LMA Piticlonti de iulie-august 2004 (257)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,neatza,meii ie o vreme afara,parca esti in sera
Carmen ne gandim la tine azi si ne rugam pentru tatal tau sa treaca cu bine peste operatie!!
Andreeap,zapada in iunie...mamaaa ce peisaje superbe iar tu arati tare bine,supersexi
Vizionat si Giulik balerina in costum de baie,da' vaz ca s-a bronzat binisor are niste obrajiorisi mie imi pare ca s-a mai ingrasat
Vivia da' ce ati cautat mamaa la plaja imbracati...cel mai fericit de nisip si valuri vaz ca a fost Uka...io m-am uitat in poze da nu i-am vazut buba..tinem pumnii sa se vindece fara sa lase semn
Andries
Mitzu io iti zic din auzite,de la rude si prieteni,la Saturn nu se mananca bine deloc asa ca io te-as sfatui sa alegi eforie nord...noi dupa 3 ani tradam neptunul si mergem la mamaia,din comoditate sa nu mai car carutul si alte alea, sa fie plaja aproape dar recunosc ca am mari emotii cu mancarea mai ales pentru tati decat pentru cupil...
Eu normal sunt in criza de timp,la servici treburi multe iar acasa mai am de calcat rufe,de facut bagaje si cumparaturi...si s-au anuntat musafiri si in seara asta si maine
hai sa avem o zi buna,pupicei
edit ca uitai sa-i raspund Viviei,noi avem pachet de rcs-rds adik televiziune,internet telefon prin fibra optica,io-s multumita si platim in jur de 50 de lei pe luna.
edit la edit:)Roxi noi avem belet la hotel Astoria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata !!!
Noah ink oleak si e wend
Carmen, tinem pumnii, asteptam vestile bune
Andries,
Ioanooo, spor la treburi si impachetat si tooot, ce fain ca mergeti la mareee
Mitzu, vacanta linistita ? Esti un izvor de optimism Noi tot in Mamaia am fost cu tot ce insemna asta, dar era tare fain Am sa-mi intreb prietena care a ajuns ieri in Eforie Sud parca, cu 3 copii , cum i se pare si revin.
Andreea ... moamaaa ... ce privelisti ne arati tu, cand noi avem treij de grade ... wow
Cristalina, cum steti azi ???
Rox, baga pozili din we O zi usoara sa ai !
Kim, faine pozele, sa stii k nici io n-am vazut nicio buba la Luca, deci e de bine, da ?!





Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Buna dimineata!

Carmen, sanatate multa tatalui tau. Pupam prichindeii sa le treaca bubitele!

Andries, la noi masterul e cu examen ca sunt mai multi catindatzi decat locuri...
Mitzu, Ioana, spor cu sesiunile!
Mitzu, in Saturn nu am fost dar e ca in Venus, si acolo e plaja larga si nu e mare foiala, eu chiar am gasit niste hoteluri okay. Problema e ca trebuie sa sparg gasca in doua camere ca astea se incaiera, asa ca as prefera sa inchiriez un apartament.
In Eforie Nord e harmalaie mare, nu v-as sfatui. In Mamaia spre Navodari e bine dar e scump.
Daria, purecii de la catei, ca trebuiau si ei sa muste ceva mai consistent si ne-au gasit pe noi.
Andreea, mmm, zapada...Azi in Bucuresti se anunta 38 la umbra...spre 50 la soare...:)))
Olivia, frumos, pacat ca nu se vinde la kilometru, sa o impachetezi sa o iei acasa...
Pe mine la desktop ma costa cablul (o firma numai de internet) 20 de lei pe luna. Nu stau niciodata atat de mult cat sa depasesc limita lor dar cand stateam costa pana in 40 de lei. La laptop am cartela Vodafone si costa 10 euroi pe luna.

