Colectia de toamna-iarna 2005 (201)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Roxi scumpa, sa va traiasca crestinul, sa fie sanatos si sa vrea cit mai putin in brate!

Noki, felicitari c-ai scapat de toceala!

Cata , bine ai venit, nu stiam ca ai fost plecata...

Tania LA MULTI ANI, multa fericire si impliniri, un car de energie si voie bune!


pup fetele!

Ina,Rachel Georgia (Nov.23,2005) si Pufosel


Today is a wonderful day; I choose to make it so.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

helou

TANIA si ROXANA LA MULTI ANI CU SANATATE SA AVETI PARTE DE TOATE BUCURIILE DIN LUME!!!

ROXANA sa-ti traiasca micul crestin, sa fie sanatos. si tie...putere multa multa multa si mai ales rabdare.
stiu cum este, ca si eu am iesit afara singura cu caruciorul si tricicleta si Alex nu statea jos de nicio culoare, sau daca ies doar cu caruciorul nu dureaza mult si Vlad imi zice sa-l pun pe Axutu acolo sus (adica sa-l tin pe manerul de la carut) si sa-l pun pe el in carut ca ciuciolu' (caruciorul) este al lui.
tu esti chiar o super mama ca ai si scoala si mai ai energie sa si inveti. bravo tie.


fetelor, Vlad este mai bine, merge mai bine si acum sta si pe tricicleta, inca schiopateaza si nu indoaie bine piciorul. dar macar se intoarce noaptea de pe o parte pe alta...te lasa sa-i apesi pe pulpa.
a mai facut aseara un pui de febra de 37.4, i-am dat oricum niste nurofen ca se culca si am zis ca decat sa creasca si sa doarma prost...

MARIA ai mai zis tu de arnica inainte sa-i fac vaccinul, m-am gandit atunci sa iau si eu dar...pauza, am uitat.
si cand am plecat de la dr l-am pus in carut pe Vlad ca era lesinat si de caldura dar mai ales de somn. asa ca la cateva minute departare de dispensar, a adormit.
s-a trezit ok, a dansat, s-a jucat cu mingia, s-a cocotat, a sarit...apoi a plecat cu mamaie afara la plimbare, la frizer si pe drum a inceput sa zica "au au au pusolu" si sa schiopateze. dar destul de rau ca l-a luat mamaie in brate, chiar numai putea merge.

sper sa fie ok.
acum sunt amandoi la tara....i-am dus aseara. s-a trezit Vlad si a plans dupa mine. am ramas surprinsa totusi ca desi nu i-a zis nimeni ca mami si tati pleaca si ei raman acolo, aseara era lipit de mine! numai la mine in brate vroia si de obicei cand suntem la tara si este cu tataie, pe mine ma lasa sa respir. ca sa numai zic ca si Alex era lesinat sa-l tin in brate.

of...dar deja mi-e dor de ei si ma invart/cocoiesc in casa aiurea de tot.

ma duc sa-mi deschid si eu mailul

Joy de Vlad Andrei (1 decembrie 2005) & Alex Gabriel (19 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

M-am trezit pe la 5.30 de durere de masea. Ma doare de vreo 2 zile, deja trecusem pe Ibuprofen dar ultimul il luasem pe la 11 seara.
A zis ca daca persista durerea cu tot cu antiinflamator sa trec azi dupa masa pe la ea (stie problema, e o masea de minte care iese de vreo 5 ani si acum o impinge pe alta... balamuc. Extractie nu poate sa-mi faca cu o zi inainte de plecarea mea in concediu ca apoi nu are cine sa scoata firul )

Asa ca sunt cu moralul la pamant cu o zi inainte de plecarea in concediu. Ce sa mai zic de bagaje & co.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

of LAVI exact ce-ti trebuia acum....stiu cum este cu iesitul unei masele de minte in n-spe mii de ani, asa m-au chinuit pe mine amandoua. ca doar 2 au iesit si inca cea de sus in loc sa iasa in jos cum trebuia, se ducea in restul maseleleor de-a lungul gangiei si mi le impingea pe toate de ma durea pana la incisivii centrali.

de frica scosului am stat cu ea si pana la urma si-a facut loc si a iesit bine. dar pe partea stanga si aia de sus si aia de jos imi fac figura de 3-4 ori pe an se inflameaza se umfla de-mi sta sa pocneasca si apoi se trag la loc, spre disperarea mea.


