Mamici norocoase de sept-oct 2008 (81)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

quote:
Originally posted by ramonzca79

fetelor....pleaseeeeeeeeee help!!!!!

sunt disperata!!! nu pot sa dorm nici ziua si nici noaptea...nu-mi este somn.....nu ma deranjeaza nici caldura..nici bebe....nici burta.....ci pur si simplu nu mi-e somn!~!!ce sa fac???toata lumea imi spune ca voi avea un copil agitat...

exista vreun remediu???nu ma gandesc in nicun caz la pastile de somn...ci la ceaiuri sau altceva.....

POZE...POZULICI

27+... Erik





nu stiu daca zic bine dar ia incearca intr-o zi sa te obosesti fizic un pic(acu nu zic ca nu faci deloc miscare) dar mergi pe jos un pic mai mult sau mergi la shopping(deci nu sa cari) si ai sa vezi ce o sa dormi

nici eu n-am mai dormit in ultimul timp de amiaza si voi stiti ca eu rupeam patul cu somnul si azi cum m-am miscat oleak mai mult si am mai si gatit deci tot stat in picioare cum am dormit de amiza...si nu asa ci 2 ore



23+ DAVID

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly_c20 spune:

buna, fetili
mai intai, felicitari dya pentru bblul tau gras.
Felicitari si fetelor care au schimbat semnatura, Mary si Eva!
boo, ce mi place camera lui alex!are unde se zbengui!
mie imi curge ce va curge si voua din sani de pe la 20 sapt :)), pe vremea aia eram internata in spital si l am pus pe sot sa mi ia tampoane pentru sani de la farmacie, imi imaginam ceva micut ca dischetele demachiante!cand colo, is asa mari si groase!asa ca am preferat sa mi bag in sutien cate o discheta demachianta ca sa nu patez:P
fetele, de teomaria mai stiti ceva?nu am mai vazut o de mult!adevarat ca nici eu nu intru prea des, dar incerc sa citesc cam tot din urma!
anca, voiam sa te intreb, cate zile de medical ti a dat comisia, pentru ca si eu voi ajunge la comisie tot la 29s.
maria, bine ai revenit!
si nu inultimul rand, vreau sa ti urez si eu o sarcina cat mai usoara, Anculet!sa dea DD sa ajungi cu bine la termen, si sa ti tii minunea in brate!asa ce m am emotionat cand am citit postarea ta, in care ziceai ca ai facut 2 teste sa fii sigura ca esti gravi!mi am amintit si eu ce mai plangeam cand au aparut si la mine, intr-un sfarsit, dupa vreo 6 incercari,cele 2 liniute !
voiam sa mai zic ceva...dar am uitat
aaa...mi am amintit?fetele care au intrat in trim 3 va simtiti iar obosite?ca eu parca as fi iar la inceput, imi cad ochii in gura de dimineata, cum ma trezesc!si seara, la 22.30 ia somn:D

toate burticile!



27+ Sebi

http://md.lilypie.com/O77np3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

ramo, imi pare rau ca nu poti dormi, mai ales ca acum e o perioada asa linistita:) incearca plimbare prelungita seara, dupa masa.
tzitziri, si eu sufar ingrozitor de caldura cred ca o sa-mi scurtez programul la 4 ore


alexa simami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Kate26 bine-ai venit, cu cat scrii mai multe mesaje, cu atat te vedem in timp real mai repede!

La mine azi prob cu sanii s-a agravat asa ca am apelat si eu la dischete demachiante. Sutiene cu cu cupa nu mai am nici unul bun, si nici nu le mai suport, ma chinui in 2 bustiere elastice, dintre care una mi-a cam ramas mica.

Eh, macar sper sa am materie prima pentru aia mica, si ea sa nu-mi semene, mie nu mi-a placut laptele deloc cand erm bebe.

pe sotz l-a luat durerea de cap, a stat cu un ventilator la ceafa toata ziua. Uite ca nu credem in curent nici unul, dar uneori se mai nimereste. Pacat, nu cred ca mai mergem pe-afara.

A zis cineva ceva de somn? Desi ma trezesc destul de dimineata comparativ cu inainte, ma pocneste pe la 9-10 seara un somn ce n-am pomenit. Si mi-e necaz ca toata ziua sunt plecata si nu mai am timp de viata de familie,lucru prin casa ce sa mai zic... Si tot nu apuc sa adorm si eu ziua in weekend. Toata viata nu cred ca am dormit de douazeci de ori ziua si asa mi-ar placea sa adormmmmm...

24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Nusha, deci acum ai trei alternative:scularea la 6, scularea dupa 10 sau scularea la 7.30...deja poti spune ca aveti program strict.Noi iar am avut insomnie....eu,si ca atare foindu-ma l-am trezit si pe al meu....si pe la 4 jumate asistam la primele cateva minute de sughit ale boemului propriu...a fost foarte amuzant

Tu ai tensiune mare sau mica?...sa stiu cum influenteaza caldura...a mea e mica,si nu imi dau seama daca e bine sau rau combinata cu caldura...

Deci cu caldura m-am hotarat ca ma duc macar luni de la 10 la serviciu(sa ajung la 11) - si vedem cum e.Seara oricum ma ia al meu cu masina.Iar marti cand se anunta maximul de caldura de pana acum...cred ca fac program chiar prelungit....ca pana il astept pe al meu, mai ajung si mai devreme...asa ca de la 6 ore o sa fac 9 doar sa scap de canicula

mami de Alexa, pe cand 2 ore?

25+
bebe David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Buna seara!!!
Dya, nu mai stiu daca te-am felicitat pt bebe grasun, dar oricum nu strica mai multe felicitari!!MA gandeam ca sunt copii care se nasc la 1600g....se apropie momentul!!!!Felicitari inca o data!!
Ramo, incearca sa te plimbi seara inainte de culcare si sa bei ceai de musetel, care are un efect relaxant.
Boo, frumoasa camera!!!Eleganta!!
Fetele, am si eu o intrebare...sunt in tara albume pt pozele bebelushului din primul an, alea cu "camera mea", "prima baita"...ca n-as vrea sa iau in olandeza.M-am uitat pe cateva site-uri pt copii si n-am vazut.Va rog luminati-ma!!



29+LUCAS
AMR 11 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Va poftesc la o cafeluta duuulce dulce! M-am trezit de la 7.20 si nu pentru ca as fi primit ceva ghionturi de la fetita mea. Nuuu, nici gand! Dar de multe ori, de cand am bebe, dimineata ma trezesc si nu mai pot adormi sub nici o forma! Parca imi injecteaza cineva adrenalina.

Plus ca mi-as fi pus un film, dar s-a oprit curentul, nu stiu, e a doua oara ca pica noaptea, sper sa nu devina un obicei. Asa ca m-am invartit prin casa si am gasit seminte de dovleac (mi-a fost pofta aseara desi nu snt fan), asa ca am apucat o carte, m-am intins cat eram de lunga si am inceput sa rontai si sa citesc. Somn nu mi-a venit (impropriu spus, mi-e somn dar nu pot adormi ), iar acum ma pisca limba si ma ustura buzele :)))

Evident a venit curentul intre timp

LE Bitza, chiar exista in tara asemenea albume, am vazut la o prietena si mi l-a recomandat cu caldura.

24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

'neata si de la noi.Ne-am trezit de pe la 8 si n-am mai putut dormi.Nu prea mai dorm nici noaptea ca lumea,cred ca si de la caldura.Asa ca acuma imi beau cafelutza cu muult lapte si dulce ca 300 ,si va invit si pe voi.
Va doresc o duminica minunata!

27+bbelina

laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Neata burtici,

Cum a fost aseara la intalneala???? Eu nu am mai apucat sa ajung si cum n-am telefonul nici unei fete..... nu am putut anunta...scuze!! Sper totusi ca ati fost multe si v-ati cunoscut mai bine si poate niste poze......

Bitza albume din alea se gasesc si la noi, eu am avut unul foarte frumos si complex acum 4 ani la Matei, acum am vazut ca sunt vreo 3-4 modele....deci ai d unde alege. Sunt cam 500-600 de mii de lei vechi. De gasit gasesti sigur in hipermarcheturi la carti, la diverta am vazut chiar vineri, si in librarii. Cred ca daca intri pe site la diverta gasesti, cred....




26+

Nocom (asa spunea baietelul meu Noroc, cand era mai micutz)

poze eco

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev269pr_.png

serbare gradi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

neata

Am fost ieri la o nunta de argint. Dupa slujba de la biserica masa s-a tinut afara la curte. Ne-am simtit foarte bine si ne-a prins ora 22.30.
Ideea e ca am adormit instantaneu si am facut nanita dusa. Deci: petrecere in fiecae seara la aer vreau.

Nusha, spor la shopping. Daca poti si vrei sa-mi vinzi si mie cateva ponturi.......

ar trebui sa plecam la cumparaturi ca bate viforul prin frigider, dar la cat este de cald....cred ca spun pas

Eu, iepurica 22+
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput