Mamici norocoase de sept-oct 2008 (79)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

anca multumesc pt galerie!
CD, misto sistem de cintarire:))) n-am incercat asa, eu fug repede la toilet, apoi pe cintar.

alexa simami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

mami de Alexa


Felicic
eu am citit in cartea de gravide ca e posibil sa-ti mai apara mici umflaturi la sani gen chisturi,acum nu stiu exact ce este ceea ce ai zis tu[Montgomery) dar de ce nu incerci sa-l suni pr dr sa-i spui despre ce este vorba inainte sa bati drumul la cabinet ,ma gandesc ca poate e normal in sarcina avand in vedere ca sanii trec prin transformari mari.Bafta si te asteptama cu vesti!

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 12s!

28+LUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

andy pai daca merg eu la intalneala s-a terminat cu "nu am avut timp sa facem poze" ... "a fost asa placuta intalneala ca am si uitat sa facem" ... "cand ne-am adus aminte era prea tarziu ca multe dintre fete plecaserea"....

felicic yupiiii!!! luna a 6-a! Maxim 4 si ne intalnim cu baietzii nostri minunati! portie dubla de gogoshi ?

Am si eu 2 necesitatzi in aceasta dimineata:
1) incepand cu luna a 6-a cam ce greutate tre sa punem pe noi saptamanala?
2) mai are careva o lista mai noua si mai chibzuita cu tot felul de cumparaturi necesare pentru bebe? o sa ma uit si pe net. ca ... intru si eu in febra. momentan nu am cumparat decat 2 beberoane de sticla ca deh... dupa studiile din Canadaaaaa....


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.png
Bebe reloaded

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

quote:
Originally posted by felicic76

neatza burtici!
unul din tuberculii Montgomery (sper ca asa se cheama) de la sanul stang s-a umflat si a ajuns aproape cat "butonul"Nush ce sa cred, stiu ca in perioada asta se pregatesc sanii de alaptat, dar nu arata bine deloc.Nu ma doare , nu ma deranjeaza, aseara la dush nu l-am observat, sa fi crescut peste noapte?... dar,mai bine la dr.
Fetele care sunt la a doua nastere, ati patit asa ceva?



Nu poate sa fie de bine daca e chiar atat de mare. O explicatie si o actiune din partea ta tre sa fie. Sau poate ai tu sfarcurile f f f mici ?

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.png
Bebe reloaded

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

musette multumesc. abia asteptam, toti 3
alinushca, eu las cumparaturile pina in sept, ca noi suntem mai mititei.

alexa simami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Alina pai si noi suntem mititei prin comparatie cu fetele. Sunt la un pas de tine in listutza. Dar ma gandesc ca dup-aia cand o sa fiu un dop nu o sa mai imi arda de umblat. Si ma mai gandesc ca un efort financiar constant e mai bun decat unul brusc

felicic ideea cu telefonul e si mai buna.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.png
Bebe reloaded

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Alina te astept cu drag la cafelutza.Bafta la eco sa vii cu vestile cele mai bune.
Fetelor sa nu va lasati pe ultima suta de metri cu cumparaturile ca nu veti face fata.SA cumparati treptat.
Mie imi joaca feste netu sau forumul.

27+bbelina

laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

Buna tuturor gravidutelor!

Felicitari pentru bebeii sanatosi si grasunei :Aly_c20, Musette, Laureta, Boo, Bitza. S ava traiasca si sarcina usoara in continuare!!

Feliictari pt semnatura : Andy.p, Alinushca, Felicic, Musette! la mai mare!!

Anca, imi pare rau ca nu ai dormit bine. Eu problema asta o am de mult ( cam de 3 sapt). Deja daca nu ma doare timp de 2-3 ore sunt cea mai fericita. Sta bebele acolo. Multa sanatate si multa rabdare

Mie mi s-a intarit butica aseara si a ramas asa cam 3-4 ore. Nu ma durea deloc doar ca era f. tare. Intr-un final am adormit si azi vad ca e bine dar totusi am ramas acasa sa lenevim.

27 +
www.flickr.com/photos/25613544@N08/?saved=1" target="_blank">noi si burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

neata!

bitza, si eu vreau sa vad poze cu tine!
musette, bine ca ai reusit sa iei concediu medical. sa stai acasa si sa te odihnesti. iar cu ampicilina, nu-ti face griji, e ok in sarcina. sa scapi cit mai repede de infectia urinara.
felicitari pt Luca grasunel si pt schimbarea semnaturii! si merci pentru aprecieri, intr-adevar, radiez de fericire, in fiecare dimineata ma gindesc ce noroc a dat pe mine sa am o bebelina in marsupiu.
dyanira, 29 de saptamini! super. bafta maine la eco!
aly_c20, felicitari pt bebe grasunel si pt schimbarea semnaturii.
alexa si mami, bafta azi la doctor. ai facut papanasi pt fetele pofticioase?
Boo, ce baietel mare ai! Bravo! E si mare si expresiv! hihihi!!! ce fericita trebuie sa fii!
Anca, ce ma enervez cind aud chestii de genul asta, cine a fost dobitocul care ti-a smuls oglinda??? brrrrr!!!! lasa, nu fii suparata. o sa o rezolvi tu.
andy.p, la mai mare, felicitari pt schimbarea semnaturii.
Laureta, bravos pt bebelin de 1kg deja!
Joy, sa ne scrii mai des. bafta la examen si distractie placuta la nunta.
zimbetmic, bafta la eco maine! sa vii cu vesti bune. sanatate multa, sa te faci bine cit mai repede.
tzitziri, din cite stiu eu, 3 ecografii sint acoperite de catre asigurarile sociale, insa daca vrei sa faci mai multe, nu ai decit, insa le platesti. Fiind foarte scumpe, gravidoasele din strainatate nu-si permit sa se duca foarte des la ecografii si au incredere in sistemul de 3 ecografii. Insa, daca sint probleme, poti sa faci si o ecigrafie la 2 saptamini (asa a facut cumnata mea din Franta la primul copil), iar aceste ecografii au fost acoperite in totalitate de catre asigurarile sociale.
alinuscha, felicic, ce ati crescut! bine ati intrat in luna a sasea.
felicic, suna doctorul si vezi ce spune. eu sper sa fie totul bine.

pupici la toate fetele, sa auzim numai vesti bune azi.

28+
minunea
Piolica_Enceinte
Tunisia_2008

---------------
Education is what remains after one has forgotten everything he learned in school. (Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

denisa multumesc.Nu vreau sa te speriu ,dar mie mi-a zis dr.mea ca e k cand se intareste burtica si cand isi revine.Normal n-ar trenui sa ramana intarita.Si acuma cum esti?Ti s-a relaxat burtica?
piolica mltumesc.

27+bbelina

laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput