Nou stil de viata (213)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

neatza Tumpi, multzam de ceai. Acum il beau.

Raport: + 300 gr.

Delia, daca gasesti filmul si-l vezi, sa-mi spui cum ti-a placut.
Bafta azi la examen, sa vezi viatza si acordeoane dupa....

edit: Daniela, am cautat la Sensiblu parfumuri E.A, din pacate nu sunt in Iasi...:(

_
Carmen, cu Iustin (5.06.2004) & Teodor (6.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns justasmallkiss spune:

Neatza fetelor la cafelutza sau...ce pofteste fiecare.

La multi ani cu sanatate,fericire si impliniri "pui" de Mik.

Cami,ma bucur ca ti s-a implinit in sfârsit visul,iti doresc sa ai parte de o sarcina usoara,fara probleme si sa dai nastere la doi "bebeli" sanatosi tun.

Anda bine te-am regasit.

Diana,sa stapâniti sanatosi masinutza.

Doina,sanatate multa va doresc si sa fi tare in continuare.

Marilena,sanatate multa.

CarmenE,asa e...deja simteam ca explodez si ma gandeam cu ce am gresit de am dat tocmai peste un caine atat de dobitoc,dar m-am convins ca noi eram aia "prosti" el stia f bine ce face.

Delia,sigur a simtit pt ca din ziua respectiva s-a schimbat total.Cand m-am trezit a doua zi am crezut ca visez,holul era luna iar de obicei cand ma trezeam trebuia sa am grija unde calc si sa imi tin respiratia.Ma bucur ca s-a cumintit,acum e rasfatatul familiei

Tumpi,spor la invatat.

Carmen,ce program ai azi?Ius intra in vacanta sau are gradinita program si pe perioada verii?mamica si prichindeii frumosi.

Tzuc si salut si celelalte fete:Claudia,Violeta....si lista continua...si va doresc o zi frumoasa.

Io-s la mentinere dar dau raportul pt ca nu mai coincide cu greutatea din lista:53,3kg.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Virgile... si tot ce e mai bun pe lume!!!

nastad...off...sanatate multa tuturor si insanatosire grabnica!

Va poop ca ma duc sa fac o ciorbitza de zarzavaturi!



Diana mamica de www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/72157604771385748/" target="_blank"> Tudor-Dumitru (17.04.2008) si de Stefan-Cristian (14.11.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/" target="_blank"> Poze 2008 cu cei 2 flacai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

La multi ani Virgile!
Mik, sa-ti traiasca baiatul, sa fie sanatos si sa aiba o viatza frumoasa, plina de dragoste si impliniri.


Ioana, Iustin e in vacanta, acasa cu mine si cu Teodor.
Delia are vacanta si ea?
Pup

Marilena, scuza zapaceala, citeam de crizele tale, te compatimeam sincer, dar n-am suflat o vorbulitza, , acum am realizat....so, multa sanatate, sa-ti treaca repede!!!
A, si-mi pare rau pentru incidentul cu masina...nenorociti!

Anda, parca ma intrebai ce fac baietii? Ei, chiar daca n-ai intrebat, :), iti spun ca sunt bine, in general. Teo face cu succes la olitza si vom scapa de scutece in curand; Iustin e cumincior, ne pregatim pentru operatia de polipi.
Bafta si tie la stomato! Mai ai chef de gatit dulciuri?


_
Carmen, cu Iustin (5.06.2004) & Teodor (6.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

'Neata

Virgile! Mik, sa-ti traiasca baiatul si sa aiba parte numai de lucruri bune in viata!

Raportez: - 1kg (67 kg).
Nu stiu cum de s-a intimplat minunea, ca doar am mincat inghetata aproape zilnic in ultima saptamina dar am fost si ocupata si am facut drumuri prin oras iar seara n-am prea mincat. Cred ca si caldura e de vina....

Carmen, mersi, miine scap si de ultimul examen si atunci sa vezi relaxare.
Am vazut "In Bruges" si mi-a placut. Am si ris la unele faze. In afara de accentul ala care ma scoate din sarite a fost ok, o poveste interesanta care la final ne mai lasa un strop de speranta.
Am inceput sa recitesc si eu cartea lui S.K. Tie cum ti se pare pina acum? Cit ai citit din ea?

Gusta, imi pare rau pentru ce a patit mama ta cu masina dar trebuie sa incerci sa nu mai pui totul la inima. Iti spun asta pentru ca si eu sint la fel in cele mai multe cazuri dar incerc sa ma detasez de problemele care nu sint ale mele personale si a inceput sa-mi fie mai bine.

Ioana, Violeta, Puskin, Rolo, Tumpi,

Va pup.



www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

Ioana, Diana, Mephala, Delidana, multumesc de uraru pentru al meu pui de 7 ani.
L-am sarbatorit putin inainte : simbata cu copii si duminca in familie.

Raport : ma mentin.

O zi execelenta la toate.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns justasmallkiss spune:


Carmen,noi am cautat o gradinita care sa fie deschisa si pe perioada verii pt ca nu am cu cine sa o las toata vacanta si nici sa o trimit la mama nu pot pt ca nu rezista fara noi(sincer,nici eu fara ea).Cand o las la sf de saptamana aici la bunici pt cateva ore,cu toate ca ii fac toate poftele,nu o cearta si o iubesc f mult, e f dificila si se "razbuna" pe ei pt ca au luat-o si chiar daca incercam sa ii explicam ca noi mergem la servici si ea nu poate sa ramana singura acasa si bunicii o iubesc,le este f dor de ea si se bucura cand isi pot petrece timpul cu ea,nu vrea sa inteleaga,se supara,plange si spune ca ea vrea sa ramana cu mami si tati.Este un copil f vesel si comunicativ atata timp cand ne are in preajma.Ma bucur ca macar la gradi merge cu placere,chiar daca e de dimineata de la 6,30 pana seara la aprox.6 acolo.Vacanta are cand avem noi concediu,pt 2 saptamani am scos-o de la gradi si gradinita este inchisa doar o saptamana la sf lui august pt curatenie generala si pt ca mie nu mi-au dat liber o sa vina mama sa stea cu ea.
Cu puiul mic ce faci cand incepi munca,il duci si pe el la gradi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Acuma am ajuns acasa suparata de numai pot si ma duc sa citesc ce ati scris si sa pun raportul in lista.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yubi spune:

Buna dimineata LA MULTI ANI ,VIRGILE !Raport - stagnare.Un pt. toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Mik la multi ani pentru Virgile sa creasca mare si sa aibe parte numai de lucruri bune.

Delia nu pot sa nu pun tot la suflet ca asa il am de mare si alti isi fac papuci cu el.

Anda pentru un loc de parcere i-a taiat cauciucul si nici un vecin nu i-a luat numarul nimic.

Carmen de hernie iti zic numai ca situatia e cam neagra da nici nu ma mai intereseaza.

Mara iar imi plange la gradi ca o bat 2 copii imi vine sa imi iau campi.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput