FIV in Ungaria 40

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Helloo.Poftiti de la noi o !

Multumim mult de urari!!!
multi de la mine si de la Filip pt Ioana, Dariaioana, Magduta, Cris, Julia, Liana, Valeria !!

Va dorim tuturor sa ajungeti ca noi cat mai repede!!



Andreea si Strumfuletul de 1 an, Filip Gabriel (27.06.2008)

Am implinit 11 luni!
www.tickercentral.com/view/9fgr/a.png" target="_blank">Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:

buna


LA MULTI ANI FILIP!!!!!!!!!!


Multumim pentru capitol!!! sa fie cat ma multe reusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:

buna tuturor

am reusit sa citesc tot din urma.cu rabdare si ...eu intru mai greu pe site...lipsa timp...dar mereu va citesc cu placere..
Tuculucu- stai cumintica ...asculta doctorul si in curand iti vei imbratisa cele 2 comori.. ai sa vezi ca trece timpul repede...
miha2004 frumoasa semnatura
Julia75- cred ca demulta vreme nu am primit o veste atat de buna....iti multumesc ca mi-ai scris si ca m-ai incurajat......sunt destul de necajita si deprimata...dar mi-ai dat curaj...
sima1- multumesc tare mult ca ai fost atat de draguta...

Vreau sa va spun tuturor ca sunteti nemaipomenite si super saritoare...
va multumesc tare mult...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sima1 spune:

LA MULTI ANI FILIP MULTA SANATATE SI MULTE BUCURII. ANDICU SA FII O MAMICA FERICITA INTOTDEAUNA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:

buna
LA MULTI ANI PENTRU PETRU SI PAVEL!!!!!!!!

v-am povestit ca eu i-am scris dr Z si mi-a spus ce sa fac pana la prima intanire...asa ca l-am ascultat, doar ca sunt putin si nu stiu ce trebuie sa fac, ce intelege prin "vaginal microbiology including Chlamydia and Trichomonas"
Puteti sa mi dati o lista sau este suficient sa le fac pe cele 2 -Chlamydia and Trichomonas????

conteaza in ce zi? trebuie sa le fac o anumita data de la ultima menstruatie????

stiu ca este cam liniste pe site, dar poate aveti putin timp sa imi spuneti si mie...

In asteptarea (cei drept 2 mi-as dori, dar....)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

Speranta - cred ca s a referit la analiza de secretie vaginala,si la cea de thricomonas si chlamydia din secretia vaginala; mie asa mi le a cerut acolo; aici insa mi a cerut parca si din sange;
Fetelor - am fost la eco de dupa FIV. cu greu m am abtinut sa nu plang in fata dnei dr. dar plansesem deja in sala de asteptare;la eco a zis ca este totul OK, uterul si ovarele care sunt polichistice, pe ov. stang am deja 3 foliculi mai mari dar mi a zis dna dr ca este posibil sa fie o reactie de la stimulare; mi a dat AC - Diane 35 pt. 3 luni pt. a pune ovarele in pauza; si dansa m a sfatuit sa mai reincerc un alt FIV, peste 3 luni minim, cam in oct., pt. ca mi a zis, ca cu aceste ovare am ramas insarcinata prima data si deci ca nu ar fi fost o cauza decat de implantare; asta este, voi merge mai departe, desi inca nu mi am revenit f. bine psihic , poate Dumnezeu va face sa fie bine data viitoare !


va pup



Asteptand a doua binecuvantare de la Tine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julia75 spune:

Speranta, pai de ce ai ales tu un nickname asa frumos daca nu vrei sa ai incredere in tine ca vei reusi? Bineinteles ca vei reusi. Zi la ginecolog ca vrei un "bacter" si stie (o sa ia din secretie proba), contine si trichomonas printre altele, mie clamydia mi-au facut din sange, desi se putea si acela din secretie, dar la noi cica era complicat si trebuia asteptat 3 saptamani pentru rezultat. A fost bun si din sange pt. Dr. Zadori. Sa fi plina de optimism, nici o clipa sa nu te gandesti ca nu vei reusi!! Te pup.

Julia 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_37 spune:

Salutare tuturor fetelor,
Am si eu o intrebare: cat dureaza, de regula, prima consultatie pentru FIV? Am programare pe 14 iulie la Budapesta si nu stiu cand sa imi fac rezervare de bilet pentru intoarcere...
Multumesc!

dariaioana imi pare tare rau pentru tine, stiu perfect cum te simti..am trecut si eu prin depresia nereusitei unui FIV...cel mai rau este ca vrei niste explicatii pe care nimeni nu ti le da si te tot blamezi pentru nereusita. Din fericire te aduni in cele din urma si mergi mai departe. Eu am mers la primul FIV in septembrie anul trecut la Istambul..totul a fost bine pana in momentul punctiei, cand doctorii au constatat ca foliculul cel mai mare disparuse, cele ramase nu aveau nici un ovocit, ba mai mult ca in interiorul foliculilor ramasi era o suspensie neclara. Au vehiculat niste ipoteze si cam atat. Mi-am spus ca asta a fost ultima incercare...dar, dupa jumatate de an suntem iar optimisti si iata, mai incercam o data. Nu stiu de unde gasim putere sa o luam de la inceput, asa ne este dat poate. Dorinta noastra de a avea copii si poate si a copiilor de a veni pe lume depaseste probabil disperarea oricarui esec. Iti urez mult curaj, si nu uita, mersul inainte se face si cu pasi mici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

Alina - la mine prima cons. cand am fost la clinica Kali din Szeged, a durat cam 2 ore cu dosar,discutie preliminara, consultatie ecografie si tot restul, asta iti spun asa fiinca mergi tot la unguri dar poate depinde si de clinica, poate sa ti raspunda fetele care au mers la Budapesta, ca sa ai o idee mai clara; in legatura cu nereusita, ce pot spune, a fost si inca este f. greu, mai ales pt. ca ma gandesc mai tot timpul cum vad un bebelus sau o burtica cum ar fi fost daca din cei 3 as fi ramas si eu macar cu unul...asta este trebuie sa ne ridica si sa mergem mai departe pt. ca sigur candva trebuie sa reusim !


pupici si bafta

Asteptand a doua binecuvantare de la Tine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmin_muresan spune:

Salutare voua

Iata ca venim si noi cu cateva vesti dar din pacate nu sunt bune deloc. Am facut vineri beta HCG si azi dimineata si e aceeasi valoare 1,2. :( :( :( :( :( :( :( Asa ca deocamdata ne resemnam si mai asteptam putin.
E f greu din punct de vedere psihic, dar sunt convins ca o sa trecem si peste asta.
Dr. Zadori ne- a spus ca dupa urmatoarea menstruatie , nu cea de acum , putem sa facem o programare si sa vedem ce mai putem facae, daca mai incercam o data. Deocamdata nu suntem decisi. In rest Camelia e bine. A fost ceva mai greu vineri cand am facut prima analiza betaHCG si am vazut valoarea asa mica, dar acum pot spune ca incet-incet trecem peste asta.
Cam asta e tot deocamdata, speram ca data viitoare sa fie mai bine

Camelia si Cosmin
PS
Raluca 75 ( din Constanta), daca vezi acest mesaj scrie-ne un email la camelia.muresan@yahoo.com si spune-ne despre tine , cum esti, etc. Sper ca-ti amintesti de noi :)


Mergi la inceput