Mamici norocoase de sept-oct 2008(83)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Nocom eu nu pot dormi pe spate deloc doar intr-o parte. Eventual sa iti pui o perne in spate si incerci sa dormi asa, nici intr-o parte dar nici pe spate ...

24+

Bebe

Eco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Musette, concediu placut!Unde pleci???
Preety si Babytza, bafta la eco!!

30+LUCAS
AMR 10 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Bitza, felicitari pentru semnatura noua! Si mie trebuie sa-mi iasa azi rezultatul uroculturii, aceleasi simptome le am si eu, ma doare burtica in partea dreapta si fac muuuuult shushu (parca e si mai inchis la culoare).

Nocom, in orice pozitie adorm ma trezesc pe spate. Nu stiu cum reusesc, inainte chiar nu dormeam deloc pe spate dar acum nu inteleg de ce. Si dorm chiar bine de tot asa.

Adria

O burtica mititica

29+ Carla Alexandra
Atat a mai ramas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

eu adorm pe spate si dr. mi-a zis ca este ok...si sa-mi caut cea mai confortabila pozitie chiar daca este pe spate pt. ca atunci bebe este si el relaxat si poate sa se miste in voie

26+Andrei
BEBE al nostru
Poze noi doi+"o casuta fff mare"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

Neatza si de la mine!

vecinico, ce sa zic, pana la urma se pare ca numele de vasile poarta noroc Felicitari! Sa-ti traiasca flacaul, sa fie sanatos si sa ne apucam de shopping
nushu, sa stii ca pe la sfarsitul trim II am avut si eu vreo 3 saptamani in care nu m-am ingrasat (cantarita pe cantarul de la doctor, ala saracu' nu masura in grame) si bebe e bine, chiar observasem ochiometric ca imi creste burta. Si am mai observat ceva clar, tot dupa ochi. Clar nu e o crestere constanta la mine, intr-o sapt explodeaza, apoi mai sta un pic, iar creste.. si tot cam asa o tin

Moniq, acu' daca io vreau sa ma duc azi degeaba, ai tu ceva cu mine?? Saru'mana ca ai zis, ca io ma duceam azi de tuta, ma faceam de ras pe acolo... si-l mai caram si pe al meu degeaba, cre'ca ma facea cu ou si cu otet!! Deci da, maine e am si eu, seria e aceeasi, neuronul meu mai da rateuri.

Alinule, am si io o cumnata de pus in rama, vrei sa le facem pachet p-amandoua si sa chemam curierul rapid, cu destinatie necunoscuta? :p

Intrebare: de sapt viitoare intru in concediu de odihna, am vorbit cu astia de la firma, n-au zis nimic. Apoi direct in prenatal. Ce fac cu telefonul de serviciu? Ei n-au zis nimic, eu am uitat sa intreb. Al meu zice ca sa-l pastrez, sa nu zic nimic...

_
Our future determines our past
Fasolica de S30+
Fasolica eco 1 22S
Fasolica eco 2 22S
Fasolica eco 3 22S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Azi am sunt iar la mose, ca au dimineata consultatii obstetrica si mi-a zis ca e normal sa se intareasca burta cand ma ridic sau cand merg pt ca uterul e un muschi care se contracta.
Anca, sper sa iasa bine urocultura!!

30+LUCAS
AMR 10 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

la multi ani Adria !!!! Multa fericire si un bebe sanatos si frumos!!!!
bitza felicitari pentru schimbarea semnaturii....mai ai putin ...ai grija de tine si odihneste-te mai mult
anca
nocom

26+Andrei
BEBE al nostru
Poze noi doi+"o casuta fff mare"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

bblina mea cand simte ca dorm pe spate incepe loviturile, inainte cand misca mai putin si vroiam ca tati sa o simta ma puneam pe spate si imediat ma atentiona

offf am o stare de kko, m-am saturat sa stau singura (fara tati), imi e dor de el si parca zilele cand tre sa vina acasa trec asa de greu cu toate ca duminica seara vine si am inteles ca nu mai pleaca.

24+

Bebe

Eco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Mai fetelor, eu sunt tare zapacita.... Aseara ma gandeam ce ofi cu MUUH ca nu am mai vazut-o....Dar am citit de la una dintre mamici ca este bine mersi in vacanta...Uitasem total , chiar eram ingrijorata ca nu a mai intrat pe forum...

Valentina 25 + Matei

Asa creste gandacelul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piersicutza spune:

Eu cam buimaca de caldura probabil si postam la capitolul trecut

quote:
Originally posted by anca81



Piersicutza, foarte frumoase pozele, esti foarte draguta. Rochita mov e super misto si iti vine de minune.

O burtica mititica

29+ Carla Alexandra
Atat a mai ramas




anca81 multumesc, da rochia aceea imi place si mie si tare m-am bucurat ca am gasit-o mai ales ca nu e speciala pt. gravidutze.
Dar daca ma uit la burtica ta acum, esti mai avansata cu 5 saptamani decat mine si totusi parca e asa de micuta si dragutza... Cate grame are Carla acum?


24+

Piersicutza

Mergi la inceput