Mamici norocoase de sept-oct 2008(83)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

andy_galro, dupa ticker-ul tau ai 27s implinite si 5 zile, deci peste 2 zile o sa ai 28 implinite. Tu acum trebuia sa ai la semnatura 27+, nu 26, eu asa zic. Si am vazut ca toate fetele au asa la semnatura. Acum tu scrii cum vrei, dar peste 2 zile ar trebui sa apara la tine la semnatura 28s

maryb 21+ cu

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

pup fetele!
nushulica, merci ca ne-ai aminitit de reduceri! gata, eu am dat comanda! am avut cam 70% reducere.

sa stii ca nici eu nu am mai luat la cintar, eu sint cu ochii pe el, ca vreau sa vad cind ajung la 70 de kg si 100 de cm la circumferinta abdomenului, am si eu o dambla! :)

andreaa, merci de capitol nou

musette, pleci in vacanta??? super, super, super! o sa-mi fie dor de tine! iti doresc o vacanta placuta, sa te relaxezi si sa te simti bine cu bebe Luca si sotul tau.

29+
minunea
Piolica_Enceinte
Tunisia_2008

---------------
Education is what remains after one has forgotten everything he learned in school. (Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Angelynna82,andreea and,andy galro,anca,nocom,bitza multumesc mult.O sa plecam la Poiana Brasov.Poate o sa ma incumet sa fac si poze ca va spun sincer nu am nici o poza cu mine gravida,nu stiu de ce nu am facut,nu mi-a venit pur si simplu dar acum in concediu cred ca am sa fac.

Bitza si eu am facut infectie urinara si am luat antibioticsper ca a trecut si la ine si sper sa traca si la tine.

Nocom si eu oricum m-as culca ,chiar si cu perna in spate tot pe spate ma trezesc,nici eu nu stiu ce sa fac......decat sa ma rog sa fie bine.

Anca cum a iesit urocultura?

gata fug ca nu am impachetat nimic!

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 12s!

28+LUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

quote:
Originally posted by Nocom

Neata si de la mine,

De doua zile nu am mai intrat si acum am stat vreo 2 ore sa citesc tot din urma...

Noi suntem bine, nu avem noutati, doar ca il tin acum pe Matei acasa ca e prea cald la gradi si nu poate dormi....iar acasa sta toata ziua in piscina si e mult mai bine.

musettepink, da eu am dormit pe spate si la Matei si acum, Matei nu a avut retard de crestere sau vre-o problema de orrce fel, s-a nascut la 38 de saptamani cu 3 kg, nu e mult dar nici putin, e OK. Mie dr mi-a spus sa nu dorm pe spate ca pot lesina in somn, insa nu am ce face e singura pozitie in care pt dormi si chiar daca ma culc pe o parte, nu stiu cum fac dar tot pe spate ma trezesc...so... eu sper sa nu am nici acum nici o problema...ce pot face???




26+

Nocom (asa spunea baietelul meu Noroc, cand era mai micutz)

poze eco

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev269pr_.png

serbare gradi



eu am cam ramas in urma cu cititul si chiar ma gindeam ziele astea la tine / Matei, i-ai spus ce ascunzi in burtika? cum a reactionat?


29+
minunea
Piolica_Enceinte
Tunisia_2008

---------------
Education is what remains after one has forgotten everything he learned in school. (Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

maryb cred ca este corect si asa cum spui tu dar eu m-am obisnuit deja asa...asta e...neuronul gravid

26+Andrei
BEBE al nostru
Poze noi doi+"o casuta fff mare"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Piersicutza, saptamana viitoare luni merg la eco, nu stiu ce greutate are acum Carla, sunt tare curioasa. La ultima eco am fost la Cluj la spital si acolo e totul pe banda rulanta, nu mi-a spus medicul decat ca totul in in regula. Whatever that means Dar luni vin cu detalii, de abia astept

Musette, inca n-am scos rezultatul ca n-am sot in dotare si e departe laboratorul

Azi imi fac si eu poze, mi-a crescut serios burtica.

O burtica mititica

29+ Carla Alexandra
Atat a mai ramas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Piolica o sa va urmaresc discret daca merge netul la hotel dar nu o sa scriu prea des ca vreau sa profit de sot!!!!!!Si mie o sa-mi fie dor de voi!

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 12s!

28+LUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:


LA MULTI ANI ADRIA
Sa fii fericita, iubita si sa ai un bebe frumos, destept, mincacios si dragalas.


29+
minunea
Piolica_Enceinte
Tunisia_2008

---------------
Education is what remains after one has forgotten everything he learned in school. (Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piersicutza spune:

quote:
Originally posted by andreea_and


Piersicutza ce poze frumoase! Si ce mamica frumoasa, de asemenea! Parcarea de carucioare e in Elvetia?


Ca tot vorbeati de miscarile bebeilor, eu pana acum nu am simtit-o niciodata pe a mea sughitand - e obligatoriu? Poate suna stupid dar nu am simtit nici o miscare care sa semene cu ce ati descris voi ca simtiti cand spuneti ca sughite bebe.

28+ cu Mina Alexandra

Poze
Asa crestem



andreea parcarea aceea era in Tenerife si sotului asa de mult i-a placut ca a fotografiat-o. Era chiar plina de carucioare dar si pazita, normal.
Sa stii ca nici fetita mea nu prea sughita decat foarte rar. Eu zic ca e sughit atunci cand miscarea e regulata cel putin de 3-4 ori.


24+

Piersicutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_and spune:

Felicic felicitari pentru bebe Vasile in grafic si pt rezultatul bun de la eco de ieri!
Bitza ati schimbat prefixul, felicitari!
Angelynna hai ca nu mai e mult pana duminica, suntem noi aici cu tine pana vine tati.
Andy galro .
Alina m-ai distrat cu cumnata ta gravida cu snitelul, e bine ca nu pui la suflet.

Eu dorm in toate pozitiile mai putin pe burta. Am renuntat sa ma mai stresez cu asta si ma trezesc ba pe stanga ba pe dreapta ba pe spate.. Nu mai stiu cine zicea ca atunci cand te trezesti iti da organismul un semnal ca ceva nu e in regula - la mine ori trebuie sa ma duc la shushu ori sa schimb pozitia.
Voi va treziti cu mainile sau picoarele amortite? Intr-o noapte m-am trezit cu ambele maini amortite, nici nu le puteam misca.


28+ cu Mina Alexandra

Poze
Asa crestem

Mergi la inceput