Mamici norocoase de sept-oct 2008 (79)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Eh da acum vin si eu cu semnatura mea: am intrat si eu in luna a 6-a!!!!

Felicitari andy si musette !!

Joy pupici pentru Anna Sofia si mie imi pare rau ca nu intri mai des. Bine ca nici eu nu intru prea des dar cu atat mai mult!

zambetmic nu are cum sa fie altfel decat bine maine la Iosup. Daca nu, ma suni si vin si il iau la cafteala Despre raceala... sper sa iti treaca maine instant cand ai sa-l vezi pe baiet!

Cu muntele meu nu arata prea bine treaba. Ne-am facut calculelele si nu suna prea bine. Asa ca posibil sa ramana varianta cu intalneala SI poate gogoshi?


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.png
Bebe reloaded

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Musette, eu cand am intrebat ieri dr daca mai fac vreo analiza a zis ca doar pe cele uzuale mai tarziu. Si i-am zis ca am repetat oricum listeria pentru ca stiu ca se ia din alimente si nu bag mana in foc ca am mancat mereu corespunzator. Plus ca listeria da probleme (daca da) tocmai la sarcini mai avansate. A zis ca e bine daca am facut si sa repet doar daca nu am anticorpi toxo. Dar am anticorpi (de fapt am tratat-o inainte de sarcina si am intrat in sarcina cu ea negativa)

Eu am citit ca toxo poate da malformatii la bebe, dar in primul trimestru, cand organele lui bebe sunt in formare. Deci eu am tras concluzia ca de acum nu ar fi probleme si daca ai mai face toxo.Stiu ca lumea nu mai repeta toxo in sarcina mai avansata. Dar listeria stiu ca poate da rupere de membrane si alte probleme urate...poti citi pe siteul lui Tutunaru sau oriunde altundeva....dar oricum listeria se manifesta - chiar daca are simptome de gripa (febra, varsaturi, migrene).

24+
bebe David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

neata dragi burtici !

mama mama ce de fete au schimbat azi semnatura....sa va fie de bine si la cat mai multe saptamani.

maryb 20+ cu

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

tzitziri si eu zic ca trebuie repetate macar in ultimul trimestru.Si eu mai mananc chestii care ar putea avea lysteria iar la toxo nu am anticorpi deci teoretic si pe aia o pot lua dar sa speram ca nu e cazul nostru al fetelor norocoase din odisee!

Andy felicitari pt semnatura!


Alinush felicitari si tie!

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 12s!

28+LUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

neatza burtici!

alinushca: si io, si io, am intrat in luna a sasea! Yupiii crezi ca te superi mine daca ma bucur ca nu merge prea bine treaba cu muntele?Dau portie dubla de gogoshi daca vii
mussete: multumesc de pm!la Dr.T ar fi trebuit sa merg in jur de 10 iulie, dar cred ca-i bag o vizita maine, ca m-am trezit cu o pb: unul din tuberculii Montgomery (sper ca asa se cheama) de la sanul stang s-a umflat si a ajuns aproape cat "butonul"Nush ce sa cred, stiu ca in perioada asta se pregatesc sanii de alaptat, dar nu arata bine deloc.Nu ma doare , nu ma deranjeaza, aseara la dush nu l-am observat, sa fi crescut peste noapte?... dar,mai bine la dr.
Fetele care sunt la a doua nastere, ati patit asa ceva?

Vasile
22+

bibinika
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

neata gagici! ce zi frumoasa, mergem la dr
aly, felicitari pt bb maricel! multumim de cioco.
feli, ce program am?! asa deci, pai vin la buc. tu??? cabinetul e pe linga gara, cine e prin preajma?
laura, beau si de la tine o cafea, senx. felicitari pt semnatura!
boo, felicitari pt grasunel! mai dar ce mari s-au facut bblushii.
joy, spor la lucrarea de licenta! cind ai exam?
zambetmic, multa sanatate si bafta la exam!!!
musette, felicitari pt semnatura! deci esti in contzed?
alinushca, nu-ti vine sa crezi?:) felicitari!
mai stau prin preajma...



alexa simami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

felicic felicitari.Eu n-am patit asa ceva asa ca sorry nu te pot ajuta.Ar fi bine sa intrebi dr.
alinush felicitari si tie,macar te intalnesti cu fetele.Numa sa faceti si poze de data asta.
tzitziri cred ca si eu imi voi repete niste analize asa ptr.linistea mea sufleteasca

27+bbelina

laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Musette, Alinushca, Felicic felicitari pentru semnaturile noi

Dau o cafea cu mult lapte si caramel deasupra - inventie proprie

Mami de Alexa



O burtica mititica

28+ Carla Alexandra
Atat a mai ramas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Netza burtici, vreau sa mai dorm , am adormit tarziu aseara, cu greu (sper sa nu fie debutul insomniilor alea de care vorbeste lumea in sarcina mai avansata) si nu am nici un che de munca . O sa ma duc sa imi pregatesc un mic dejun

Sambata e botezul nepotului, dar eu cred ca pana la 6 se termina si ajung la intalneala, hi hi
M-am uitatpe net dupa cazare in zona Sighisoara, am gasit niste locuri super, chiar dintre cele recomandate de voi , merci mult , astazi sun sa vad unde au si locuri libere

felcitari tuturor mamicilor pentru grasunei
Dr mea zice sa nu mai ac eco pana la sarsitul lui iulie, dar....nu cred ca ma lasa pe mine inima sa nu-l vad si eu pe Mikul, sa vad cat e si el de grasoi

ma trezesc dimineata, ma cataresc si..., 66 kg, hmmm...ma duc la shusu, ma cataresc iar 65 kg , asa parca m-am mai linistit

tzitziri totul va fi bine cu guguloiul tau si la 28 s si la 33s, e o odisee de burtici norocoase si bebei vor venit cat mai aprope de termen

26s
http://albume.claudiugilmeanu.ro/weddings/roxana_cristian/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

felicic felicitari.Eu n-am patit asa ceva asa ca sorry nu te pot ajuta.Ar fi bine sa intrebi dr.
alinush felicitari si tie,macar te intalnesti cu fetele.Numa sa faceti si poze de data asta.
tzitziri cred ca si eu imi voi repete niste analize asa ptr.linistea mea sufleteasca

27+bbelina

laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput