FIV in Ungaria 40

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jovana spune:

Buna fetelor? am facut analiza de singe HCG si este 450,8 sint primul fiv reusit la Debrecen cu Dr Tandor . Astept un Va rog sa ma treceti la prima pgina la gravidute ,Va Multumesc ? Cosmin si Caelia imi pare sincer rau pentru voi dar fiti optimisti si mai incercati ,pina la urma va ajuta Dumnezeu caci toate se fac cu voia lui vasi va doresc numai bine ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julia75 spune:

O veste buna si una rea!
Jovana, felicitari si sarcina usoara iti doresc!
Cosmin si Camelia, imi pare rau de nereusita, data viitoare sa fie cu noroc!

Julia 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_37 spune:

dariaioana, multumesc pentru informatii, cred ca voi miza pe punctualitatea dr. Kovacs si voi face rezervare pentru un tren care pleaca mai repede. Ma cam deprima ideea de a sta prin gara 7 ore sau de a schimba 5 trenuri pana acasa (cam astea mi-ar fi optiunile daca fac rezervare mai tarziu). Dilema mea e ca nestiind cat este de aglomerata Budapesta, nu pot calcula timpul pe care il fac de la clinica pana la gara de est. Dar fie asta singura problema...

Cosmin si Camelia imi pare tare rau pentru voi.

jovana felicitari si sanatate maxima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_37 spune:

oooups, am folosit niste caractere care ies din pagina...sorry!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha3 spune:

Bine v-am gasit la un nou capitol! Sa fie numai cu reusite!

valeria72 - Sa ai grija de tine!

Miha2004 - ma bucur foarte mult pentru tine. Ai grija de comoara pe care o porti. O sa uiti repede de starea de greata prin care treci. Merita orice ca sa-ti tii copilul in brate.

jovana - Felicitari! Bine ai venit!

Speranta2008 - Bine ai venit!

alina_37 - Bine ai venit! Pentru mai multe fete de pe forum al doilea FIV a fost cu noroc. Fii optimista si nu te lasa.

borzasimo - ai grija de tine si de bebe.

Mi-Ka am citit mesajul tau si o sa trec astazi pe la tine.

internet

Liana30

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns internet spune:

Camelia, Cosmin imi pare rau.Sa nu va pierdeti speranta, intr-o zi o sa aveti copilul mult visat. Va pupam
Jovana felicitari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuculucu spune:

alina 37: salut!
sr-ul kovacs este destul de punctual, dar ar fi bine ca atunci cand ajungi la clinica sa le spui asistentelor de la receptie ca ai tren inaoi si sa te ia ca prioritate. au fost situatii cand am asteptat, au fost momente cand a fost punctual...asa ca

nu stiu care e gara de este, dar este o gara mare destul de aproape de zona in care e situata clinica. e tare frumos orasul, si poate data viitoare va lasati mai mult timp si pt vizitare, sa va mai relaxati putin. ia o harta, chiar daca e din aceea mai simplista de pe net si uita-te in ce district e gara si apoi unde e clinica si ai sa vezi daca sunt aproape.

daca mai ai intrebari, nu ezita sa le postezi..

bafta multa!

despre mine: sunt bine, nu prea mi-e foame... stau acasa deja de o saptamana si ma cam plictisesc. bebicii sunt bine, misca si sunt veseli in fiecare zi. stau cat pot de mult intinsa, insa nu am rabdare sa stau toata ziua. cu mancare asta e mai greu ca nu mi-e pofta de nimic. va pup si numai bine tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_37 spune:

tuculucu, vreau si eu sa ma "plictisesc" ca tine... Multumesc pentru pont si urari, sper sa intru si sa ies in timp util de la doctor....am programare la ora 14 si tren la 17:15 (cea mai buna alternativa, altfel astept pana la 23:30)...Apropos, cum este personalul? Daca ii rog sa imi cheme un taxi sunt amabili?...habar nu am limba maghiara... Pe de alta parte, daca nu pot prinde trenul, asta e...doar nu pentru asta merg atata drum.
Sanatate maxima si multe bucurii!

miha3 multumesc pentru urare...in cazul asta abia astept fiv 2...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Viviannie spune:

Buna,

Sunt asa de fericita ca am gasit unde pot afla mai multe despre clinici din Szeged!! SARU-MANA!!!
Eu sunt proaspata gravidusha si sunt disperata ca mi-e frica de actul nasterii in conditiile spitalelor romanesti si tare as dori sa vorbesc, poate si-n private (annyfe@yahoo.com), cu cineva care a reusit o cezariana/nastere cu succes la Szeged si care au fost procedurile de urmat cu hartzogariile ? (auzisem de ceva de genul: traducere legalizat la un notar din HUN certificatele de nastere si casat ale parintilor, dupa nastere doar 3 zile ramas in spital, fisa de transport al bb ca sa nu fie plata asa scumpa pe pasaportul bb, adeverinta de nastere legalizata la notar in RO parca, drumuri cu bebe de 5 zile la consulatul maghiar ??? de unde oare, k in RO sunt doar la CJ, B si Miercurea Ciuc)

Multumesc ,
Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Fetelor, stiti ca pe forum a fost initiata o campanie de responsabilizarea a autoritatilor in problema finantarii reproducerii asistate medical dupa modelul diferitelor tari europene. Subiectul este AICI
Dupa ce am trimis petitii catre Ministerul sanatatii fara nici un succes, urmatorul pas ar fi sa cautam persoane influente care sa poata face o campanie, si ca membre DC vom solicita ajutorul aministratorilor in realizarea unei campanii de amploare.
Pentru ca inca nu exista o petitie on line, pentru asta trebuind sa avem o propunere de lege si sustinere in parlament (nu ma pricep f bine dar asa am vazut ca a fost la alte petitii on line)ca sa vedem in prima faza numarul celor care sunt de acord, va rog sa votati subiectul in cauza. (nu am gasit alta modalitate de a arata ca suntem de acord, fara a incarca subiectul cu mesaje )
Va astept si sper sa ne unim cat mai multe si poate vom realiza ceva pana la urma!


Ioana -the new me!
animalutele mele iubite

www.petitiononline.com/legemame/petition.html" target="_blank">SEMNEAZA SI TU petitia pentru legea mamelor!

Mergi la inceput