Pacientele optimiste si gravidutze dr.Tutunaru 65

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

hellloooo fetili
aparusi si io .....
dragele mele , we a fost ...de mareeeee angajament ... nici o fita n-am prins la pescuit .... nici macar 1 data nu a tras pestiulica .. si io care ziceam ca e ala de aur ,... si imi pun si io o dorinta ... neam , de a vrut sa traga .... macar ne-am consolat ca n-a tras decat la un pustiulica de langa noi


Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vally spune:

neata' tutunici!

se apropie z1 cu pasi repezi....de 2 zile ma doare burtik si mijloc....incep si io sa cad un pic in acel butoi ; sper sa-mi treaca repede, mai ales ca o sa plec si io in concediu saptamana viitoare si o sa fie exact in per ovulatiei

pupi'


http://tt.lilypie.com/jYzep2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

mada - Multumesc din inima pt.incurajari. Lasa, ca inot eu 1-2 zile in butoiul cu lacrimi si apoi, tzushti ies afara si incep sa zambesc la soare poate ma bronzez putin!!!
magdita Multumesc de ideea de a intreba medicul chiar inainte si de a incepe tratamentul de stimulare, sa vedem ce zice. Am sa mai bat pana atunci niste farmacii din astea, pe la colturi de strada, poate mai gasesc ceva pregnyl pe acolo. Fetelor, dar criza asta nu se mai termina??? Chiar nu se va mai aduce deloc din import pregnyl? nu mi se pare corect, avem atatea fetee nevoie de acest tratament...
felix - iti doresc program artistic reusit: sa se termine in aplauzele publicului- adicatelea la final sa ne prezinti testele pozitive. Tinem pumnii si facem galerie si pt. rocsy si pentru toate felte hai cu bebele la purtator!! Hai sa fiti 2 in 1 cu toatele si sa ne veselim cu voi!
HAI BEBEEEE!!! HAI BEBEEE!!! HAI la cat mai multe burtici

VREM GRAVIDUTE!!! VREM GRAVIDUTE!!!
Acum sper sa ma auda si sa vina toti buluc vara asta .
Va pupicesc pe toate!!

Doamne ajuta in drumul meu spre bebe!
http://tt.lilypie.com/WaoFm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_b spune:

Sunteti foarte dragute - multumesc din suflet!!!

Eu am avut un fibrom care s-a necrozat. Anul trecut Tutunaru a curatat uterul (singurul doctor care a vrut sa faca asta. Ceilalti toti voiau sa imi scoata uterul). Iar acum, uterul nu este intr-o stare foarte buna si trompele sunt infundate.

Va fi bine. Mi-e frica de anestezie. Anul trecut am facut 2 anestezii generale in 5 zile si dupa a doua anestezie m-am trezit cam greu. A fost o senzatie urata tare.

In rest, abia astept sa se termine, sa vina si la noi un bebe scump.

Va doresc multa sanatate, si sa se implineasca cat mai repede dorinta noastra cea mai mare!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocsy2007 spune:

ana merci pentru galerie.
georgia bine ai revenit
valy nu fi trista poate durerile sunt de la bebe.
ada bine ai venit printre noi .


sa ploua luna asta cu mult multi bebei.
sa fie multi bebici de tutunici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Mada, v-am vazut pozicile. Pescari adevarati, dom'le !
Ada, imi pare rau ca a trebuit sa treci printr-un asemenea necaz, un fibrom necrozat, insa ma bucur ca ai avut sansa sa ajungi la Tutu. Joi iti face laparo + histero? Ca sa vada starea uterului in interior din nou, nu ? Bafta multa si sa ne ajute Dumnezeu tuturor sa ne implinim visul !


Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
magdita
aspiranta din aprilie 2004
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler
www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Rocsy, eu sunt in z 11 si prestam cu drag o zi da o zi ba, sporul il vedem peste cateva zile bune...

Anadomnica, multumesc de incurajari! Sper sa se rezolve odata problema asta cu pregnylul ca tare avem nevoie de el. Offf!!!

Ada, imi pare rau de diagnosticul tau de anul trecut! Io cred ca ti-a fost rau pentru ca ai facut doua anestezii intr-un timp asa de scurt! Sper ca de data asta sa te rezolve inclusiv la trompite si sa il cheme pe bebi mai repede la tine!

Mada, majoretele tale nu someaza deloc! Multumim de incurajari! Lasa, n-are nimic ca n-ati prins pesticaru! Relaxarea e buuuna!

Georgia, nici tu n-ai avut noroc la pescuit? Trebuia sa furati pestulica lu pustiu, macar de gust sa aveti si voi! Sau mai bine iei de la alimentara si rezolbi problemu...Macar v-ati relaxat?

Vally, pana nu vezi ros esti gravi, da? Daca nu la burtica macar la cap! Nu simti asa ca-ti vine o pofta de.... sa-l trimiti pe sotu sa-ti cumpere??? Sa nu pici in butoi ca ma infiintez cu nenea cu ciomeaga! Io sunt abia in z 11 si deja mi-e pofta ba de pepene galben, ba de ananas, ba de zmeura... Merge sotu sa-mi cumpere ca de, sunt gravi la cap!

Magdita, la tine cumva Nu tre sa apara rusii? Io dau cu majoretele, preventiv


Ubi prajeste burtica la plaja! Cred ca si Aerlilian e in concediu! Vreau si eeeeuuuuuu!

Poop fetele si pe cele din concediu le rog sa ne povesteaca atunci cand se intorc!!!!

Felix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Feli, deja mi-a trecut cm. Sunt in z6 azi.

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
Doamne ajuta tuturor
magdita
aspiranta din aprilie 2004
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler
www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisarh spune:

Fetelor!! Si eu mai am de asteptat pana vineri, atunci vine cm, poate nu mai vine. Azi am facut si eu un test de ala cu 4 zile inainte poate vad II, dar nu au fost.Asa ca mai am si eu de asteptat.pup feteleaspiranta la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Hi hi hi, ce defazata sunt! Magdita, canicula e de vina sau poate gravideala de la cap!

Tot calculez si calculez cand pot sa plec de la serv, cand merg la mare, cand merg la Tutu (dac-o fi el in perioada aia la cabinet...) si-mi da cu virgula. Offf, grea e viata asta planificata si mai ales dependenta de atatea chestii si persoane... Cred ca asa ma enervez de tare de raman gravi din luna asta si nu mai am nevoie nici de stimulari nici de pregnyl nici de planificari...

Poop,

Felix

Mergi la inceput