Eu sunt singura cu galustile (le-am iertat pe bunici de data asta, m-am gandit sa fac un tur de forta sa vad cum ma descurc singura o saptamana cu fetele) si sunt oarecum odihnita...ceea ce nu ma asteptam, recunosc...
Maria e exagerat de matzaita (nu acum, in general) si imi pune nervii pe moatze, iar Barosana o stie numai pe a ei!
Azi dimineata s-a lasat cu lacrimi...a muscat-o bebe pe Maria pen' ca matza asta mare nu a vrut sa o lase si pe Ioana sa se joace cu papusile ei (doua din zecile pe care le are...dar le-a casunat pe alea in acelasi timp)...
Tragedie, eu ii explic copilului ca e mica si nu stie ..."da', dar a muscat tareee!"...:)))
Ca de muscat a mai muscat-o, si i-am zis ca asa pupa asta mica...:)
Ii facuse ditamai splendoarea de ceas la mana.

Ma duc la munci ca am o carca! O zi minunata sa avem!

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata!
Eu sunt in ultima saptamana de serviciu, duminica noaptea plecam la Albena, asa ca muncesc de nu am timp sa respir

Matei e la socrii mei, e foarte fericit, are prieteni acolo, i-am dus saci de jucarii si a transformat curtea in gradinita. Important este ca ii place si ii si face bine, mananca bine, sta toata ziua la aer, se joaca...

CARMEN, multa bafta si sanatate tatalui tau!

Va doresc o zi buna, termin zecile de rapoarte si mai citesc din urma!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ohoo, Roberta, spor la trebi si la tine
Cristal, ahaaa ... deci cateii sunt de vina. Noi tot in chirie mergeam la mare, sa fie loc pt toti 3

Si`amu dilema iegzistentiala: CARE mai luati anticonceptionale ??? K io de vreo 3 ani i-au nonstop Desorelle ... credeti k ar trebui sa tin o pauza de 2 luni prin toamna ? Am citit asa in goana ca ovarele, dupa multi ani de repaos, ar putea sa nu-si mai poata relua activitatea ... ce parere aveti ???
Va rog sa va dati cu parerea !



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Daria io nu mai iau dar asta cu pauza e basm de cand anticonceptionalele erau mult diferite. acu poti lua fara grija.
Robi spor mult la munca.
Cristal biata Maria... are de ce sa se planga acum, recunoaste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Multumesc de urari dar am un sporrrrrrrr
Noaptea trecuta am dormit cu geamul deschis la dormitor si cred ca am facut alergie din cauza unui tei inflorit (citeam zilele trecute postarea Ioanei despre parfumul teilor infloriti si ma gandeam unde oare sa ma ascund ca e perioada din an in care alergia mea isi face de cap). Asa ca de la 1 la 4 am stranutat, tusit si mi-au curs ochii, m-am linistit cu Peritol dar dorm pe mine la propriu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

daria, nici aici nu se mai recomanda pauza la anticonceptionale, si eu iau de cand l-am nascut pe philip si-i ok.
carmen, muuulta sanatate si iti sunt alaturi
vacanta minunata celor ce sa pregatesc de ea!

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

He,he cind altii se lasa de contraceptive ..eu ma apuc (dar din considerente medicale)Asa ca Daria nu esti singura...
Vazut Gorodeii..ce frumosi trandafiri! Ce frumos parc! Distractie placuta!!!
Merci pt toate informatiile despre net..notat..
Buba lui Luica nu se vede..ca nu am vrut sa se vada si l-am fotografiat din alt unghi
Roxa astept pozele!!!
Monica acum incepe distractia la voi!!!Misto cartela aia pt laptop!
Carmen cum a fost azi?

eu am inebunit..imi place de mor hitul Madonnei!!! Give it to me..l-ati auzit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata neata
aici iar caniculaaaa oribil. si cica azi avem si maintenance la sistemul de aer conditionat. ce bine!
Ioana mai aveti 2 zile si veniti? sa nu uiti sa imi lasi un nr de telefon.
Oliv ce AC ai hotarat sa iei?
Carmen cum e tatal tau? i-au mai trecut bubele Ilincai?
Robi sper ca ai dormit mai bine aseara.
o zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput