stat deloc jos...am calcat...am facut bagajul pt concediu...am fost la gimnastica....am fost la dr...

bebe e bine....si mi-a dat unda verde pt mare asa ca duminica dimineata plecam spre ploiesti la parinti si marti spre bulgaria...sper sa fie vreme buna....offfffff..

ma duc la tv...poate vine somnul.....

POZE...POZULICI

28+... Erik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

neata,

cafeluta e gata, cu laptic, cu frisca, cu caramel (pentru Anca).
Ciocaniti cand ajungeti ca doarme beblina.

Eu, iepurica 22+
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Neata,


O cafeluta vreau si eu, dar adaug struguri, capsuni si ciocolata alba sau orice fruct sau suc de fructe numa proaspat sa fie!

Interesante discutii ieri! Si tare ajutatoare de asemenea. Multumiri tuturor care au venit cu pareri pro/ contra, in special lui Nocom. Voiam de mult sa spun cat mult apreciez posturile tale, ai un stil excelent de a argumenta, si pe de alta parte aduci armonie pe-aici. Dar ieri erai putin intoarsa pe dos? Ce e cu rosiile alea?

Si Muuh este o mamica experimentata care imi place mult. Nu dati cu rosii, folositi capsunile, mai sunteti si imi place si de voi

toate gravidutele lenese sau adormite sau ocupate in weekend, concediu placut cui pleaca in vacantzuri si bun venit fetelor noi. btalida va trbeui sa scrii in jur 10 mesaje repede,, pentru ca apar la cateva ore diferenta si nu te vedem deocamdata. Te asteptam!

Si gata ca iar mi se lungeste post-ul.


25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Neatza burtici


Noi abia am reusit sa adormim azi noapte si acum ne-am trezit .



25+

Bebe

Eco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

300 m-ai facut curioasa. Trebuie sa recuperez ultimele capitole ca nu am apucat sa le citesc.

Ma bucur tare mult ca avem si mamici cu experienta pe aici sa ne mai luminam si noi...

Uf, mi-ati facut pofta de cafeluta, ma duc sa imi fac si eu una mica si diluata sa am ce savura cand citesc topicurile vechi.

Daca mai vrea cineva, mai pun cateva cani.



27+ - Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Buna dimineata!Servesc si eu un cappucino cu voi!
Aici se anunta o zi naspa, de dimineata ploua marunt ...brrr parca e toamna.
Ramo concediu placut, sa ai parte de vreme buna! La fel si celorlalte fete care pleaca in concediu!!
Pupici tuturor si o zi buna!!

30+LUCAS
AMR 10 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Buna dimineata.Noi am fost sa scoatem sange ,am avut niste emotii ptr Andy,dar a fost taaare curajos asa ca am scapat.
Ieri n-am prea apucat sa postez,dar va spun azi parerea mea legata de cadita si cantar.
La Andy am avut cadita normala ,mai mare pe care am folosit-o pana pe la 1an cand a vrut in cada mare.
Cantar nu mi-am luat ptr ca snt si asa paranoica si cred ca l-as fi cantarit non-stop.
Si acuma ma duc sa-mi beau si eu cafelutza cu voi.

28+bbelina

laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Ia spuneti-mi si mie ceva, pentru ca 2-3 zile ma cam chinuie fenomenul si nu stiu ce sa fac.

Am senzatia sa mi se strange burta, de obicei in jurul buricului. Dar se intampla sa simt si mai mult jos (mai rar). Nu doare, doar se impietreste burta si nici asta foaaarte tare, dar am senzatia ca nu-mi prea mai incap in propria piele si ca sunt grea. Se intampla mai ales seara dupa o zi de stat la birou si "naveta" us-intors de la munca. O singura data m-a durut foooarte vag ca niste dureri menstruale uitamsem cum sunt hehe).

Sunt contractii BH sau trebuie sa iau no-spa? Nu e cam devreme la 25 de saptamani pentru BH? Si acum cand stau pe scaun incep sa imi simt burtica grea din nou, iar noaptea tecuta nu cred ca a trecut, cum s-a intamplat pana acum.

Va multumesc anticipat!

25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

300 acelea sunt contractii,si mie mi se intampla in ultimul timp mai ales spre seara,nu sunt dureroase ,dar nici o senzatie placuta nu e.Eu iau no-spa.Si nu e prea devreme,sunt fete care au de prin trim I.

28+bbelina

laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput