Mamici norocoase de sept-oct 2008(83)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

Neata si de la mine!!!!!
andreea multumim de cap. nou.D-ne ajuta sa fie plin de vesti bune!!!
musette concediu placut si sa vii cu multe poze
nushulica stai linistita ca bebe creste chiar daca tu nu iei in kg....el isi ia necesarul de la tine din organism...si nu te mai panica pentru ca mai rau faci...un pt mami sa se mai linisteasca
ratonelu ai grija de tine mami
Pup toate mamicile fara exceptie!!!
Bafta mare celor care merg azi la eco!!!
Preety
babytza

26+Andrei
BEBE al nostru
Poze noi doi+"o casuta fff mare"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

andy_galro, ai ramas in urma cu semnatura, peste 2 zile o schimbi din nou ....nu ne mai induce in eroare

maryb 21+ cu

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

LA MULTI ANI ADRIA!!!!Multa fericire si un bebel sanatos si mancacios

Valentina 25 + Matei

Asa creste gandacelul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Neata si de la mine,

De doua zile nu am mai intrat si acum am stat vreo 2 ore sa citesc tot din urma...

Noi suntem bine, nu avem noutati, doar ca il tin acum pe Matei acasa ca e prea cald la gradi si nu poate dormi....iar acasa sta toata ziua in piscina si e mult mai bine.

musettepink, da eu am dormit pe spate si la Matei si acum, Matei nu a avut retard de crestere sau vre-o problema de orrce fel, s-a nascut la 38 de saptamani cu 3 kg, nu e mult dar nici putin, e OK. Mie dr mi-a spus sa nu dorm pe spate ca pot lesina in somn, insa nu am ce face e singura pozitie in care pt dormi si chiar daca ma culc pe o parte, nu stiu cum fac dar tot pe spate ma trezesc...so... eu sper sa nu am nici acum nici o problema...ce pot face???




26+

Nocom (asa spunea baietelul meu Noroc, cand era mai micutz)

poze eco

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev269pr_.png

serbare gradi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

LA MULTI ANI ADRIA

24+

Bebe

Eco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_and spune:

LA MULTI ANI ADRIA!

Nushulica nu-ti mai face probleme cu greutatea, tu mananci foarte sanatos si bebe isi ia tot ce are nevoie din organismul tau. Daca tu nu ai luat in greutate nu inseamna ca nici el nu a luat.
Babytza bafta si tie la eco!


28+ cu Mina Alexandra

Poze
Asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

maryb multumesc dar eu calculez asa.... peste doua zile se termina 27 de saptamani si atunci imi pun 27+ deci sunt intrata in saptaman 28 ( si cred ca nu sunt singura care calculeaza asa)...pentru ca dr meu asa m-a invatat)...mersi de atentionare oricum

26+Andrei
BEBE al nostru
Poze noi doi+"o casuta fff mare"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

girls! Azi de dimineata am fost harnica, am iesit in oras sa-i caut sotului un parfum dar m-am dus degeaba, nu am gasit ceea ce-si dorea - vroiam sa-i fac o surpriza pe cand vine acasa dar nu mi-a iesit. E foarte cald afara, m-am topit, ca sa nu mai zic ca sunt gratioasa ca un "elefant" . Chiar m-am uitat intr-o vitrina cum mergeam ca o baba si m-a bufnit rasul.

Ratonelu, ai grija de tine. Sper ca esti mai bine

Nusha, eu chiar am slabit cam o jumatate de kg, e sigur din cauza caldurii si a faptului ca transpir si fac mult shushu. Iar de mancat nu prea mai pot manca ca inainte, doar fructe si chestii usoare. Stai linistita ca David isi ia tot ce-i trebuie.

Preety si Babytza, mult noroc azi la eco; scoatem si agitatele sa va faca galerie



Ilia, ce mai faci draga mea, e totul in regula?

Musette, concediu placut

O burtica mititica

29+ Carla Alexandra
Atat a mai ramas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Astazi am schimbat prefixul!!!!FETELE, VA DATI SEAMA??!!!AM 30 SAPTAMANI!!OAU!!!MAI ESTE PUTIN!!!
SA va spun ce am patit;ieri dimineata imi simteam burtica tare cand stateam in picioare, cand ma asezam totul era ok.Sun la nr de urgenta la moase si imi zice ca sunt BH, si sa fac si un test de urina ca e posibil sa am o infectie...aa, si, bineinteles "slow down".Fug la dr de fam imi face un test de asta ad-hoc si ..am infectie urinara. Am inceput deja de ieri tratamentul cu antibiotic, mi-a zis "no sex", multe lichide, suc de portocale si de "cranberry".
Sotul meu s-a speriat si acuma exagereaza cu grija, sa nu misc un pai.
Azi mi-am luat liber.Aici e fain , ca pana la o saptamana poti sta acasa pe motiv de boala dar fara hartie de la dr; am sunat doar si am zis ca nu ma simt bine...

30+LUCAS
AMR 10 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Angelynna si la noi echo oficial este in sapt 32 dar nu mai am rabdare pana atunci.... Si cel mai mult vreau sa vad colul, ca mi se pare a nu fi ceva in regula....Pentru linistea mea sufleteasca..
Iar de greutate sunt curioasa pentru ca la echo de 21 sapt era cam micut bb si ii iesea dr ca as fi cam in urma. M-a cam speriat,pentru ca la triplu test la 18 sapt a iesit bebe f bine, in grafic...

Valentina 25 + Matei

Asa creste gandacelul nostru

Mergi la inceput