FIV 184

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Smoly - am facut cu dr. Dracea, si cu biopsie testiculara la sot - i-a facut-o Damian - iar embriolog a fost d-na Dascalescu. Adik cum nu se poate mai greu.

Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smoly spune:

amzulica mai am si eu o intrebare:
cum este cu embriologii la Giuly? Lucreaza Cocei o sapt si Dascaleasca o sapt?
Eu as vrea sa-mi fie Dascaleasca embriolog(cu Cocei am avut o mica altercatie acu 2 ani si am avut impresia ca n-a uitat)

Te astept, copilasul meu frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Smoly - asa este doar ca n-am inteles de ce in sapt. in care am facut eu - desi era sapt. lui Cocei mie mi-a facut Dascalescu, asa imi si doream ca si la mine a fost o problemuta in sensul ca la primul FIV am avut punctie oarba din 14 foliculi si mi-a zis ca mi se termina rezerva ovariana adik mi-a bagat mortu' in casa. Si dupa cum se vede rezerva ovariana a fost asa de terminata ca am produs la al doilea FIV 10 ovocite si 8 embrioni de 8 celule si am ajuns si la blastocisti - si s-a si prins - multumesc lui Dumnezeu. Nu vreau sa ma enervez si nici sa port dusmanie nimanui. Faza e ca la momentul ET am cerut sa-i vad si d-na Dascalescu era la calculator iar Cocei in picioare cu pixul imi arata pe ecran insa se vedea ca isi aducea aminte f. bine ce mi-a zis in urma cu 3 luni - mai leas ca la mine a fost si un caz dificil cu biopsie la sot. M-am chinuit fetelor cum nu va imaginati - practic la mine FIV inseamna taiere concomitenta si la sot. Doamne ajuta sa scap de spermograme, analize, punctii, programari, eco, estradioale...

Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns verga spune:

Daria daca mia duc aminte numarul este 3161273 suni in intervalul 12-13 si ceri la sterilitate dai numele doct la care vrei sa mergi si in functie de programari iti da data la care esti programta eu am avut noroc nu am asteptat decat 2 saptamani dar sar putea sa astepti si mai mult .Eu am facut eco mai mult la clinica privata a doct.Cezara Bucur decat sa stau pe folurile de la Giuly iar la spital am mers doar pentru Punctie si ET.Daca mai ai intrebari te ajut cu placere


A visa asta-i fericirea;a astepta asta-i viata-Victor Hugo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smoly spune:

amzulica ce a fost mai gru a trecut,si la cat te-ai chinuit rez pozitiv este tot ce aveai nevoie.Asa ca de acum inainte...CAPU SUS

PS:nu vreau la cocei pt ca mi-e frica de faptul ca nu se va ocupa cum trebuie de embrionasii mei(pare o tipa rautacioasa,sa ma scuze fetele care cred contrariul)sper totusi sa fie o adevarata profesionista!

Te astept, copilasul meu frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabita78 spune:

AMZULICA, felicitari, parca mi-ai marit sperantele in reusita.
Fetelor, am si eu o intrebare: de aseara am inceput sa iau, pe langa progesteron vaginal, niste pastile de estradiol si habar nu am ce rol au si de ce trebuie sa le iau.
A mai luat cineva astfel de tratament?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

Verga - am sunat si cu chiu cu vai mi a dat interior 126 parca si apoi mi au zis ca nu mai sunt locuri libere pana n septembrie si sa sun in sept. sa ma prog. probabil cand imi vor spune ca sa sun in decembrie; eu am spus ca oricum nu voiam acum, acum ca e bine si in sept. dar n am avut cu cine sa ma inteleg; dar nu renunt oricum mai incerc de luni incolo daca nu, apelez la unchiu'Fane, care a lucrat acolo 30 de ani si ma duce direct la Marinescu daca vreau; dar n as vrea totusi, vreau sa incerc singura pt. ca inca nu stiu sigur ce voi face si unde voi merge; maine merg la eco si voi vedea si ce va fi probabil mai departe;buna treaba cu monitorizarea la cabinetul particular decat sa astepti pe la usi; si Dracea la fel face ? pupici si multumiri

Asteptand a doua binecuvantare de la Tine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rami 73 spune:

Fetelor, voiam sa va anunt ca azi am vazut si eu la eco o inimioara , nu ma asteptam sa se vada deja, se pare ca ecograful de la Giulesti e destul de performant totusi. Ma rog sa fie bine in continuare.

Apropo de dr. Cocei, mie mi-a lasat o impresie de profesionista, poate este usor acida uneori, probabil si din cauza ca este foarte asaltata de paciente si uneori cred ca nu mai face fata cu nervii. Daca totusi ai rabdare sa o astepti, poti sta de vorba cu ea si te trateaza ok. Pe mine de exemplu m-a ajutat foarte mult, cred ca 80% din reusita i-o datorez.

pozici

"Dream as if you have forever. Live as if you only have today."
James Dean

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Ramiii,ce moment fericit pentru tine! hai,linisteste-te, totul va fi bine!
Amzulica, n-am apucat sa te felicit, desi am citit zilele trecute si m-am bucurat pt tine! Sper din tot sufletul sa creasca valoarea!
Miruna, de acum esti mamica, asa trebuie sa gandesti!
Ioana, ai doi pumnisori stransi tare maine dimineata!
gabita78, nu stiu ce sa-ti spun despre estradiol, imi pare rau.
Fetele in asteptare, sper sa veniti cu vesti buune, sa ne mai ridicati moralul!


poze www.slide.com/r/dCBFcIkWyT8qTm6zqmE3_Z0Uzm4PEDxK?view=original" target="_blank">noi2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Rami,felicitari pentru inimioara!(m-ai intrebat despre pastilutele de estradiol,din Islanda le-am luat)

Amzulica,felicitari,sarcina usoara si la termen si bb sanatos!

Gabita78 si eu am luat estradiol pana in sapt 12.Din cate am inteles si sper sa nu gresesc,se ia pt a imbunatati calitatea endometrului.Bafta multa!

Andicu,sa-ti traiasca baietelul si sa va aduca numai bucurii! La multi ani,Filip!

Flori 13+

Mergi la inceput