Mamici norocoase de sept-oct 2008 (81)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

well, cum nu s-a mai confirmat nimeni in ultimele 24h, nu cred ca ajung nici eu...

Voiam sa zic ca m-am uitat pe net la cum arata tampoanele pentru sani si sunt imense pentru cele cateva picaturi pe care le-am putea experimenta acum... cred ca sunt bune cu putin timp inainte de a naste, si imediat dupa.

Se vand la seturi de 30 de bucati si costa in jur de 25 de lei.

24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

fetelor....pleaseeeeeeeeee help!!!!!

sunt disperata!!! nu pot sa dorm nici ziua si nici noaptea...nu-mi este somn.....nu ma deranjeaza nici caldura..nici bebe....nici burta.....ci pur si simplu nu mi-e somn!~!!ce sa fac???toata lumea imi spune ca voi avea un copil agitat...

exista vreun remediu???nu ma gandesc in nicun caz la pastile de somn...ci la ceaiuri sau altceva.....

POZE...POZULICI

27+... Erik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

ramoncza incearca sa bei lapte cu miere seara,si incearca sa nu te agiti daca nu adormi ca e mai rau,mai bine citeste sau uitat-te la tv.Eu nu cred ca vei avea un bb agiata ca nu dormi,mai ales ca ai zis ca nu din cauza lu bb nu dormi

27+bbelina

laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Anculet, felicitari!Sa fie intr-un ceas bun si sa iti tii in brate bebelusul sanatos la inceputul anului viitor

Boo, e foarte frumoasa camera.Acum mai asteapta doar locatar

300,Felicic,Andree_and, multumesc de info .Daca nu gasesc nicaieri fara cozi atunci o sa astepte dr de familie sa imi dea si gineco analizele si sa ma duc unde am abonamentul privat.Ca la cozi nu stau!Desi dr de familie e la Puls...si acum am vazut pe site ca au si laborator..asa ca sper sa ma trimita tot la Puls...ce de complicatii

300, aceeasi dilema o am si eu. Asta-noapte am observat primele "udaturi" in dreptul sanilor...nu mult,dar chiar ma gandesc ce o sa fac daca trece de sutien...

Eva, felicitari pentru intrarea in trimestrul 3.Mai e putin...

Si acum e acum: mare intrebare: cum trecem de canicula?.Saptamana viitoare se anunta deja peste 35 de grade in Bucuresti...eu una am program de 6 ore.Pana acum de la 9 la 15. Ma bate gandul sa trec de la 11 la 17 ca sa ma ia macar al meu jumate de drum cand termina...Dar cum o sa ne descurcam usor?Eu una depind de RATB..si am zis ca o sa linsez soferul de autobuze noi daca nu da drumul la aer conditionat. Dar in afara de asta, o palarie de pai cumparata azi, un evantai si sticla de apa plata, ce ne mai poate ajuta?Vreo sugestie?

25+
bebe David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Kate26, sigur ca te primim
Vezi ca esti moderata si de aia nu ti se pot vedea in timp real mesajele.Dar te primim cu mare drag.Da-ne datele tale si povesteste-ne cate ceva despre bebelusul pe care il porti
Scrie repede 15 mesaje sa scapi de moderare si sa putem comunica in timp real!

25+
bebe David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

nu stiu ce ne poate ajuta deja mor de caldsiamstatnumaiin casa. Acum o sa cobor un pic. Tzitziri mai bione te intorci la program de 8 ore ore decat sa pleci la servici de la 15...

si la 11 e tot canicula! In afara de mers cu metroul nu am solutii contra caldurii in afara de ce-ai zis deja.

24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria2004 spune:

Salutari si de la noi
Am intrat sa va salut si eu si sa vad ce mai faceti. Pana la urma nu am inteles ...se tine intalnirea din seara asta??..daca da, asteptam cu interes multe poze.
Eu sunt obosita pentru ca fiind sambata a fost zi de curatenie si mancare si parca laolalta cu caldura de afara m-au cam demolat...dar imi revin cu o plimbare si o inghetata
dyanirauauuuu ce bebe grasunel!!!felicitari si sarcina usoara in continuare
Evafelicitari pentru nosua semnatura.Cum a fost la Ikea???ati avut noroc sa gasiti ce cautati???multi pupici
Multumesc tuturor fetelor pentru urarile adresate
Va doresc un weekend cat se poate de placut .


+27+puiutul Maria (23.12.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Tzitziri nush ce ne-ar putea ajuta,la noi sunt 30 de grade azi ,si saptamana viitoare sigur vor fi ca la voi.Apa multa ,palarie de soare.Dar programul tau e gata sau incepe chiar pe canicula,iar cu Ratb e groaznic daca nu e aer conditionat.

27+bbelina

laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Musette cutiile le gasesti tot la copii acolo, undeva in lateral, cam pe unde sunt dulapioarele alea colorate parca.

300 si eu patesc de multe ori, ce-i drept, mai ales noaptea sa mi se pateze bluza. Dar ziua, prin sutien nu trece. Eu port din ala cu cupa groasa. Ca la mine problema e cu sfarcurile ca sunt destul de mari si se vad daca pun sutien subtire si nu-mi place . Mi-am luat oricum sa am in casa si tampoane din alea ca niste discuri.
Sa va mai spun ca la mine curge ceva de acolo de prin luna a 2-a ???

cu Alexandru
Buburuza
asa creste Buburuza


"Nu ti se da niciodata o dorinta fara sa ti se dea si puterea de a o duce la indeplinire. Totusi, va trebui sa muncesti pentru asta ..." - Richard Bach

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

salutare!

am vazut camera booburuzei super faina mobila si draperia,...tot!!!

kate26 bine ai venit sarcina usoara intra si da-ne mai multe detalii!!!

tzitziri si la mine caldura e o pb mai ales cu astea aproape 10 kile in plus si cum ma misc ca o rata efectiv ma doboara caldura, eu fac vreo 2-3 dusuri pe zi caldute spre rece, acasa stau bine-merci ca e racoare mai ales in demisol e super fain, problema e ca mai merg din cand in cand si la serviciu si atunci vin toata transpirata, obosita si nervoasa acasa

dar am luat hotararea ca de la 1 iulie sa nu mai merg deloc mai ales ca incepe canicula si efectiv nu mai pot mai ales ca am pb si cu tensiunea, chiar nu ma joc

in alta ordine de idei boemul nr.2 adik davidache al meu azi si-a revenit cat de cat din boemie, daaar la program de weekend adik pe la 7.30 mi-a dat picioare...si eu m-am trezit si i-am zis "azi imi pare rau de tine dar nu te bag in seama ca-s moarta de somn" la care sotul(care era treaz si eu stand cu spatele nu l=am obs. zice : cu cine vb ma??zic cu fii-tu) si eu m-am culcat la loc si a stat ta-su cu el l-a mangaiat si s-a mai linistit

am bagat somn si de dupa-amiaza 2 ore ca eram prea obosita am fost prin kaufland si am zis ca nu iau multe ca eram singura dar tot m-am facut cu 2 sacose...si de la masina in casa mi-au rupt spatele

maria bine ai revenit printre noi!!!! sa iti traiasca bebelina!!!

iepurila felicitari pentru fetita!!! sa fie sanatoasa si sa creasca mare!!!

felicitari maryb si eva pt semnatura!!!(parca mai era cineva??)

cam atat ies afara ca vreau sa facem un gratar si vreau sa fac rondelele de dovlecei cu care m-a starnit piolica

aaaa....saptamana viitoare intr-una din zile am zi de shopping pentru bebe ma duc cu listoiul sa vad ce mai tai de pe ea




23+ DAVID

Mergi la inceput