Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (58)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Si pentru ca ieri nu am apucat...La multi ani Irinouka..si sa ne traiesti..sa fii iubita..si fericita


Poze cu ingerasul

Fetze de ingeras

POZE DE LA BOTEZ


Ingerasul creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Lavi(mishu),

uite raspunsul de la prietena mea cu baietelul cu bronshiolita (baietzelul are 1 an si 3 luni):

Antibiotic : Cefalexin
Sirop Salbutamol
Sirop Ventolin


Se pune in nebulizator ser fiziologic, si daca e in criza respiratorie severa se da si adrenalina. Se calculeaza gramajul in functie de greutatea copilului, se face numai la recomandarea doctorului.

Sper sa te-ajute - dak mai e ceva, zi-mi ca nu stiu ce s-o intreb.

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Ingerasul nostru
Poze
Fetze de buburuza
SUNT VEDETA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:



IRINA, La Multi, multi Ani fericiti! Numai sanatate iti doresc, si multa energie pentru Mateiasul cel frumos si dolofanel!

Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Poze
www.youtube.com/profile_videos?user=stancutza78" target="_blank">Filmulete
Povestea nasterii Sofiei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aweya spune:

[b]LA MULTI ANI EREENA! SA-TI DEA DUMNEZEU SANATATE SI FERICIRE.[/b]

Nicole-mamica si Mihai Alexandru (26.01.2008)

www.flickr.com/photos/25114008@N06/" target="_blank">poze Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Cretulina, 8 dintisori???!!! Wow !!! Multi lui mariuca cea viteaza !!!!

Mari, eu tot nu am apucat sa citesc capitolelel din urma... Este rost de vreo intalnire? Cand, unde? Din pacate eu vineri sant la serviciu pana la ora 2 si apoi raman in bucuresti dar fara masina caci pleaca sotul in provincie. Apoi, sambata voi avea in botez... Miar placea sa pot ajunge.

Ceska, ce bine ca te-ai linistit si, barem, cunosti cauzele plansului!

Chiar... Emmaaaaaa?????? Unde esti? Ce face milan cel frumos???

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

quote:
Originally posted by Ereena

si vin si cu o intrebare, bebelusilor de 4,5 luni li se poate ridica spatarul caruciorului deja? eu il mai ridic lui matei cam 30 de min cat sta cuminte dupa ce ajungem in parc .si am inceput sa il pun si pe el sprijinit de perne ,dar nu in fund. la doc merg peste vreo 2 sapt, am sa o intreb si pe ea

Matei-Florin 24.01.2008


POZE NOI
ALBUM ZUZE
POZE SI FILMULETE
1001 MODURI DE A DORMI



si eu vroiam sa o intreb pe doc. la care ma voi duce acest lucru...
la mine este musai sa o tin in carucior cu spatarul inclinat caci altfel nu vrea sa stea....
Eleni a mea vrea chiar sa stea in picioare... nu-i mai place nici in funduletz....


Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

Buna fetelor!

Pentru INTALNIRE am vazut ca a fot o propunere de loc si anume HERASTRAU, IAR MITSU ZICEA CEVA DE DUPA-AMIAZA. STABILESC EU O ORA SI ANUME 16. ASTEPT ALTE PROPUNERI SI VOTURI.

ABIA ASTEPT SA NE VEDEM SI SA VA STRANG IN BRATE!

Cretz, la studio mergem pe 26 si am vorbit cu Dani sa-l sun pe 23 sa stabilim ora. Abia astept sa te cunosc, dar mai ales pe Mariuca.

Pupici.

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/sets/72157605039935204/" target="_blank">Vacanta la Riga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamarza spune:

quote:
Originally posted by Ereena

si vin si cu o intrebare, bebelusilor de 4,5 luni li se poate ridica spatarul caruciorului deja? eu il mai ridic lui matei cam 30 de min cat sta cuminte dupa ce ajungem in parc .si am inceput sa il pun si pe el sprijinit de perne ,dar nu in fund. la doc merg peste vreo 2 sapt, am sa o intreb si pe ea

Matei-Florin 24.01.2008


POZE NOI
ALBUM ZUZE
POZE SI FILMULETE
1001 MODURI DE A DORMI



LA MULTI ANI si de la o nou-venita ca mine si un raspuns la intrebarea ta: eu de la 4,5 luni o pun pe paula in carucior cu spatarul ridica cam cate 10 min apoi pauza si tot asa pina la 5 luni. acum are aproape 6 si sta in scaunelul de la masa. dar in curuletz singurica si nesprijinita sta cam 10 secunde apoi se apleaca in fata si cade pe o parte.e tare haioasa.probabil ca va sta curand si singura caci asa zice cartea.daca nu asta e .nu toti copii stau in fundulet singuri la 6 lunite.fiecare are ritmul lui

paula mica(26.12.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Ceau zuzici

nemary cantareata mare ai tu acolo.Nu o inscrii la super star?
honey felicitari pt permis, si sorry de patania de la dentist.
ginnette vazut bubulina cu bulanase si rochita frumoasa.Ah musai sa fac si eu o fata.
Irlandeza eu ma uitasem la poze deja inainte sa anunti tu ca eram curioasa sa o mai vad pe ochioasa ta.da ti-am spus in cap trecut.

Noi ne-am trezit azi ca nesimtiti la 11 jumate.el doarme de obicei pana la 11 dupa masa de dim de la 7-8 da eu ma trezeam mai repede sa apuc sa pap si eu da azi a fost tare dulce somnul.

Mami de Razvan-Matei,09.01.2008

POZICI CU RAZVANICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

quote:
Originally posted by miki_baby

Buna fetelor!

Pentru INTALNIRE am vazut ca a fot o propunere de loc si anume HERASTRAU, IAR MITSU ZICEA CEVA DE DUPA-AMIAZA. STABILESC EU O ORA SI ANUME 16. ASTEPT ALTE PROPUNERI SI VOTURI.

ABIA ASTEPT SA NE VEDEM SI SA VA STRANG IN BRATE!

Cretz, la studio mergem pe 26 si am vorbit cu Dani sa-l sun pe 23 sa stabilim ora. Abia astept sa te cunosc, dar mai ales pe Mariuca.

Pupici.

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/sets/72157605039935204/" target="_blank">Vacanta la Riga



Aaaaaa,
o sa fii si tu ????
Tare ce mi-ar placea sa te cunosc pe tine si pe frumoasa Saara !!!!!
Tot nu mi-am dat seama in ce zi este intalnirea!

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput