Nou stil de viata (213)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Neata fumoase slabute,
Mik: la multi ani pentru pui!
Ioana: si la noi e la fel cu statul Carinei la ai mei sau cu tatal lui Mihai. In schimb la gradi e ok, cat sta la doamna dupa gradi e ok, dar nici noi si nici ea nu am rezista sa o trimit la bunici.
Carmen: felicitari lui Teo! E baiat mare de-acum. Azi la 1 mai am o tura de stoma, inca un nerv. Deja incepe sa fie ca mersul la baie, imi intra in reflex . Normal ca am chef, dar nu are cine le manca saptamana asta. Aseara am facut biscuiti pentru Carina ca mi-a dat comanda de 2 zile si mi-am facut mie prajitura cu fructe asortate (capsuni, mure, zmeura, coacaze rosii, visine, afine) si am pus multe fructe si spre multumirea mea s-a copt frumos nu cum spunea mama (care nu punea prea multe fructe ca nu se coace). In seara asta imi mai fac o portie de biscoti cu migdale de care m-am indragostit de vreo 2 saptamani si inca o portie de inghetata de scortisoara si Baileys. In plus incerc sa ma hotarasc ce meniu sa fac pentru ziua sotului. Mai sunt 3 saptamani, dar tre sa facem chef mare, ca asa am promis.
Marilena: din cauza copiilor de la gradi esti suparata sau s-a intamplat altceva? EU iti trimit un pupic. Incearca sa te relaxezi, cum zice si Delia, sa te concentrezi pe ceva ce iti place sa nu te mai incarci cu atatea trairi negative.
Delia: bafta maine!
Claudia: unde esti?
Raport: stagnare 52,7 kg.
Meniul de azi:
5 patratele de praji cu fructe, 1 biscote cu migdale si stafide
piept de curcan la gratar cu pastai cu usturoi si marar si salata de castraveti
mamaliga cu branza si smantana si ou fiert si inghetata si cativa biscoti.
Va pup si ma duc la o tigara sa imi fac curaj pentru ora 1

Daca aveti timp puteti vota: http://www.litesoft.ro/services/oetker2/main.php?module=displaymama&mode=marturie&m=3817
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Carina, curaj, iti tin pumnii sa nu fie prea rau la stomatolog.

Carmen, esti prin zona?

Cam liniste pe la noi...


www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISCOSTY spune:


Buna fetele! Eu la munca, ma topesc, este ingrozitor de cald. Raport stagnare.
La multi ani pui de Mik! Sa fii sanatos si norocos!
Anda ce bunatati, mi-ai facut pofta de inghetata asa ca s-a dus colegul meu sa cumpere
Cuscra imi pare rau de accidentul cu masina...oamenii astia au innebunit cu locurile de parcare. Mara cand ia vacanta?
Claudia pe unde esti?
Delia, Carmen,Ioana, Yubi,Dordia




Crys si Dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Vad ca nu va vreti sa dati raport.

Va rog sa va uitati in lista sa vedeti daca am corectat in lista.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Gusta, multumim pentru actualizarea listei. Ce bine imi sta cu dupa atitea saptamini de stagnare! De-as reusi sa scap si de ultimul kg as fi tare bucuroasa...
Zuzi si Tzuni sint in vacanta si pina se intorc poti pune in dreptul numelui lor.

Rolo, ce mai faci, cum te mai simti azi?

Crys, ai cedat ispitei?

Gabrielama, .

Eu am luat o pauza de la invatat, ma uit la un film...


www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastad spune:

La multi ani Virgile!

Doina, Oana(03.04.2003) si Doru(23.06.2006)

www.flickr.com/photos/11093178@N02/page10" target="_blank">Album Oana si Doru


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Delia, la ce film te uiti?
Din carte mai am cateva pagini si e gata. In plus, mi-am dat seama ca am recitit-o, ...deh, memorie scurta tare!!!

Mik, poze cu sarbatoritul? :)

Anda, cum e reteta inghetatei? suna tare bine, imi inchipui ce buna e!

Ioana, mister total ce vom face cu Teo din toamna....chiar nu stiu, .

Marilena, e ok lista, multumim.

_
Carmen, cu Iustin (5.06.2004) & Teodor (6.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Buna

M-am uitat la Drillbit Taylor, o comedie timpitzica si cam lunga. Apoi am vazut Cassandra's Dream, cam trist....
Si ti-a placut cartea sau nu prea? Ce parere ai de idee?


www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna seara!

raport: stagnare

Sunt putin suparata pt. ca tocmai am constatat ca mi-a cazut o plomba (destul de mare), asa ca va trebui sa merg de urgenta la
stomatolog. Uffff....asa m-am saturat cum nu va inchipuiti!

Felicitari fetelor care au slabit (in special Delia).

de mancat am mancat fructe si preparate din peste: salata de paste cu ton, macrou marinat in sos tomat.

Gusta imi pare rau pentru incidentul cu masina mamei. Oamenii sunt foarte rai. Mai bine ne ferim noi.

Va pup si va doresc o zi frumoasa maine si binenteles racoroasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Delia, in general imi plac cartile lui S.K. Ca idee, ce sa zic, e putin fortata, dar nu se simte prea mult, caci se imbina perfect cu realitatile vietii. Parerea ta care e?
Uitam sa te felicit pentru kg in minus....mancand inghetata aproape zilnic, . Bravo!

Violeta, o plomba nu e un capat de tara, zau!

Fiti mai optimiste, fetelor, chiar asa greu vi se pare???(ca o paranteza: am fost azi la spital, la orl, sa-l programez pentru operatie pe Iustin. Cati copii bolnavi am vazut, ti se rupe inima-n doua. Bucurati-va de sanatate, de frumusetea fiecarei zile. Viatza e scurta...

_
Carmen, cu Iustin (5.06.2004) & Teodor (6.09.2006)

Mergi la inceput