Mamici norocoase de sept-oct 2008(84)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babytza spune:


Andreuta concediu placut !!!!

Valentina 25 + Matei

Asa creste gandacelul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Banu2268 spune:

piersicutza.....

da la tine ce sa zic....
eu vara trecuta am plecat in turcia doar....
stim cu totii cum se poarta vanzatorii pe aici, mai au putin si te jignesc sunt nepoliticosi nici nu-ti mai vine sa mai cumperi sau te lasa sa te uiti si nu te ajuta nimeni cu nimic.

cand am ajuns in turcia si vedeam ca iti scoate 10 modele sa te uiti si 10 culori si de cand intri in magazin ti se spune bine ai venit si nu sunt nesimtiti .... a fost un soc dar pana la urma eu nu mai puteam sa suport cand intram intr-un magazin sa ma asalteze cu intrebari sa-mi scoata 10 modele....... ma sufocau
eu obisnuita ca in romania ........

asa ca am acum si la tine cred ca sufocarea asta la un moment dar o sa fie enervanta desi ei n-au nici o intentie rea

e vorba de noi de tara de cum suntem obisnuiti.. cred ca daca te duci cu plicuri pe acolo te dau aia afara cu tot cu plicuri hehehehe

eu zic sa te mai interesezi prin spital sau pe la alte prietene colege care au nascut acolo ....?> care-i procedura de multumire>?



21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

Anca tot e bine ca te-ai lamurit, sau ca ai reusit sa faci o alegere :) eu vreau sa comand de afara foarte multe din chestii pt ca sunt mai ieftine si d-asta ma tot gandesc.. ca as vrea sa iau cat mai multe, sa nu las prea multe pentru dupa. Apropo, tocmai citeam pe niste site-uri ca cica cea mai recomandata este salteaua din latex! Este anti-alergeica, anti-sufocare, anatomica si alte o gramada de anti

_
Our future determines our past
Fasolica de S30+
Fasolica eco 1 22S
Fasolica eco 2 22S
Fasolica eco 3 22S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Fetelor, naste cineva la Cantacuzino?

Valentina 25 + Matei

Asa creste gandacelul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Banu2268 spune:

babytza..........
cred ca eu
daca nu se intampla cine stie ce ......

dr alina ursuleanu

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

CE ar putea sa se intample ?? BB o sa fie bine !!!
Cum e dr ? o stiai dinainte ? Eu locuiesc aproape si vreau sa schimb dr pe care o am acum.. Sunt in cautari ...poate imi recomandati pe cineva.

Valentina 25 + Matei

Asa creste gandacelul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Concediu placut fetelor.

Noi deocamdata ne ocupam de renovarea camerei si asta la inceputul lunii, pe urma vom cumpara ceea ce este necesar pt bebe.

Referitor la atentii pt doctor, asistente nu stiu inca, dar am sa ma interesez, as vrea sa nasc la Filantropia unde m-a asistat dr de la inceput dar sa vad daca va fi in Buc atunci cand va fi momentul.

25+

Bebe

Eco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

sa fie un cap plin de vesti bune! Banu, bine ai venit! imi pare rau ca ai trecut prin asemenea greutati, dar daca acum sunteti bine... Denisa, bine ai revenit si bine ca ai scapat de musafiri :) Ramo, unde mergeti in concediu?

alexa simami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Da la Caritas naste cineva??????? Ma indoiesc

July, ne vedem azi. Vii cu sotzu sau trec sa te culeg?



POZNICI CU NOI
www.flickr.com/photos/23758792@N08/?saved=1" target="_blank">POZE CU BURTOIU SI BUBU
28+ Cuculetz Andrei

AMR 79 DE ZILE PANA LA BEBE ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Neata fete cu burtici! va bag si eu dare de seama cu ce-am citit din urma. Sper ca n-am devenit offtopic, citeam si am tot scris cate ceva, ca altfel nu mai fac fatza zumzaielii voastre :)

babytza sa-ti porti de grija cu colul ala ! Multa odihna un strica nimanui

La multi ani intarziati Adriei, bebe frumos si sanatos si sper ca ai primit cadouri frumoase!

Laura mamica de Andy, ce mari ne-am facut! Bravo si tineti-o tot asa tu si bebe! Multa sanatate.

Angelynna oncediu placut in continuare, buna idee cu pllimbarile pe jos. Si eu incercs a fac la fel, desi cu caldurile astea mi-e cam greu, dupa o zi de munca nu stiu cum sa ajung mai repede acasa.

Banu bine te-am gasit. Nu te mai supara nicium, ca nu face bine in sarcina. Ma bucur ca sunteti bine tu si bebe pana la urma.

A propos de salteaua de cocos, mai demult una din fete (Muuh cumva? Sau Nocom? Scuze daca ma insel) spunea ca salteaua de cocos simpla e incredibil de tare, si a trebuit sa puna deasupra un burete ca sa poata dormi copilul. Astept sa vaed ce mai zumzaiti si mai diguiti voi pe net, eu mai am 2-3 zile si alerg dupa acte pentru imprumuut sa ne luam in sfarsit o casutza, asa ca bebe mai are de asteptat. Un stiu cum e la voi exact, dar mie mi se tot spune (si vad printre cunostintze) ca primim multe lucruri, asa ca nu ma agit oricum deocamdata.

Boo te inteleg perfect cu datul, am si eu aceleasi dileme. Urmeaza sa ma duc la dr mea la spital de data asta, sa-i arat niste analize, si sa ma mai sfatuiesc cu ea, si un stiu cum sa procedez….

Mai citesc, revin, si intre timp va nu inainte sa va spun ca eu eram convinsa ca azi e marti


25+

Mergi la inceput