Joy de Vlad Andrei (1 decembrie 2005) & Alex Gabriel (19 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Joy
Lasa netul si du-te si plimba-te pe afara, relaxeaza-te, profita ca esti iar domnisoara , fara copii cateva zile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

LAVI mi-am facut o baie....si am zacut asa muuult in cada ce m-am incretit.
si acum caut sa incep cu ince[utl in ale gospodariei. adica nu stiu de unde sa incep CURATENIA!!!!!

eu te pup, concediu placut si trage o dusca de ceva la maseaua aia poate poate s-o imbata si te-o lasa in pace.
abia astept sa vii cu poze si impresii. te citeste si Cristi pe nerasuflate cand pove de lucurile pe unde ai fost.


LEEA ce-ti face T cu kakarea???? ca Vlad este iara de cand cu vaccinul asta constipat, inca aseara i-am pus supozitor ca nu facuse de 2 zile si nu a facut.

Joy de Vlad Andrei (1 decembrie 2005) & Alex Gabriel (19 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Io-s la servici, tre' sa citesc din manualul limbajului pe care il implementam sa vad daca-s de acordcu ce mi-a zis sefu' sa fac dar n-am niciun spor pt ca ma doare maseauaaa; pe la 6 am luat ibuprofen si pana la 10 n-as lua altul. Poate gasesc un algocalmin prin cutia de medicamente a firmei.

Joy ia-o incet cu curatenia, pe rand si organizat!
Si eu ma apuc de curatenie mare cand las fetele a bunici dupa ce ne intoarcem.

mihaelutat ce-ti mai face "le dos"? S-a reparat de la sine sau medical? La mine dupa fiecare bufnitura s-a reparat de la sine in cateva luni dar nu arata chiar cum ar trebui sa arate daca te uiti la spetele meu . Am luat si eu vreo 2 trante mari de tot si alte cateva mai mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Doar in trecere sa va salut, fug sa o iau pe femeia care-mi face curat si apoi sa spal masina

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Lavi posteriorul s-a vindecat fara urmari si fara medicamente, ca si coada de soparla, adica o rupi si apoi creste singura la loc. Dar cum toate "bubele sunt in kkuru babii mele", este o vorba populara, nu am inventat-o eu, acum ma doare in gat si tusesc ca un magar dupa ce a baut cola rece...Am trecut pe Eurespal si Paracetamol sinus, mi s-a declansat rinita alergica desigur, a 7 oara sezonul asta de primavara-vara, deci bag si picaturi si Claritine, si il suspectez tot pe cretinul care m-a spalat pe cap, ca din ziua aia nefasta am ramas si intr-o ureche si cu gatul varza. Cu prima ocazie il omor, si cand ma gandesc ca i-am lasat si bacsis....
Ok ma duc sa imi suflu trompeta si revin.
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

quote:
Originally posted by Mihaelutat

Lavi posteriorul s-a vindecat fara urmari si fara medicamente, ca si coada de soparla, adica o rupi si apoi creste singura la loc.



eu fac bagajel, la pranz ma duc sa-l iau de la gradi si plecam la mare, sunt vreo 2 gasti acolo. sper sa n-avem probleme pe drum ca n-am niste acte la masina, ups. plecam la pranz ca sa-si faca somnul in the car ca altfel se plictiseste atatea ore.

felicitari tuturor mamicilor care invata sau care au terminat sesiuni, lucrari, masterate etc, toata stima, eu nu ma mai simt in stare sa fac vreo scoala mai lunga de 3 luni la varsta mea inaintata, adica asa cred acum...

joy, deci te boieresti.... baga curatenie mai intai sa ai sentimentul muncii implinite si p-orma film, magazin, vizita la o prietena, manechiura la salon sau, mai ieftinache, in fata televizorului de-acasa cand se transmite un serial misto pe axn:), o carte buna, un ghiveci nou, orice chestie mica care sa te bucure, profita ca estinitel libera ca erai vai de tine cu timpul pana acum. te pup


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput