Mamici norocoase de sept-oct 2008(84)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Banu2268 spune:

pai ea e a 3 dr la care ma duc
dupa ce prima mi-a zis ca-i extrauterina si a 2 a vrut sa imi faca cerclaj ca am colul intredeschis.

am ajuns la ea din intamplare tot prin cineva. Nu stiu n-am intrebat daca e si pe la vreun cabinet particular.
dar ea e ok nu m-a pus sa fac nnnn analize cum m-a pus a 2 a mi-a zis ca am cheltuit prea multi bani si ma intreba asta pentru ce v-a dat>? asta pentru ce? Mi-a zis sa ma linistesc( ca eu luasem antibiotic fara sa stiu ca sunt insarcinata si apoi la 6 si 12 saptamani pentru infectie urinara) sa fiu mai calma. Adica fata de hienele dinaintea ei care m-au pus sa fac mii de analize si te chemau de 10 ori .. deh clinica privata pana acum mie imi place de ea.

adica in privinta cerclajului in aglomeratia de la camera de garda ea s-a apucat sa-mi faca un desen sa-mi arate cum arata inauntru si de ce n-am nevoie de procedura asta/

adica putea sa spuna si ea da sa facem( adica sa-ti iau banii si gata) ca pana la urma toti vor sa-ti gaseasca ceva ca sa te coase sa mai stiu eu ce da sa le dai bani!!!

singurul lucru e ca nu-mi prea place spitalul ..... e tot timpul aglomerat si astepti poate si 2 ore ...mai are o cezariana o nastere normala......
la eco stai la coada ... mai vine si alt dr cu cineva in fata...... dar decat sa dau milioane la clinici private prefer sa-mi iau 2 reviste si sa astept sa fiu primita.

o alta dr colega cu ea mi-a zis ca la nastere pot sa ii dau si 100de euro

si caut-o la google eu asa am facut si am gasit lucruri dragute despre ea ... pana acum.

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Banu2268 spune:

monica ,.,.,..
caritas>.>>>??
doamne fereste daca ar fi sa ma iau dupa ce-am citit tot pe aici pe la doctori de care sa te feresti

cica dupa nastere cand mergeau mamicile sa alapteze asistentele ziceau " ia uite si la vacile astea se duc sa dea lapte " ceva de genul

sau daca te duceai la curatare care insemna niste vata muiata in iod asistenta vorbea cu fratele sau tot in camera aia. si cand a fost rugat sa iasa afara el i-a zsi ca stie toate pasaricile din spital!!!

asta am citit aici la dr de care sa te feresti


21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Banu multumesc intru sa vad ce e pe google.

Valentina 25 + Matei

Asa creste gandacelul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

banu, la hipocrate la ce dr ai fost ?
am facut si eu un control acolo la silvia dumitrescu si mi s-a parut ok.

maryb 21+ cu

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

Moniq, dap, ne vedem la curs... multam de oferta, vin cu "perpatul" din dotare!

_
Our future determines our past
Fasolica de S30+
Fasolica eco 1 22S
Fasolica eco 2 22S
Fasolica eco 3 22S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

helloooooooo

fetelor..spuneti-mi va rog ca fel de perna de alaptat sa iau...am vazut in oras doua tipuri...unele umplute cu "bilute"..cred ca de polistiren si altele umplute cu vatelina....care sunt ok?????


am fost aseara la dr dar era la o nastere asa ca am amanat pt vineri....sper sa-mi dea verde pt concediu pt ca plecam, duminica dimineata...

POZE...POZULICI

28+... Erik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Banu2268 spune:

a si in privinta banilor

i-am dat cate 500 de fiecare data cand m-am dus la ea si spune si multumesc

si nu m-a mai pus sa mai platesc nici ecografia m-a pus sa mai aduc adeverinta de la servici si medic de familie si n-am mai platit dar astea le-am adus o singura data.
si la eco totusi iti face ea ce-ti face dar e bine pentru morfologie fetala sa mergi in alta parte ca ei au 2d parca. oricum vorbesti cu ea
adica asa daca o vezi e foarte draguta vorbeste frumos ,,, asa mi s-a parut mie care crede-ma ca sunt o cusurgioaica hehehehe



hai fetelor ca eu ies un pic sa platesc cablu si sa iau ceva de pe la mega si ma-ntorc

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Ramo, cred ca cea cu bilute din polistiren e mai buna.

O burtica mititica

29+ Carla Alexandra
Atat a mai ramas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:



Imi este foarte cald, ma doare spatele, si stau mult prea mult in fata compului . Mi-ar placea sa fiu la o terasa acum cu o prietena la un suc, dar eu sunt in fata calculatorului. Cam asa incepe povestea cu: ma bucur sincer ca v-am cunoscut, mi-ati fost foarte aproape in momentele cele mai grele, sper ca intr-o masura macar am reusit sa ma revanshez, mi-am facut cateva prietene cu care voi pastra legatura si pe care ma bucur ca le-am cunoscut in mod deosebit, iar acum imi iau "La revedere" de la voi. De azi nu am sa mai intru pe forum si am rugat-o pe Ale sa imi stearga contul (sa nu mai existe tentatia ). Nu vreau sa nominalizez pe nimeni de data asta! Toate mi-ati fost dragi.

Va doresc sa aveti toate copii sanatosi, frumosi, destepti, bine educati, exact asa cum visati fiecare!



ps- m-am sters din listuta ca sa nu ramana acolo o persoana ca multe altele despre care nu se mai stie nimic de multa vreme. N-am vrut sa plec fara sa zic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

Andreutac - concediu placut si tie si multa odihna

Mami de alexa, andy.p, anca - multi pt voi.La noi toate bune doar ca ne luptam cu caldurile si cu durerile zilnice cap.
Noi cumparaturi nu am facut. Momentan citesc ce vb voi despre carucioare, perne de alaptat... si apoi ne hotaram.

28 +
www.flickr.com/photos/25613544@N08/?saved=1" target="_blank">noi si burtica

Mergi la inceput